Es, Stīvs Džobss (Grāmatas apskats)

Es, Stīvs Džobss (Grāmatas apskats)

Kādā no publikācijām Stīvs Džobss minēja: Es atdotu visas savas tehnoloģijas par vienu pēcpusdienu kopā ar Sokratu, taču kā būtu, ja tev rastos iespēja pavadīt vienu pēcpusdienu ar cilvēku, kurš patiesi ir mainījis pasauli? Jo tieši tik ilgs laiks nepieciešams grāmatas “Es, Stīvs Džobss” izlasīšanai, kas ļaus tev ieskatīties informāciju tehnoloģiju baltā bruņinieka, Apple dibinātāja Stīva Džobsa biznesa un privātās dzīves aizkulisēs.

Iesākumā gan jāakcentē grāmatas neparastais pasniegšanas stils, kas būtībā ir Stīva Džobsa dzīves gaitā izteiktie domugraudi, kuri šajā grāmatā sagrupēti tematiskā un reizumis arī hronoloģiskā secībā. Izvairoties no liekvārdības un ķeroties uzreiz vērsim pie ragiem, šī grāmata sniedz nenovērtējamu dzīves un biznesa pieredzes skolu, kur ļoti lielu lomu spēlē cilvēka aizrautība un vēlme izmainīt pasauli, kas Stīvam Džobsam no tiesas arī izdevies. Varbūt viņš nav mainījis pasauli tiešā veidā, taču viņš ir tas, kurš ir mainījis to, kā mēs uzlūkojam pasauli, kas tiek dēvēta par informācijas tehnoloģijām.

Kādā brīdī šo grāmatu gribas salīdzināt ar iepriekš lasītajām Ričarda Brensona biznesa gaitām, un nākas secināt, lai gan temperamenta ziņā krasi atšķirīgi, tomēr biznesa vadīšanas ziņā Stīvs Džobss un Ričards Brensons ir tikpat līdzīgi, kā divas ūdens lāses, kas arvien liek pārliecināties par viņu vadības stila iedarbīgumu, jo pasaulē nav daudz uzņēmumu, kas pie biznesa apvāršņa mirdzētu tik spoži kā šo neparasto cilvēku lolojumi. Un ne velti šāds pieņēmums, jo žurnāls Fortune Stīvam Džobsam ir piedēvējis titulu “Desmitgades ģenerāldirektors”.

Līdzīgi kā viss grāmatas pasniegšanas stils, tikpat neparasts, taču arī ne mazāk skumīgs ir grāmatas nobeigums, kurā publicēts Stīva Džobsa atlūgums, neilgi pirms viņa aiziešanas mūžībā, kas šo grāmatu padara tikai emocionāli bagātāku, ļaujot apkopotā veidā izdzīvot mūsdienu tehnoloģiskā progresa tēva dzīves spilgtākos mirkļus, vienlaikus no tā gūstot biznesa vidē vērtīgas zināšanas un dzīvē ne mazāk noderīgas atziņas.

Grāmatas paveiktais

Pa šo neilgo laiku, kopš grāmatas publicēšanas, “Es, Stīvs Džobss” ir paspējusi pabūt New York Times un Publishers Weekly bestselleru sarakstā sešas nedēļas no vietas, kā arī parādījusies Los Angeles Times un USA TODAY bestselleru sarakstos.

Par autoru

Džordžs Bīms ir sastādījis vairāk nekā 30 grāmatu dažādās jomās, to skaitā arī par biznesu un popkultūru. Bīms ir bijis rakstnieks visu savu mūžu, pat laikā, kad dienējis Nacionālās gvardes aktīvajā dienestā un bija armijas rezervists. Pirmo grāmatu viņš sarakstīja būdams koledžas students 1975. gadā sadarbībā ar nelaiķi karikatūristu Voganu Bode. Grāmatas tirāža bijusi vien 2500 eksemplāru un, par cik tā nekad nav tikusi papildināta, šodien vienas šādas lietotas grāmatas cena eBay svārstās no 70 līdz 100 dolāriem.

Bez rakstīšanas Bīms vada arī nelielu poligrāfijas uzņēmumu, kas specializējas mākslas darbu reprodukciju drukāšanā, kā arī pārdod dažādus kolekcionējamos priekšmetus interneta vietnē eBay. Šobrīd autors strādā pie mākslas izstādes organizēšanas, kas norisināsies 2012. gada decembrī. Autora pašreizējā dzīvesvieta ir ASV Virdžīnijas dienvidaustrumos.

Autors: Džordžs Bīms
Nosaukums: Es, Stīvs Džobss
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2011
Tulkojums latviešu valodā: Dace Rudzīte
Redaktors: Elīna Vanaga
Lappušu skaits: 152
ISBN: 978-9934-0-2459-7

 uzzini-cenu

Scroll To Top