Bagātākais vīrs Babilonā (Grāmatas apskats)

Bagātākais vīrs Babilonā (Grāmatas apskats)

Kamēr tu nepieņemsi par pašsaprotamu, ka vismaz desmitā tiesa no tā, ko tu nopelni, pieder tev, tu nekad nekļūsi bagāts, bet visu mūžu maksāsi tikai citiem. Tieši šādu mācību sniedz viena no visu laiku personīgo finanšu klasikām “Bagātākais vīrs Babilonā”.

Lai arī grāmatas ideja tapusi teju pirms 100 gadiem, tajā aprakstītie naudas likumi palikuši nemainīgi ne tikai pēdējo gadsimtu, bet visus seštūkstoš gadus, kopš toreiz varenākās pilsētas Babilonas ielās drūzmējas veiksminieku pūļi.

Tas vīrs, kuram makā ir zelts un sudrabs, ko tam nav nepieciešams tērēt, ir labs savai ģimenei un uzticams savam Valdniekam.

Grāmatā atklāti vairāku tā laika cilvēku dzīvestāsti ceļā uz bagātību, kur to sākuma punkts nereti bijusi pilnīga nabadzība vai pat verdzība. Šie stāsti ļauj izdzīvot viņu pārmaiņas gan iekšējas, gan ārējas, jo nauda visos laikos ir ietekmējusi cilvēku pašapziņu, jo īpaši, ja runa ir par parādiem.

Ja cilvēks sevi neciena – un neviens nevar sevi cienīt, iekams nav atdevis parādus,- tad viņam ir verga dvēsele.

Stāsta galvenais varonis Arkads dialogu formā sniedz septiņas mācības, kuras tiek uzskatītas par patiesām zālēm pret nabadzību, jo tajās grāmatas autors apraksta universālos bagātības un finansiālā progresa principus.

Šī ir grāmata, kuru iesaka izlasīt teju ikviens finanšu panākumu eksperts, ierindojot to izlasāmo grāmatu top trijniekā, un ne velti, jo to ir gana viegli lasīt un saprast tajā sniegtās mācības, kuras palīdz ārstēt plānu naudas maciņu.

Grāmatas paveiktais

Klāsona darbu ir lasījuši miljoniem cilvēku visā pasaulē un tas ir kļuvis par mūsdienu ekonomikas literatūras klasiku. Kas ir interesanti, tajā aprakstītās gudrības tiešām ir nākušas no Babilonas laikiem, ko apliecina arī Britu Arheologu asociācija. Klāsons esot pie viņiem vairākkārt vērsies ar lūgumu palīdzēt viņam viņa pētījumos, tostarp iztulkot atsevišķus ķīļraksta fragmentus uz plāksnēm, kas atrastas senās Babilonas teritorijā starp upēm.

Par autoru

Džordžs Semjuels Klāsons (1874-1957) savulaik bijis karavīrs, uzņēmējs un rakstnieks. Viņš dibināja divus uzņēmumus Clason Publishing Company un Clason Map Company of Denver Colorado, kas bija pirmais uzņēmums, kurš izdeva Amerikas Savienoto Valstu un Kanādas ceļu atlasu, taču, nespēdams pārdzīvot Lielās Depresijas periodu, bankrotēja.

Savu atpazīstamību Džordžs Klāsons lielākoties ieguva pateicoties pamfletiem par taupību un finansiālajiem panākumiem, kurus viņš sāka rakstīt 1926. gadā kā alegorijas par seno Babilonu. Bankas un apdrošināšanas kompānijas sāka šos pamfletus izplatīt, un populārākie drīz vien tika apkopoti grāmatā “Gold Ahead”, kas vēlāk tika pārdēvēta par “The Richest Man in Babylon”.

Scroll To Top