Naudas grāmata sievietēm (Grāmatas apskats)

Naudas grāmata sievietēm (Grāmatas apskats)

Ir pienākuši tādi laiki, kad ienākumu ziņā sievietes ir pietuvojušās un nereti pat pārspējušas stipro dzimumu. Tas nozīmē, ka ģimenē šodien arī sieviete var būt kā galvenā apgādātāja, kas daudzos gadījumos tā tiešām arī ir. Lai gan daudzas sievietes pirmo reizi ir sajutušas, ka pelnījušas aktīvu lomu finansiālo lēmumu pieņemšanā, tomēr finanšu pārvaldīšana ir kas tāds, no kā sievietes labprātāk atteiktos.

Pirmkārt, jau tāpēc, ka to savā ziņā mums uzspiež tradīcijas, kuras mūsdienām ir diezgan nepamatotas un joprojām divas trešdaļas sieviešu uzaug namos, kur naudas lietas ar viņām netiek apspriestas. Otrkārt, kas ir arī visnotaļ interesants fakts, agrāk

veikals bija viena no tām vietām, uz kurieni sieviete drīkstēja iet bez vīrieša pavadības, nebaidoties sabojāt savu reputāciju.

Šī tendence ir saglabājusies arī mūsdienās un ir pamats mūsdienu statistikai, kur sievietes ir tās, kas veic apmēram 80 procentu no visiem iepirkumiem.

Jāsaka, ka ceļš uz bagātību ir šīs nupat minētās statistikas pilnīgs pretstats – respektīvi, lai uzlabotu savu finansiālo stāvokli, ir jāapgūst prasme organizēt savas finanses, kas nereti nozīmē arī savu tēriņu reālu ierobežošanu. Taču šajā gadījumā ir būtiski nepārspīlēt, līdzīgi pārāk stingrai diētai, aizliegums tērēt nedarbojas. Tāpēc svarīgi ir izveidot plānu, kas sevī ietver kā ienākumu un izdevumu kontrolēšanu, tā arī naudas krāšanu, investēšanu un, kas ir ne mazāk svarīgs aspekts, iegūtās bagātības saglabāšanu, par ko arī šajā grāmatā tiek stāstīts.

Šī grāmata ir lieliska lasāmviela kā sievietēm, tā arī vīriešiem, kas būtībā atklāj šo lielo un noslēpumiem apvīto daiļās būtnes domu gājienu, kad jautājumi nonāk līdz finansiālu darījumu kārtošanas. Šajā grāmatā sievietes var rast vienu otru apskaidrību par savas rīcības pamatojumu, savukārt vīriešiem šī grāmata var būt vērtīgs avots iemeslu un likumsakarību, noskaidrošanai, kas ir sieviešu finanšu darījumu pamatā un lai kā arī vīrieši gribētu – tam reti ir sakars ar loģiku.

Patiesībā ļoti daudzas reizes sievietes nepērk lietas tāpēc, ka tās būtu vajadzīgas. Ar to sievietes atšķiras no vīriešiem. Divas trešdaļas no viesiem sievietes pirkumiem ir neplānoti. Parasti sievietes iepērkas tāpēc, ka meklē ko tādu, kas viņām uzlabotu omu.

Savukārt emocionāla iepirkšanās parasti tiecas pēc visdārgākā un ir ļoti postoša, vismaz no finansiālā aspekta raugoties.

Šādas un līdzīgas atklāsmes iespējams rast šajā grāmatā, kas pēc būtības rosina tās lasītāju nekavējoties ķerties klāt savu finanšu sakārtošanai, jo tieši pārliecība par savām finansēm nes vēl vairāk naudas. Tāpēc nevilcinies un ķeries klāt savām finansēm jau tūlīt pat, jo riskantākais, ko tu jebkad vari izdarīt saistībā ar savām finansēm – ir neizdarīt neko!

Par autoru

Džīna Čatskija ir 1964. gadā Amerikā dzimusi godalgota finanšu žurnāliste, bestselleru autore un motivējoša oratore. Viņa ir izveidojusi globālu kustību, kas veic nozīmīgus soļus, lai miljoniem vīriešu un sieviešu palīdzētu cīnīties ar epidēmiju, kurai ir postošas sekas – ar parādiem. Viņa ir NBC televīzijas šova Today finanšu redaktore. Džīna raksta sleju The New York Daily News un kā padomniece naudas jautājumos piedalās Opras Vinfrijas šovā un ikdienas radio pārraidē “Sarunas par naudu kopā ar Džīnu Čatskiju”. Viņa ir vairāku grāmatu autore, kur dažas no tām ir kļuvušas par New York Times un BusinessWeek bestselleriem.

Džīna ir atzīta par izcilu žurnālisti. Par rakstiem žurnālos viņa no Komunikācijas nozarē nodarbināto sieviešu asociācijas saņēmusi Clarion Award, divas reizes nominēta National Magazine Awards, bet Chicago Tribune nodēvējis viņu par vienu no labākajām žurnālu rakstu autorēm.

Autors: Džīna Čatskija
Nosaukums: Naudas grāmata sievietēm
Izdevniecība: Arka
Izdošanas gads: 2009
Tulkojums latviešu valodā: Paula Prauliņa
Redaktors: Antra Lezdiņa
Lappušu skaits: 344
ISBN: 978-9984-34-307-5

 uzzini-cenu

Scroll To Top