Ceļš uz finansiālo brīvību (Grāmatas apskats)

Ceļš uz finansiālo brīvību (Grāmatas apskats)

Ikviens no mums saprot, ka nevajadzētu pārvērtēt naudas nozīmi mūsu dzīvēs, paradoksāli, bet nauda kļūst patiešām nozīmīga tieši tad, kad tās ļoti, ļoti trūkst. Nokļuvuši naudas grūtībās, cilvēki par to vien domā. Tāpēc ikvienam cilvēkam būtu jāparūpējas par turības iegūšanu. Kādēļ tas ir tik svarīgi? Tādēļ, ka šodien diemžēl viss ir atkarīgs no naudas. Autors dzīvi iedala piecās jomās: finanses, veselība, attiecības, emocijas un dzīves jēga. Ne par velti finanses ievietotas saraksta pirmajā vietā. Ja tavs finanšu stāvoklis nav apmierinošs, tad neviļus šī joma met ēnu uz visām pārējām. Naudas grūtības aizēno laimi. Nauda ir svarīga līdzsvarotai dzīvei.

Šajā grāmatā starptautiski atzīts finanšu guru Bodo Šēfers sniedz padomus kā septiņu gadu laikā kļūt par miljonāru. Skaidrs, ka ne visiem ir šāds mērķis, tāpēc šī grāmata palīdzēs izveidot ikvienam tik nepieciešamo disciplinētību personiskajās finansēs, kas pēc autora domām ir svarīgs aspekts pašapziņas veidošanā.

Pašapziņas veidošanā finanses ir ārkārtīgi svarīgas. Tās neļauj izplatīties nepamatotam optimismam. Konta atlikums ir konkrēts lielums, tāpēc skaistas runas ir liekas.

Bet kādēļ pašapziņa ir tik svarīga personības veidošanās procesā?

Bez pašapziņas jūs neuzdrošināsieties riskēt un neaugsiet kā personība, neizdarīsiet neko no tā, uz ko varētu būt spējīgs, neizmantosiet savu patieso potenciālu. Cilvēks bez pašapziņas neko nedara, viņam nekas nepieder, un viņš nekas nav.

Viens no svarīgākajiem jautājumiem, kuru aplūko autors: kādēļ gan cilvēki nenodarbojas ar to, kas viņus patiesi saista un viņiem sagādā prieku? Atbilde uz šo jautājumu ir visai skaidra –

lielākā daļa cilvēku nedara to, kas viņiem sagādā patiesu prieku, jo viņiem nepietiek naudas. Daudzi nedara to, kas patīk, jo nezina kā ar to nopelnīt naudu. Taču vēl neviens nav nopelnījis patiešām daudz naudas, nodarbojoties ar to, kas viņu nesaista.

Tāpēc autors piedāvā iepazīsti sevi un apjēdz, kas tevi iepriecina. Pēc tam apsver, kā ar to vari nopelnīt. Viens no variantiem ir kļūt par ekspertu kādā sev tuvā un saistošā jomā. Autors apgalvo, ka par ekspertu jebkurā jomā iespējams kļūt trīs gadu laikā, taču, lai to sasniegtu, ir nepieciešama mērķtiecīga darbība un gatavība uzņemties kā atbildību tā arī risku. Bet tur, kur ir risks, pastāv arī bailes. Ja bailēs no kļūdām pārstāsiet darboties, nekad neko lielu nepaveiksiet, jo nevieni lieli panākumi nav sasniegti bez riska un uzdrīkstēšanās. Ja ne drusciņ nebaidāties spert nākamo soli, tātad tas nav pietiekami nozīmīgs.

Taču galvenais, kam autors vēlas vērst lasītāja uzmanību, ir personīgo finanšu sakārtošana un uzkrājumu veidošana. Bagātu dara nevis ienākumi, bet gan uzkrājumi. Tāpēc ir aplami uzskatīt, ka naudas problēmas beigsies ar brīdi, kad sāksiet pelnīt vairāk.

Ir nepareizi iedomāties, ka bagātība vienkārši uzrodas, pat nemainot attiecības ar naudu. Ja neiztiekat ar to, ko šodien nopelnāt, neiztiksiet arī tad, kad pelnīsiet divas reizes vairāk. Pat sākot pelnīt vairāk, lielākā daļa cilvēku nemaina finansiālos paradumus, tāpēc vienīgais, kas pieder cilvēkiem, kuri nekrāj, ir parādi.

Lai būtiski mainītu savu pašreizējo finansiālo situāciju, pēc iespējas ātrāk jāsāk veidot uzkrājumus. Tas palīdzēs izveidot finansiālo balstu nākotnei, kā arī kalpos kā līdzeklis investīcijām, kas, savukārt, ir solis tuvāk finansiālajai brīvībai.

Ir divi veidi, kā kļūt laimīgam: samazināt vēlmes vai vairot līdzekļus… Ja esi gudrs, darīsi abas lietas vienlaikus. Bendžamins Franklins

Par autoru

Bodo Šēfers ir dzimis 1960. gada 10. Septembrī Ķelnē un ir starptautiski pazīstams kā motivējošais spīkers un dažādu, ar finansēm saistītu, grāmatu autors. Viņš uzauga taupīgā ģimenē, taču viņš nevēlējās līdzināties savam tēvam, kurš uzskaitīja katru marku. Bodo gribēja dzīvot citādāk. 16 gadu vecumā viņš devās uz Ameriku, kur viņš sāka apmeklēt vidusskolu un vēlāk iestājās San Francisko Universitātē tiesību zinātņu programmā. Nepabeidzis studijas, viņš pārcēlās uz Meksiku un nodibināja nelielu tirdzniecības uzņēmumu, kas drīz vien bankrotēja. 26 gadu vecumā viņš stāvēja finansiālā kraha drupās. Vēlāk, ar kāda mentora palīdzību, viņš beidzot atrada savu personīgo stratēģiju, kas četru gadu laikā ne tikai atbrīvoja viņu no parādiem, bet arī padarīja bagātu. Taču joprojām nav atrodami fakti, kas pierādītu iepriekšminētā Bodo Šēfera dzīves perioda patiesumu.

Bodo Šēfers divreiz ir bijis precējies. Šo laulību rezultātā viņam ir trīs bērni. Šobrīd Šēfers dzīvo Delbrukā netālu no Ķelnes un ir finansiāli veiksmīgs konsultants. Starp citu, viņš ir vadījis seminārus par finansiālo neatkarību arī Rīgā.

Autors: Bodo Šēfers
Nosaukums: Ceļš uz finansiālo brīvību
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2010
Tulkojums latviešu valodā: Meldra Bērziņa
Redaktors: Inese Miesniece
Lappušu skaits: 264
ISBN: 978-9934-0-0825-2

 uzzini-cenu

Scroll To Top