Finanšu fitness (Grāmatas apskats)

Finanšu fitness (Grāmatas apskats)

Šķiet, ja brīdī, kad šī grāmata pirmo reizi skatīja dienas gaismu, visi Latvijas iedzīvotāji būtu to izlasījuši un tajā gūtās zināšanas veiksmīgi pielietojuši dzīvē vēl pirms lielā kredītu neprāta, kas aizsākās 2006. gadā, tad šobrīd piedzīvotā finanšu krīze mūs neskartu tik smagi, kā tas ir šobrīd.

Jau pats ekonomiskās krīzes fakts daļēji norāda uz to, ka lielai daļai pasaules iedzīvotāju ir salīdzinoši zemas finanšu plānošanas prasmes, bet kā cilvēkiem patīk sacīt – ja reiz nav finanšu, tad par kādu finanšu plānošanu var būt runa!? Diezgan loģiski, vai ne? Taču arvien ir jāoponē šim viedoklim, liekot priekšā visiem labi zināmo patiesību, ka šo finanšu cilvēkam nav tikai tāpēc, ka viņam nav šo plānošanas iemaņu.

Cilvēkiem, kas savā profesijā nav saistīti ar finanšu pasauli, ir grūti apzināti uzņemties atbildību par savu naudu.

Protams, lai veiksmīgi pārvaldītu savu naudu, nenoliedzami ir nepieciešams apgūt jaunas prasmes un iemaņas, kas saistītas ar finanšu plānošanu, un to pamatu neapšaubāmi var iegūt ikviens grāmatas Finanšu Fitness lasītājs. Grāmata nodrošinās ar budžeta plānošanas pašiem pamatiem, kuri būs pietiekami, lai tu varētu spert savus pirmos soļus investīciju pasaulē. Autore grāmatas gaitā iepazīstina lasītāju ar daudzpusīgo investīciju pasauli, sniedzot ieskatu katrā no investīciju veidiem, vienlaikus aprakstot to galvenās priekšrocības un trūkumus. Šādas zināšanas finanšu pasaules ceļiniekiem ir zelta vērtē, jo kā rāda vēsture,

ja cilvēki nezina, kā darbojas nauda, viņi reti kad bijuši spējīgi paturēt savu naudu ilgstoši.

Turklāt, līdzīgi kā visa veida uzsākumos, arī jautājumā par investīcijām pats svarīgākais ir noteikt savu mērķi, kādēļ tu vēlies sakārtot savas finanses un ar laiku pievērsties investēšanai. Jāatzīst, ka pieaugot pensionēšanās vecuma aktualitātei arī Latvijas sabiedrībā, tieši investīcijas ir tas līdzeklis, kas pensionēšanās vecuma sliekšņa nemitīgo paaugstināšanu varētu atrisināt tev par labu, un ļaut tev doties pensijā, kad tu pats to nolemsi. Starp citu, uzkrājumi vecumdienām ir vispopulārākais ieguldījumu mērķis Eiropā, kas varbūt par šo jautājumu liks aizdomāties arī tev. Un visbeidzot atceries, ka

vislielākās naudas problēmas piedzīvo tie cilvēki, kuri nekad nedomā par naudu.

No citām līdzīga rakstura grāmatām šī ir īpaša ar to, ka tā sarakstīta tieši Latvijas lasītājam, kas padara daudz praktiskāku tajā izklāstīto zināšanu pielietojumu dzīvē.

Par autoru

Tanja Verjē studējusi Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē un strādājusi Latvijā mārketinga un biznesa vadības jomā. Pēc tam turpinājusi mācības Parīzē – vienā no vecākajām Francijas biznesa augstskolām (ENPC International School of Business), iegūstot biznesa vadības zinātņu maģistra grādu (MBA) un vēlāk uzsāka studijas doktorantūrā Eiropas Biznesa universitātes Finanšu fakultātē Frankfurtē.

2000. gadā viņa sāka strādāt Frankfurtē, Vācijas biržā, kur nodarbojusies galvenokārt ar akciju, kā arī ar strukturēto ieguldījumu produktu tirdzniecību. Viņa ir saņēmusi vērtspapīru un atvasināto produktu sertifikāciju Vācijā un Lielbritānijā un ir Londonas vērtspapīru asociācijas (The Securities and Investment Institute) biedrs.

Kopš 2004. gada autore sadarbojas ar ESAO – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju Parīzē, galvenokārt pievēršot uzmanību patērētāju zināšanām un informētībai par finanšu produktiem un to aizsardzību Baltijas valstīs.

Autors: Tanja Verjē
Nosaukums: Finanšu fitness
Izdevniecība: Nordik
Izdošanas gads: 2005
Konsultants: Agnese Zviedre
Lappušu skaits: 249
ISBN: 9984-751-71-6

 uzzini-cenu

Scroll To Top