Bagātības un labklājības augs – Jērikas roze

Bagātības un labklājības augs – Jērikas roze

Jērikas Roze (Anastatica hierochuntica) aug Izraēlas tuksnesī, kas atrodas starp Jeruzalemi un Mirušo jūru, viszemākajā vietā uz planētas Zeme. Pirmo reizi šo augu atklāja Krustneši viduslaikos, kuri pamanīja šī auga brīnumaino spēju “augšāmcelties”, kad izskatījās, ka augs ir jau gājis bojā. Pirms došanās atpakaļ uz Eiropu krustnešu bruņinieki nolēma paņemt līdzi auga paraugus. Tiklīdz viņi atgriezās mājas, viņi atrasto augu svētīja un nodēvēja to par “Augšāmcelšanās” jeb “Atdzimšanas” ziedu. Šis zieds tiek minēts arī Bībelē saistībā ar svēto Mariju, Jēzus māti, ka reiz, ceļā uz Ēģipti, viņa bija pamanījusi šo brīnumaino augu un to svētīja mūžīgai dzīvošanai.

Jērikas Rozei piemīt spēja “nomirt” sausuma periodā un atkal “augšāmcelties”, kad tas beidzies. Šis augs spēj pārvietoties pa tuksnesi ūdens meklējumos un var atdzīvināt savus pat vissausākos stiebrus. Tas satur trehalozi, kas ir noteicošā sastāvdaļa, kādēļ Jērikas Roze sausuma periodā spēj izdzīvot.

Daudzās ģimenēs pastāv tradīcija nodot šo Rozi mantojumā citām paaudzēm. Tādā veidā saglabājot mūžīgu saikni starp paaudzēm. Runā, ka māja, kurā dzīvo Roze, ir svētīta māja. Rozei piemīt ne tikai zināmas īpašības labklājības un veiksmes piesaistīšanai, bet izrādot mīlestību un cieņu, tā dod lielu aizsardzību tās īpašniekam.

Jērikas Roze ir kā talismans, kas palīdz radīt mīlestību, veiksmi un naudu, absorbē visa veida negatīvās enerģijas plūsmas un mitrā veidā augs attīra un atsvaidzina gaisu. Tuvajos Austrumos uzskata, ka tā dzen prom ļaunos garus un neveiksmes, savukārt, Āfrikas tradīcijās šis ir labklājības un aizsardzības talismans, kas nereti izveido saknes, tad to iestāda pie mājas cik vien tuvu iespējams vieglas konsistences augsnē, piemēram, lapu zemes un rupjas grants maisījumā (attiecībā 1:1).

Taču biežāk šo augu tur traukā ar ūdeni tā, lai tajā atrastos tikai saknes, bet nemirktu biezais zarojums pie sakņu kakla. Kad Roze atrodas traukā ar ūdeni, viņa atveras. Jērikas Rozei ūdens ir jāmaina katru svētdienu – paturot augu zem tekoša ūdens uz dažām sekundēm, lai attīrītu no jebkādiem negatīviem nosēdumiem. Negatīvisms, ko augs absorbē nogulsnējas ūdenī, kas arī tiek nomainīts.

Savvaļas skarbajos apstākļos norūdījusies Jērikas roze var augt vairākus gadus, ja vien tai nodrošina siltumu un labi daudz gaismas. Roze dzīvo fantastiski mūžīgi.

Zīmīgi, ka šo labklājības talismani manai mātei iedeva komerczinību skolotāja, šķiet, ka tad viņa zina, ko šī Roze spēj paveikt labklājības labā. Kas attiecas uz mūsu augu, tad mums tikai atliek par to pienācīgi rūpēties un kas zina, varbūt tas mums mūsu ceļā uz labklājību arī palīdzēs.

Scroll To Top