Būt miljonārei (Grāmatas apskats)

Būt miljonārei (Grāmatas apskats)

Kad runa ir par miljonāra statusu, lielākoties tiek minēti stiprā dzimuma pārstāvji kā šī sociālā statusa veidotāji, taču sievietēm ir tikpat lielas izredzes kļūt par miljonārēm, kā vīriešiem. Mēs maz zinām ne tikai par sievietēm miljonārēm, bet mēs zinām vēl mazāk par sievietēm, kuras ir miljonāru dzīvesbiedres. Kā tad ir, būt sievietei un vienlaikus arī finansiāli neatkarīgai? Ar šīs aisberga neredzamās daļas pētīšanu nodarbojās psiholoģijas doktors Tomass Dž. Stenlijs.

Galvenā grāmatas ideja ir pierādīt to, ka sievietes spēj sasniegt tikpat daudz savā dzīvē cik vīrieši un nereti pat vairāk. Sievietes, kuras kļuvušas par miljonārēm saviem spēkiem, ir pārvarējušas dažnedažādas likstas savās dzīvēs, kas stiprinājušas viņu apņēmību un raksturu. Ar šo grāmatu autors norāda uz to, ka nav nozīmes tam, kāds ir tavs starts, bet gan būtiskākais rādītājs ir tavs finišs. To ļoti labi parāda arī grāmatā ietvertie sieviešu miljonāru dažādie dzīvesstāsti. Vienām ģimene dzīvoja uz nabadzības sliekšņa, citām briesmīgo vecāku dēļ nācās pamest savas mājas jau agrā jaunībā, 50% sieviešu miljonāru dzīvēs nav veicies ar pirmajām laulībām. Neskatoties uz to, ko viņām dzīves laikā nācies piedzīvot, viņas tomēr spēja sasniegt savus mērķus, pateicoties viņu sīkstumam un neatlaidībai.

Sekmīgu uzņēmumu īpašnieki jums pastāstīs, ka likstas, pārbaudījumi, zaudējumi, bailes un pārmaiņas ir nepieciešams panākumu priekšnoteikums.

Sabiedrībā valda maldīgi uzskati, ka bagātie piekopj naudas šķērdētājiem raksturīgu dzīvesveidu, iegādājoties visādas dārgas “spēļu mantiņas”. Neviens cits apgalvojums nav tālāk no patiesības.

Ir ļoti grūti attīstīt biznesu un gūt panākumus, ja neesi taupīgs. Spēja veikt izdevumu uzskaiti stiprina noteiktu varas, kontroles un lielākas pašcieņas izjūtu un šādi rīkoties bagātie ļaudis sākuši jau savas personības attīstības pašā pirmajā etapā.

Kā tad viņas kļuvušas turīgas, vai tad tiešām tikai un vienīgi taupot naudu? Nauda taču domāta, lai to tērētu un gūtu no tā prieku, bet ļauj man atgādināt, ka

nauda jālieto saprātīgi un izdevumi jāplāno tā, lai uzlabotu dzīvi, nevis demonstrētu vai izceltu sociālo statusu. Ja jūs izskatāties, ģērbjaties un braucat ar tādu automašīnu, kas liecina, ka jums ir kaudzēm naudas, diez vai jūs esat bagāts.

Protams, taupīšana nav vienīgais nosacījums ceļā uz bagātību. Svarīgu lomu spēlē arī tavi ienākumi, līdz ar to arī nodarbošanās veids. Starp miljonāriem visizplatītākā tā ir pašnodarbinātība. Kļūt par pašnodarbinātu uzņēmuma īpašnieku, daudzi to dēvē par augstākās neatkarības aicinājumu. Un tam ir arī savs izskaidrojums, jo statistikas dati liecina, ka

pašnodarbinātās personas ir uzkrājušas gandrīz piecreiz vairāk neto vērtības nekā personas, kas strādā citu labā un lielais vairākums (84%) veiksmīgo sieviešu izvēlējās pašnodarbinātību, jo pat pirms šī lēmuma pieņemšanas domāja, ka tā varēs pilnībā izmantot savas spējas un dotības.

Arī tas ir tikai atsevišķs faktors, kas palīdz virzīties pretim finansiālai neatkarībai, taču vēl nenodrošina to. Tāpēc kā trešo svarīgo momentu varētu nosaukt ilgtermiņa investēšanu.

Bagātības uzkrāšana ir garš maratons! Lai sakrātu bagātību, gadiem ilgi jātaupa un paralēli saprātīgi jāiegulda. Kaut arī jūsu ienākumus pašreiz nevar izteikt ar piecu vai sešu ciparu skaitli, pie turības tiksiet nākotnē, ja ievērosit finanšu disciplīnu un jums būs stipra motivācija.

Piebilde sievietēm:

Jums jāmācās nekad nebūt pilnīgi atkarīgām no citiem, lai cik sirsnīgi būtu solījumi. Pārāk daudz sieviešu par atkarību no citiem, ir samaksājušas augstu cenu. Apmaiņā pret pārāk lielu finansiālu palīdzību tu nereti atdod savu neatkarību un lepnumu. Pētījuma dati skaidri parāda, ka daudzi cilvēki, kuri izvēlas laulāto draugu, balstoties uz bagātības faktoru, galu galā ir neapmierināti. Tikai paša izstrādāts ceļš uz panākumiem stiprina cilvēku!

Par autoru

Tomass Dž. Stenlijs jau 30 gadus pēta bagāto ļaužu dzīvesveidu Amerikā. Atklājis pārsteidzošus faktus, viņš sarakstīja New York Times Bestselleru “Miljonārs Tepat Kaimiņos”, kurā viņš plašākai publikai darīja zināmas bagāto ļaužu dzīves aizkulises.

Doktors Stenlijs ir Bagāto ļaužu grupas pētījumu institūta vadītājs, ar kura palīdzību viņš veica dažādus pētījumus mārketinga jomā, lai uzņēmumi varētu identificēt, piesaistīt un noturēt bagātos klientus. Pirms doktors Stenlijs pilnībā nodevās pētnieka un rakstnieka karjerai, lai pētītu Amerikas miljonārus, 20 savas dzīves gadus viņš strādāja par profesoru Džordžijas universitātē.

Autors: Tomass Dž. Stenlijs
Nosaukums: Būt miljonārei
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2009
Tulkojums latviešu valodā: Jānis Markots
Redaktors: Zane Seņkova
Lappušu skaits: 352
ISBN: 978-9984-0-0527-5

 uzzini-cenu

Scroll To Top