Naudiņš mācās saprast naudu (Grāmatas apskats)

Naudiņš mācās saprast naudu (Grāmatas apskats)

Personīgo finanšu plānošana ir ļoti liels izaicinājums ikvienam no mums, galvenokārt tāpēc, ka bieži vien neko daudz no tā nesaprotam. Taču izaicinājums kļūst vēl lielāks, ja šī nesaprotamā lieta jāpaskaidro mūsu pašu bērniem. Tas ir neērts brīdis, kad mums pieaugušajiem jāpalūkojas uz sevi un savu rīcību no malas, cenšoties skaidrot bērnam to, no kā ikdienā bieži vien cenšamies izvairīties, ļaujot naudas lietām “dzīvot” it kā paralēlā pasaulē – gan jau kaut kā pašas nokārtosies.

Lai arī bērniem tā brīža ziņkārības apmierināšanai ar vispārinātu skaidrojumu pietiktu, tomēr, tā rīkojoties, mēs izdarīsim lāča pakalpojumu. Tāpēc vien ir nenovērtējams tas, ka ir cilvēki, kuri velta savu laiku un pūliņus, lai padarītu, ja ne gluži dzīvi, tad vismaz sarunu ar bērnu par tik nopietnu lietu kā nauda – vieglāku. Tieši ar šādu mērķi ir uzrakstīta grāmata “Naudiņš mācās saprast naudu”.

Tas ir stāsts par kādu ģimeni, kurā aug divi pavisam atšķirīgi dēli – viens ir radis ikvienu naudas summu, kas nonāk viņa rokās tūlīt pat iztērēt saldumos (Jaurtiņš). Savukārt, otrs ir gatavs daļu naudas paglabāt, lai sakrātu lielāku summu kādam sen kārotam pirkumam (Naudiņš). Pārsteidzoši, taču arī ikdienā mēs sastopam cilvēkus, kuri “iekrīt” vienā vai otrā kategorijā un ar savu piemēru faktiski veido nākamo finansiāli atbildīgo vai, gluži pretēji – bezatbildīgo paaudzi.

Ņemot vērā, ka bērniem ļoti patīk atdarināt, tad grāmatas piedāvātais formāts ir izvēlēts veiksmīgi, jo lasītājam pastāv izvēles iespēja, kuram viņš vairāk gribētu līdzināties – naudiņam vai jautriņam. Bez tā, grāmata pilda vēl kādu ne mazāk nozīmīgu funkciju – tā rada pamatu bērnu un vecāku kopā būšanai, pie viena dodot iespēju apspriest vitāli svarīgu jomu, kura praktiski noteiks panākumus bērniem reiz nonākot pieaugušo pasaulē.

Tāpat grāmatas autores mudina vecākus vairāk iesaistīt bērnus budžeta plānošanā, savukārt tie vecāki, kuriem prasmes un zināšanas par naudu ir svešas, noteikti novērtēs grāmatas pielikumu “Palīgs vecākiem sarunām ar bērnu, lasot grāmatu NAUDIŅŠ MĀCĀS SAPRAST NAUDU”.

Par autorēm

Jolanta Jērāne ir Dzīvības apdrošināšanas sabiedrības CBL Life izpilddirektore un finanšu sfērā (pārsvarā banku sektorā) strādā jau vairāk nekā 20 gadus. Izglītību ieguvusi Latvijas Universitātē starptautisko ekonomisko sakaru jomā un Vācu filoloģijā. Kopš 2017. gada iesaistīta kustībā “Bērniem par naudu“.

Kristīne Vilcāne ikdienā strādā par Dzīvības apdrošināšanas sabiedrības CBL Life pārdošanas daļas vadītāju. Savu finanšu jomas bagāžu uzkrājusi strādājot dažādos amatos gan Valsts ieņēmumu dienestā, gan dažādās komercbankās. Ieguvusi augstāko izglītību Latvijas Universitātē biznesa vadībā un ekonomikā. Kopš 2017. gada vada kustību “Bērniem par naudu”.

Autores: Jolanta Jērāne, Kristīne Vilcāne
Nosaukums: Naudiņš mācās saprast naudu
Izdevniecība: Autoru izdevums
Izdošanas gads: 2017
Lappušu skaits: 106
ISBN: 978-9934-19-166-4

uzzini-cenu

 

 

Scroll To Top