Suns vārdā Money (Grāmatas apskats)

Suns vārdā Money (Grāmatas apskats)

Tas, vai cilvēks pratīs pareizi apieties ar naudu, redzams jau ļoti agrā vecumā. Tāpēc pastāv likumsakarība, ja bērna vecāki neprot rīkoties ar naudu, tad, ļoti iespējams, viņu bērnu gaidīs visai līdzīga situācija, ja vien…

Ja vien katrs pats beidzot nepieņems lēmumu apgūt finanšu pārvaldīšanas mākslu, un šī grāmata pierāda, ka tas varētu būt pa spēkam pat 12 gadus vecam bērnam. Bodo Šēfers, miljonārs, uzņēmējs, finanšu eksperts, izaicina jaunos: Kļūsti bagātāks par saviem vecākiem!

Grāmata ir stāsts par kādu 12 gadus jaunu meiteni vārdā Kira, kura kādu dienu savas mājas pagalmā atrod savainotu baltu labradoru. Kā vēlāk izrādās, šis suns ir finanšu eksperts un sāk dot meitenei finansiāla rakstura padomus. Zīmīgi, ka šajā grāmatā aprakstītais baltais labradors eksistē arī dzīvē un ir paša autora Bodo Šēfera suns. Līdzīgi kā grāmatā, arī viņa suni sauc Money (tulk. no angļu v. nauda), par ko autors, būdams miljonārs, ir īpašā sajūsmā:

Kad es saucu naudu, nauda arī nāk! Vai tad tas nav lieliski?!

Ar šo grāmatu Bodo Šēfers cenšas uzrunāt jauniešus, lai viņi ņem savas finanses savos grožos jau agrā bērnībā, jo autors ir pārliecināts, ka nekas neceļ pašapziņu vairāk, kā apziņa par veselīgu finansiālo stāvokli. Finanšu eksperts iedrošina bērnus uzņemties lielāku atbildību pār savām finansēm, vienlaikus piedāvādams bērniem uzsākt pašiem savu uzņēmējdarbību.

Ir neskaitāmi piemēri par to, kā bērni varētu piepelnīties, par ko arī tiek runāts šajā grāmatā. Lai norādītu pareizo virzienu savas uzņēmējdarbības izvēlē, autoram ir šāds padoms:

Pirmkārt, vienmēr centies risināt citu cilvēku problēmas. Tā tu nopelnīsi daudz naudas. Otrkārt, koncentrējies uz to, ko tu zini, ko spēj un kas tev ir. Naudu var nopelnīt vienmēr un visur!

Nenopļauts mauriņš, nesaskaldītas malkas kaudze, pastaigā izvedams mājdzīvnieks, un šobrīd īpaši aktuāla problēma – no sniega nenotīrīts piebraucamais ceļš! Tas viss un daudzi citi varianti ir potenciāls peļņas avots, viss, ko atliek izdarīt, saņemties un ķerties klāt, un atceries

pati strādāšana ir tikai labi ja puse no tā, no kā veidojas samaksa. Otra puse ir ideja un drosme šo ideju īstenot.

Par autoru

Bodo Šēfers ir dzimis 1960. gada 10. Septembrī Ķelnē un ir starptautiski pazīstams kā motivējošais spīkers un dažādu, ar finansēm saistītu, grāmatu autors. Viņš uzauga taupīgā ģimenē, taču viņš nevēlējās līdzināties savam tēvam, kurš uzskaitīja katru marku. Bodo gribēja dzīvot citādāk. 16 gadu vecumā viņš devās uz Ameriku, kur viņš sāka apmeklēt vidusskolu un vēlāk iestājās San Francisko Universitātē tiesību zinātņu programmā. Nepabeidzis studijas, viņš pārcēlās uz Meksiku un nodibināja nelielu tirdzniecības uzņēmumu, kas drīz vien bankrotēja. 26 gadu vecumā viņš stāvēja finansiālā kraha drupās. Vēlāk, ar kāda mentora palīdzību, viņš beidzot atrada savu personīgo stratēģiju, kas četru gadu laikā ne tikai atbrīvoja viņu no parādiem, bet arī padarīja bagātu. Taču joprojām nav atrodami fakti, kas pierādītu iepriekšminētā Bodo Šēfera dzīves perioda patiesumu.

Bodo Šēfers divreiz ir bijis precējies. Šo laulību rezultātā viņam ir trīs bērni. Šobrīd Šēfers dzīvo Delbrukā netālu no Ķelnes un ir finansiāli veiksmīgs konsultants. Starp citu, viņš ir vadījis seminārus par finansiālo neatkarību arī Rīgā.

Autors: Bodo Šēfers
Nosaukums: Suns vārdā Money
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2010
Tulkojums latviešu valodā: Juris Miesnieks
Redaktors: Sarmīte Lomovceva
Lappušu skaits: 240
ISBN: 978-9934-0-0971-6

 uzzini-cenu

Scroll To Top