Bagātības un labklājības augs – Naudas koks

Bagātības un labklājības augs – Naudas koks

Aizvien biežāk cilvēki augiem piedēvē dažāda veida nozīmes, kā rezultātā atsevišķi augi kļūst arvien populārāki, ja runa ir par telpaugu izvēli. Izņēmums nav arī kokveida biezlape (Crassula arborescens) jeb tā dēvētais naudas koks, kuram tiek piedēvēta spēja mājā ienest labklājību.

Ja šis koks labi aug un tam ir veselīgas un apaļas lapas, tad finansiālā situācija drīz vien uzlabosies. Taču, lai tas notiktu, augs ir jānovieto tam vispiemērotākajā vietā, kā arī pienācīgi par to jārūpējas.

Brīnuma dzimšana

Pirmais priekšnosacījums, ir paša auga iegūšana. To var izdarīt ļoti vienkārši – jauns kociņš gana ātri var izaugt pat no nelielas lapiņas, nerunājot jau par pašu asnu. Augu ir iespējams iegūt dažādos veidots, taču ja tu no tiesas vēlies iegūt talismanu tad, tas ir slepus no kāda jānočiepj (runa ir par lapiņu, nevis visu augu), taču tie, kuriem tas nesaskan ar viņu morāles principiem, to var arī vienkārši iegādāties. Kad tas izdarīts, pirms stādīšanas tos ir nepieciešams dažas stundas pažāvēt. Lai augs labāk iesakņotos, ir nepieciešams tam radīt sava veida siltumnīcas efektu, to var izdarīt podiņu pārklājot ar kādu caurspīdīgu plastmasas vāciņu, plēvi vai stiklu, taču neaizmirsti to ik pa laikam izvēdināt.

Fen šui noslēpumi

Pateicoties auga biezajām un mīkstajām lapām, tas ir spējīgs ražot un izplatīt pozitīvo enerģiju. Taču, lai šī enerģija cirkulētu pareizi, ir nepieciešams to attiecīgi novietot. Dienvidaustrumu logs būs tā ideālā vieta. Tas ir bagātības sektors (taisni tas, kas mums nepieciešams), turklāt dienvidu saule labvēlīgi ietekmēs arī pašu augu, jo kā nekā, tā dzimtene ir Āfrika. Saskaņā ar fen šui filozofiju, austrumi ir arī koka zona, līdz ar to nekādām pretrunām nevajadzētu būt. Lai stimulētu jaņ enerģiju, koka stumbru ir vēlams apsiet ar sarkanu lenti, jo tas palīdzēs sasniegt vēlamo rezultātu – labklājību.

Pastāv vēl daži triki, kas var palīdzēt stiprināt tavu materiālo situāciju. Apsver domu augsnē aprakt kādu monētu, vai uz Ziemassvētkiem izdekorē ar monētām auga saknes. Tam var izmantot arī šokolādes monētas, kuras ietītas spīdīgos folija papīriņos. Ja arī tas nenesīs gaidītos ienākumus, tas tomēr reprezentēs tavu cerību uz panākumiem, kā arī uzlabos omu!

Auga kopšanas īpatnības

Pirmais un svarīgākais nosacījums – naudas kokam ir nepieciešams daudz saules. Šis augs nāk no Āfrikas savannām, līdz ar to tas ļoti labi panes sausu gaisu, kas ir novērojams lielākajā daļā dzīvokļu ar centrālo apkuri, kā arī tiešos saules starus. Vasarā var augu iznest ārā svaigā gaisā. Laiku pa laikam ir vēlams podiņu pagrozīt, lai tam veidotos vienmērīgs kronis, pretējā gadījumā tas veidosies iešķībs un var zaudēt līdzsvaru, kā rezultātā tas nepārtraukti gāzīsies.

Laika apstākļi un termālais režīms

Vasarā naudas koks pie augstām temperatūrām jūtas lieliski, taču ziemā temperatūra, kas pārsniedz 15 grādus, nav ieteicama. Ziema šim augam ir kā atpūtas periods, kad tas guļ un gatavojas spraigajam pavasara periodam.

Līdzīgi kā visiem augiem, arī naudas koka veģetatīvajā periodā tam ir nepieciešams pietiekami liels ūdens daudzums, taču nekādā gadījumā to nevajadzētu pārlaistīt. Ziemā augu jālaista tikai tad, kad augsne ir kļuvusi sausa. Jālūko, lai arī savācējtrauciņā neuzkrātos ūdens, jo atrašanās ūdenī veicina auga sakņu pūdēšanu, kas loģiski noved pie auga nāves. Vasaras periodā, augu turot ārā, jāparūpējas, lai tam nelītu virsū lietus.

Atceries: Ir ļoti vienkārši atdzīvināt augu, kurš sausuma dēļ ir izkaltis, taču ja tu augu pārlaisti, labākais, ko tu vari darīt, paņemt kārtējo auga daļiņu, lai visu sāktu no sākuma.

Veģetatīvais periods un pārstādīšana

Jārēķinās ar to, ka aktīvās veģetēšanas periodā augam ir jānodrošina papildus barības vielas vismaz reizi mēnesī. Pretējā gadījumā tā lapiņas būs mazas un kronis veidosies pavisam trūcīgs. Vislabāk izmantot šķidro mēslojumu, kas paredzēts tieši zaļajiem augiem, jo to ir ļoti viegli lietot, kā arī augam to ir vieglāk uzņemt.

Auga pārstādīšanu jāveic tiešām tikai tad, kad pašreizējais podiņš ir kļuvis manāmi par šauru. Veicot pārstādīšanu obligāti pienācīgi jāsagatavo jaunā augsne ar atbilstošām barības vielām tajā. Vislabāk to veidot no velēna vai satrūdējušu lapu augsnes, pievienojot nedaudz smiltis vai smilšmālus.

Pateicoties šai auga vienkāršajai dabai un izturībai, naudas koks dzīvo ļoti ilgu mūžu un tā skaistums patiesībā nāk tieši ar gadiem. Reizēm, taču ļoti retos gadījumos, naudas koks arī zied. Interesanti zināt, kā gan tas varētu ietekmēt cilvēka materiālo situāciju? Pieļauju, ka tikai un vienīgi pozitīvi!

Scroll To Top