Domā kā Einšteins! (Grāmatas apskats)

Domā kā Einšteins! (Grāmatas apskats)

Kad runa ir par likumiem, mēs parasti aprobežojamies ar tiem likumiem, ar kuriem mēs esam saskārušies ik dienas, un mums ir iepotēts, ka tos pārkāpt nebūtu prāta darbs. Tomēr,

Lai iemācītos domāt ģeniāli, jāievēro viens universāls princips: tev ir jāpārkāpj likumi!

Problēmu risināšana nekad nav bijusi vēl vienkāršāka, kad uz iespējamo risinājumu mēs paskatāmies ārpus sava ierastā domāšanas veida vai kā grāmatā tas tiek dēvēts – ārpus domāšanas likumu risēm.

Grāmatā tiek piedāvāts ne tikai pārkāpt domāšanas likumus, bet nereti arī likumus, kuri mums ir no citu puses uzspiesti. Visbiežāk problēmu nav iespējams atrisināt tāpēc, ka to atrisināt traucē kāds pastāvošs likums, un, ja tu tik tiešām vēlies šo problēmu atrisināt, rēķinies, ka būs jāpārkāpj likumi. Pats Alberts Einšteins ārkārtīgi bieži pārkāpa likumus, kas viņam un viņa tuviniekiem sagādāja ne mazums raižu, taču likumu pārkāpšana ir viens no ģenialitātes pamatnosacījumiem.

Runājot par Alberta Einšteina relativitātes teorijas atklāšanu, tas bija iespējams tikai tādēļ, ka viņš pārkāpa likumus. Viņa kolēģi nespēja atrisināt šo problēmu tikai tāpēc, ka viņu prātu apmigloja likumi, kuri patiesībā bija aplami un aizvadīja viņus neceļos. Tas, ko darīja Alberts Einšteins, viņš sāka risināt problēmu no pašiem tās pirmsākumiem, neņēma vēra nevienu teoriju, kas jau bija radīta un sāka izstrādāt savas, kas ļāva viņam nonākt līdz risinājumam.

Grāmatā tiek runāts arī par kļūdu nozīmīgumu mūsu dzīvēs, jo kā saka, jaunas zemes nevar atklāt nekļūdoties (K. Kolumbs). Neviena ideja nav zemē metama, jo katrs neveiksmīgs mēģinājums tevi ved tuvāk lieliem sasniegumiem. Kļūdas ir kā ceļazīmes, kas ved tevi problēmas atrisinājuma virzienā. Arī pats Teodors Rūzvelts sacīja: Nekļūdās tikai tas, kas neko nedara.. Tev ir jāpatur prātā, ka visas idejas ir nākamo risinājumu materiāls. Tas nekas, ka attiecīgā ideja neder šai problēmai, taču to nekādi nevajadzētu uztver kā mazvērtīgu, jo tā var noderēt kādas citas problēmas risināšanai. Un atceries – Vairīšanās no kļūdām ir vairīšanās no progresa..

Grāmata palīdzēs tev noskaidrot, kādi tieši domāšanas likumi tev aizšķērso ceļu pretim problēmu risinājumam. Iemācīs tev saskatīt risinājumus visneiedomājamākos veidos, par kuriem iepriekš tu nekad nebūtu domājis. Sniegs ieskatu, kā pielietot Einšteina domāšanas veidu tavu ikdienišķu, darba attiecību un organizāciju problēmu risināšanā. Ir jāapzinās, ka problēmu risināšanai nav jābūt garlaicīgai vai nogurdinošai – risinot problēmas ir jāsaglabā jautrība un Alberts Einšteins prata to darīt un lieliski lika to lietā.

Skota Torpa padomi palīdzēs tev izrauties no likumu risēm, ģenerēt un īstenot varbūt trakas, taču noteikti – būtiskākās idejas tavā mūžā.

Par autoru

Skots Torps Kalifornijas universitātē (Bērklijā) ir ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbības administrācijā, projektējis robotus, militāros lidojumu trenažierus, pusvadītājus, datorus un medicīniskas ierīces. Torps runā brīvi ķīniski un japāniski. Strādādams dažādos uzņēmumos – sākot no iesācējiem Silikona ielejā un beidzot ar Intel –, Skots Torps ir palīdzējis iekarot tirgu pieciem lieliem produktiem. Savā brīvajā laikā Torps raksta un izstrādā jaunas tehnoloģijas.

Autors: Skots Torps
Nosaukums: Domā kā Einšteins!
Izdevniecība: Jumava
Izdošanas gads: 2005
Tulkojums latviešu valodā: Māra Poļakovska
Redaktors: Anna Pavlovska
Lappušu skaits: 230
ISBN: 9984-05-862-X

 uzzini-cenu

Scroll To Top