Ir nauda, ir laime (Grāmatas apskats)

Ir nauda, ir laime (Grāmatas apskats)

Ja tu esi viens no tiem, kas uzskata, ka algotais darbs ir vienīgais likumīgais un ētiskais naudas gūšanas avots, tad šī grāmata tev būs kā smeķīga pļauka, lai tevi beidzot pamodinātu un liktu tev atvērt acis.

Daudzi cilvēki sevi nomoka ar darbu, kurš patiesībā viņu garlaiko, lai neteiktu vairāk. Liela daļa cilvēku un nereti arī jauniešu sabojā savu finansiālo situāciju jau agros patstāvīgās dzīves gados, pieņemot darbu par vienīgo iztikas līdzekli un knapi velkot dzīvību no mēneša uz mēnesi, no gada uz gadu neprotot pārvaldīt savas finanses…

Ja tu esi noskaidrojis, kādu karjeru savā dzīvē vēlies, tad,

lai gūtu panākumus ir būtiski apzināties savas ambīcijas, kā arī apgūt zināšanas par attiecībām starp finansēm un gandarījumu un attiecīgi plānot katru no tiem, nevis cerēt, ka darbs nodrošinās abus vienādā mērā.

Tas, ka tu esi nonācis finansiālās grūtībās, vai arī nespēj gūt prieku no veicamā darba, nebūt nenozīmē, ka ar to arī viss beidzies. Izeja vienmēr ir, tikai pašam jābūt vēlmei kaut ko mainīt.

Vai tu pazīsti kādu, kurš var nosaukt puslīdz ticamu iemeslu, kādēļ viņš nav spējis pelnīt naudu un dzīvot laimīgi un līdz ar to arī beidzis knapināties? Bēdīgākais, ka tiem, kuri dzīvo aizbildinoties ir tieši tikpat daudz laika dzīvot, kā tiem, kuri, par spīti visam, mēģina kaut ko darīt lietas labā.

Ticiet tam vai nē, taču mums ir dota vienreizēja iespēja rakstīt pašiem savu dzīves scenāriju. Tāpat arī tev, kā darbiniekam, ir iespēja rakstīt pašam savu “pilnas slodzes” darba aprakstu piepildītas, mīlošas un plaukstošas personības lomai. Tas patiešām ir atkarīgs vienīgi no tevis, jo dzīve piedāvā divus domāšanas veidus: “Laiks rādīs, kā viss notiks” un “Es gribu, lai tas notiktu tā”. Kuru no šiem izvēlies tu?

Ja tomēr atskārti, ka kļūdas pēc esi izvēlējies tavuprāt tev nepiemērotu darba vietu, tad kādēļ mocīt sevi un savu darba devēju? Pastāv sakarība:

Jo vairāk mēs kontrolējam savus izdevumus, jo plašāka ir mūsu darbavietu izvēle. Noskaidro, kas tevi dara laimīgu un atrodi kādu, kurš tev maksās par to, ka to dari.

Tas ir tik vienkārši, taču tikai ar nosacījumu, ja proti pārvaldīt savus naudas līdzekļus.

Svarīgi apzināties, ka naudu nenes tikai smags darbs. Naudas pelnīšanu var apvienot ar savu vaļasprieku. Piemēram, investējot tikai tādos aktīvos, kas tev šķiet saistoši. Izdomā, kuri aktīvi var palīdzēt attīstīt tavas pašreizējās intereses un iegādājies tos.

Nav izdots tāds likums, kas apgalvo, ka naudu nevar pelnīt ar darbu, kas rada gandarījumu, apmierinājumu un ir jēdzīgs.

Grāmatas autore pieskaras arī jautājumam saistībā ar laimi un viņa arī piekrīt domai, ka laime nav ceļojuma galamērķis, bet gan pats ceļojums. Tāpēc svarīgi darīt visu iespējamo, lai šo ceļojumu padarītu par pašu skaistāko un patīkamāko, kas ar tevi jelkad noticis. Lai to panāktu, svarīgi būtu apzināties un nepieciešamības gadījumā arī mainīt savas dominējošās domas un uzskatus attiecībā par naudu un laimi. Tas nav viegls uzdevums, jo dominējošās domas parasti ir dziļi apslēptas, praktiski nezināmas, kamēr mēs izturamies noteiktā veidā, tā norādot uz mūsu patiesajiem uzskatiem..

Ja esi nolēmis savā dzīvē kaut ko mainīt, rēķinies, ka tas prasīs laiku. Ja atgriežamies pie dabas likumiem, tad ir skaidrs, ka sēklai ir vajadzīgs laiks augšanai un tikai pēc tam tā spēj dot augļus. Tomēr daudzi no mums vēlas tūlītējus rezultātus un, tos nesagaidot, atmet visam ar roku vai sliktākā gadījumā labi iesākto izposta. Tas ir tāpat, it kā mēs katru dienu atraktu iesēto graudu, lai pārliecinātos, vai tas aug! Sper pirmo soli, iesēj savu pārmaiņu sēklu jau tūlīt un esi pacietīgs.

Šī grāmata tev palīdzēs noskaidrot tavu šī brīža finansiālo un laimes situāciju. Iepazīstinās ar dažādām naudas pelnīšanas stratēģijām. Iemācīs gūt ja ne peļņu, tad gandarījumu no darba, kuru proti vislabāk, kā arī sniegs padomus, kā apvienot abus iepriekšminētos. Ļaus tev pašam ielūkoties savos uzskatos un palīdzēs tikt vaļā no nevēlamiem, kas traucē tev sasniegt to, ko patiesi vēlies.

Par autoru

Kārmela Makonela ir bijusī Greenham Common aktīviste, kas kļuvusi par globālo korporatīvā biznesa konsultanti. Viņa sniedz padomus kā veidot ilgtspējīgu peļņu un tajā pašā laikā saglabāt pozitīvu ietekmi sociālajā vidē. Viņa šobrīd dzīvo Londonā un darbojas pašas 2001. gadā dibinātajā Magic Sandwich labdarības fondā, kā arī nodarbojas ar rakstīšanu un konsultēšanu. Rakstīt šo grāmatu Kārmelu pamudināja atklājums, ka cilvēkiem nereti ir grūtības līdzsvarot naudas un laimes attiecības savā dzīvē. Daži pelna pietiekami, bet nejūtas gandarīti par paveikto. Citi strādā ar prieku, bet nopelna ļoti maz. Grāmata adresēta visiem, kuri atrodas līdzīgā situācijā.

Autors: Kārmela Makonela
Nosaukums: Ir nauda, ir laime
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2007
Tulkojums latviešu valodā: Māra Zviedre
Redaktors: Iveta Kondrāte
Lappušu skaits: 212
ISBN: 978-9984-40-303-8

 uzzini-cenu

Scroll To Top