Beidz plānot – sāc rīkoties!

Beidz plānot – sāc rīkoties!

Vai nav dīvaini, ka cilvēki lielākoties, izdomājot lielisku ideju, tālāk tai ziņā vairs neko nedara? Šādi it tikušas un joprojām tiek nogremdētas ļoti daudzas lieliskas idejas. Nereti pat biznesa idejas. Kāpēc tas tā notiek? Kādēļ cilvēki lietas mēdz pamest pusratā?

To es skaidrotu ar to, ka cilvēkiem nav pietiekošs pašvērtējums. Viņiem šķiet, ka tas nu tiešām nebūs viņiem pa spēkam. Gan tādēļ, ka nav nepieciešamo resursu, gan arī tādēļ, ka nekad viņi nav bijuši augstās domās par sevi. Nereti viņi padodas cīņu nemaz neuzsākot. Viņos valda uzskats, ka apkārtējie tikai pasmīkņās par šo kārtējo ieceri, kura šķietami lemta neveiksmei. Šāda līdzcilvēku attieksme nu nekādā ziņā nav iedvesmojoša, tāpēc liela daļa cilvēku neko pat neuzsāk.

Es savukārt gribētu tevi iedrošināt darīt ko vairāk, ne tik vien kā sapņot. Pirmkārt, nepieciešams noskaidrot, vai idejas īstenošanai šis ir piemērots laiks un jāveic daži aprēķini. Otrkārt, vai idejas īstenošanai ir nepieciešama specifiska vieta, vide vai mērķauditorija un vai iepriekšminētais ir pieejams. Citā vārdā to varētu nosaukt kā stratēģija. Un treškārt, vai tu pats esi apņēmības pilns un tev ir vēlēšanās ar to nodarboties, jo no tā būs atkarīgs, gūsi tu panākumus vai nē.

Ir daudz un dažādi padomi, ko var sniegt cilvēkiem, kuriem ir lieliskas idejas, taču galvenais, kam es vēlos vērst uzmanību, lai šī ideja nepaliek bez tālākām darbībām. Tas nozīmē, lai kāda tā būtu, paņem un nedaudz savu ideju paanalizē, lai pašam tā kļūtu vēl skaidrāka. Un kas zina, varbūt tā tiešām izrādīsies viena sasodīti laba ideja, kuru vērts īstenot!

Labs plāns, kas mērķtiecīgi īstenots tagad, ir labāks nekā perfekts plāns pēc nedēļas.Džordžs S. Patons

Scroll To Top