Naudas koks (Grāmatas apskats)

Naudas koks (Grāmatas apskats)

Amizants un aizraujošs stāsts par tipisku jaunlaulāto ģimeni, kuras finanšu plānošanu, neko daudz no tā nesaprotot, savos grožos nolemj pārņemt blondā Severija, lai piepildītu savu sapni par ceļojumu uz Dienvidfranciju.

Grāmata seko līdzi jaunā pāra centieniem ieviest kārtību viņu finansēs, taču šī uzdevuma paveikšanu sarežģī dažāda veida pārpratumi, nesaskaņas un greizsirdības scēnas jaunā pāra dzīvē, padarot to par grāmatu “divi vienā” – lielisks sieviešu romāns un personīgo finanšu plānošanas rokasgrāmata.

Tā ir noderīga lasāmviela tiem, kuri apzinās, ka nepieciešams vairāk kontrolēt savas finanses, taču tipiska naudas plānošanas rokasgrāmata viņus noteikti garlaikotu. Šajā grāmatā aprakstītās dzīves situācijas ir tādas, ar kurām saskaras liela daļa ģimeņu visā pasaulē, tāpēc nav grūti tās attiecināt uz sevi, vai, kā tas bija manā gadījumā, skaidri saskatīt pāra modeļus reālo paziņu lokā, kas par to visu ļauj lieko reizi pasmaidīt un apjaust, ka tā tas dzīvē arī notiek.

Visspilgtāk atmiņā palicis moments par “naudas maģiju”, kad cilvēki, lai arī saprātīgas būtnes, tomēr cer uz brīnumiem, ka naudas lietas sakārtos mistiskais naudas koks, vai kādi speciāli naudas piesaistīšanas rituāli, par ko ir atrodami ne mazums rakstu arī šajā blogā. Tomēr beigās vien jāatzīst, ka naudas lietas sakārtojas tāpēc, ka cilvēki beidzot reāli pievērsušies savu finanšu plānošanai – tas arī ir tas brīnums uz kuru visiem būtu ne tikai jācer, bet jāpieliek savi pūliņi un jāīsteno dzīvē.

Romāns strukturēts loģiskās nodaļās, kas ļauj izprast secību, kādā būtu jāapgūst personīgo finanšu plānošanas gudrības, lai tās varētu piemērot savai situācijai. Tiesa gan, iesākumā mazliet “traucēja” grāmatā lietotā valūta – Lietuvas liti, kas daudziem grāmatas lasītājiem skaitliskā ziņā neko neizsaka, līdz ar to īsti neizprotu šīs valūtas lietošanas mērķi latviešu izdevumā. Taču problēmu salīdzinoši viegli var atrisināt summu dalot uz trīs, tādējādi iegūstot aptuvenu summas izteiksmi eiro.

Grāmatas otrajā daļā ir izveidots īss kopsavilkums, lai vieglāk atkārtot romānā apgūtos finanšu plānošanas pamatus. Romānu noteikti iesaku ikvienam, taču jo īpaši tiem, kuri no tradicionālām finanšu plānošanas grāmatām izvairās kā no neizsīkstoša garlaicības avota.

Par autoru

Julita Varanauskiene ir finanšu analītiķe, kas jau vairāk nekā 10 gadus strādā SEB bankā. Pazīstamās ekspertes raksti un komentāri ļoti bieži parādās presē. Viņas saprātīgajos un racionālajos padomos ieklausās tūkstošiem Lietuvas ģimeņu, kas katru dienu lauza galvu, kā sakrāt naudu lielākam pirkumam vai izsapņotam atvaļinājumam.

Autors: Julita Varanauskiene
Nosaukums: Naudas koks
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2010
Tulkojums latviešu valodā: Lilija Kope
Tulkojuma konsultants finanšu jautājumos: Edmunds Rudzītis
Redaktors: Marika Taube
Lappušu skaits: 246
ISBN: 978-9934-0-1353-9

 uzzini-cenu

Scroll To Top