Lai ko tu domā, domā citādi (Grāmatas apskats)

Lai ko tu domā, domā citādi (Grāmatas apskats)

Risks ir tavas dzīves drošības garantija! Vai nav izaicinoša ideja? Ja tā labi padomā, tad visa šī grāmata met visnotaļ lielu izaicinājumu mūsdienu tradicionālajai domāšanai. Šī grāmata kārtējo reizi atgādina, ka darot ierastas lietas, tu kļūsti paredzams, taču bez tā, kas, manuprāt, ir vēl traģiskāk – tu kļūsti garlaicīgs.

Pēc grāmatas izlasīšanas es ilgu laiku to turēju rokās, lūkojos uz to no visām pusēm, un ja godīgi, tad ļoti ilgi nevarēju noformulēt, ko vēlos par šo grāmatu pateikt. Tik netradicionāla ir šī grāmata! Jau tās vizuālais noformējums runā pats par sevi, sākot ar grāmatas vāku un beidzot ar pēdējo atvērumu – tā ir tiešām dumpinieciski domājoša mākslinieka cienīgs šedevrs.

Par ko īsti ir grāmata? Labs jautājums, jo viennozīmīgu atbildi uz to nevar sniegt. Tajā ir pa drusciņai no visa, uzņēmējdarbība, reklāmu triki, personības pilnveidošana, padomi karjeras veidošanā utt. utjp. Taču ja man liktu šai grāmatai izdomāt kategoriju, es to nosauktu par netradicionālo risinājumu mazo enciklopēdiju. Tajā apkopoti reāli dzīves piemēri kā netradicionāli jeb nepareizi lēmumi nereti ļauj iegūt pareizus vai reizēm pat pasakainus rezultātus.

P.S. Ilgāku laiku nevarēju izlemt, kādu grāmatu dāvināt savai skolai Draudzīgā aicinājuma ietvaros, taču pēc šīs grāmatas izlasīšanas, man vairs jautājuma nebija. Tagad šī grāmata rotā arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas bibliotēkas plauktu.

Par autoru

Britu reklāmas leģenda Pols Ardēns (1940 – 2008) karjeru reklāmā uzsāka jau sešpadsmit gadu vecumā. Bijušais reklāmas aģentūras Saatchi & Saatchi radošais direktors ir veidojis sensacionālas reklāmas kampaņas tādiem uzņēmumiem kā British Airways, Toyota, Nivea, The Independent, Fuji un citiem, un ir vairāku starptautisku bestselleru autors.

Izcils, rupjš, šarmants, iekarsīgs un absolūti neparasts – Pols Ardēns ir īpatnis, kas apveltīts ar neparastu apņēmību, enerģiju un radošu talantu apvienojumā ar – kā lai to labāk pasaka – ne tik gluži tradicionālu veselo saprātu.
– Rodžers Kenedijs, Saatchi & Saatchi

Autors: Pols Ardēns
Nosaukums: Lai ko tu domā, domā citādi
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2010
Tulkojums latviešu valodā: Aija Amoliņa
Redaktors: Meldra Bērziņa
Lappušu skaits: 144
ISBN: 978-9934-0-1727-8

 uzzini-cenu

Scroll To Top