Izcilas prezentācijas prasmes (Grāmatas apskats)

Izcilas prezentācijas prasmes (Grāmatas apskats)

Kāds angļu mārketinga speciālists man reiz sacīja, ka pa karjeras kāpnēm visātrāk uz augšu virzās tie, kuri gatavo un sniedz vislabākās prezentācijas. Labā ziņa ir tā, ka prezentēšanas prasme nebūt nav iedzimta, un to var apgūt ikviens, ja vien ir iespēja un vēlēšanās mācīties. Un sākt var ar šo grāmatu!

Grāmata ir visādā ziņā noderīga studentiem šobrīd aktuālajā bakalauru aizstāvēšanas laikā, jebkuras organizācijas indivīdam, kuram laiku pa laikam ir jāsniedz dažāda rakstura prezentācijas, kā arī pilnīgam šīs jomas iesācējam. Jāsaka, ka grāmata ir labi strukturēta, kur to sadaļas it kā lasītāju izved cauri visiem ar prezentēšanu saistītajiem procesiem sākot ar pašu gatavošanos tām, un visbeidzot ar to veiksmīgu prezentēšanu.

Kā grāmatā noskaidrojās, prezentāciju panākumiem ir maz sakara ar tajā stāstīto, arī ar ķermeņa valodu ne un noteikti ne ar prezentācijas materiāliem…

Pat brīnišķīgākās jebkad uzrakstītās runas panākumi galu galā būs atkarīgi no runātāja prezentēšanas manieres, nevis no paša runas satura.

Taču pasniegšanas maniere pati par sevi runātāju neglābs, ja nebūs skaidrs pats galvenais – prezentācijas MĒRĶIS.

Lai rīkotu veiksmīgu prezentāciju, jums jāzina prezentācijas mērķis. Daudz labu prezentāciju ir tikušas novērtētas kā vājas, jo runātājs nebija noskaidrojis savu mērķi. Jo skaidrāk definēsiet situācijas vajadzības, jo lielāka būs iespēja, ka prezentācija sasniegs cerēto.

Kā redzam šajā pasaulē nekas nenotiek bez mērķiem to noteikšanas un definēšanas.

Nobeigumā vēl kāds svarīgs aspekts, kuru daudzi atstāj novārtā, un tā ir gatavošanās, gatavošanās un vēlreiz gatavošanās.

Neviens nespēj labi vadīt prezentācijas bez gatavošanās, un ļoti nedaudz cilvēku ir tik prasmīgi, lai prezentētu bez jebkādām piezīmēm.

Pielikumā vēl tāds izklaidējoša rakstura video materiāls, kuru es saņēmu no recenzijas sākumā jau pieminētā angļu mārketinga eksperta: Kādas prezentācijas nevajadzētu veidot powerpointā.

Man parasti vajag vairāk nekā trīs nedēļas, lai sagatavotu labu improvizētu runu.Marks Tvens

Par autoru

Endrjū Bredberijs ir kvalificēts sociālpsihologs ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi apmācību kursu veidošanā un pasniegšanā. Viņš ir vairāku bestselleru autors un viens no kompetentākajiem neirolingvistiskās programmēšanas (NLP) blogeriem pasaulē. Viena no viņa jaunākajām un jau vērienīgus panākumus guvusī grāmata ir Develop Your NLP Skills.

Autors: Endrjū Bredberijs
Nosaukums: Izcilas prezentācijas prasmes
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2008
Tulkojums latviešu valodā: Liliāna Rodžere
Redaktors: Iveta Kondrāte
Lappušu skaits: 140
ISBN: 978-9984-40-750-0

 uzzini-cenu

Scroll To Top