Lieliskas atbildes uz sarežģītiem darba intervijas jautājumiem (Grāmatas apskats)

Lieliskas atbildes uz sarežģītiem darba intervijas jautājumiem (Grāmatas apskats)

Lūdzu pastāstiet par sevi! ir teikums, kuru liela daļa no jums jau reiz ir piedzīvojusi adresētu savā virzienā. Taču ja vēl neesi, tad nesatraucies – tāda diena neapšaubāmi pienāks, jo šodien ir tāds laiks, kad darba tirgū valda ļoti izteikta nenoteiktība. Lai arī kādā situācijā tu šobrīd neatrastos, ir kāda prasme, kas ir jāapgūst ikvienam esošam vai potenciālam darba tirgus dalībniekam.

Tas, par ko šobrīd runāju, ir prasme sagatavoties intervijām, lai tu būtu gatavs sniegt vislabāko iespējamo atbildi uz intervētāja jautājumu.

Situācijas var būt dažādas, un vienalga uz kādu darbu tu pretendē, tev būs jāpārliecina viens vai vairāki cilvēki, ka esi ideāli atbilstošs šim postenim. Lai visu padarītu vēl grūtāku, tev jāņem vērā, ka katrs otrais kandidāts rīkosies tieši tāpat.

Nenoliedzami, darba intervijas daudziem jau iedomājoties vien uzdzen šermuļus, taču tam tā nevajadzētu būt. Iemesls šādai reakcijai ir tas, ka lielākā daļa darba meklētāju nevelta pietiekami daudz laika tam, lai pienācīgi sagatavotos darba intervijai.

Tādēļ talkā nāk angļu karjeras konsultantes sarakstīta grāmata, kurā apkopoti vairāk nekā 200 dažādi jautājumi ar to iespējamām atbildēm. Protams, šīs atbildes nevar tikt pielietotas katrā situācijā, par ko arī padomāja grāmatas autore, sagatavodama atbilžu struktūru ar visām nepieciešamajām tās sastāvdaļām, lai pēc tām vadoties, tu spētu sagatavot nepieciešamās atbildes pats, tādējādi pārliecinoši uzstājoties intervijā.

Pastāv uzskats, ka intervētājam savs priekšstats par kandidātu izveidojas jau intervijas pirmajās minūtēs, taču tas nenozīmē, ka tu pret interviju vari izturēties nevīžīgi. Vienmēr centies parādīt sevi no labākās puses, un, ja tomēr tev nepalaimējas, tu vari paceltu galvu doties tālāk, jo būsi sevi parādījis visā krāšņumā! Ikviena neveiksmīgā intervija var būtiski iedragāt cilvēku pašvērtējumu, taču neaizmirsti, ka tai pat laikā ikviena šāda neveiksme vairo tavu pieredzi.

Interviju jautājumi un atbildes nav matemātikas formulas. Nekad nepastāv tikai viena pareizā atbilde. Patiesībā, intervētāji meklē atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem: Vai spēsi strādāt?, Vai tu strādāsi?, un Vai tu iekļausies kolektīvā?

Tāpēc, lai vislabāk sagatavotos intervijai un ar savām atbildēm pārliecinātu ikvienu intervētāju, ka tu zini par ko runā, – pirmkārt jau, tev ir ļoti labi jāpārzina sava izglītība, pirms tu sāc to apspriest ar intervētāju. Otrkārt, nav tādas darba pieredzes, kas būtu nekam nederīga. Un visbeidzot ja tu zini, ko vari piedāvāt un kā to efektīgi pasniegt, tu esi uz pareizā ceļa.

Par autoru

Sūzana Hodžsone ir bijusī Londonas Sausbenskas universitātes valsts dienesta vadītāja. Viņa mācīja studentiem darba meklēšanas prasmes un interviju tehnikas izkopšanu. S. Hodžsone ir sarakstījusi pasniedzējiem un praktikantiem nepieciešamus informatīvus materiālus par karjeras iespējām. Pašlaik viņa strādā par karjeras konsultanti Dorsetā paralēli nodarbojoties arī ar rakstniecību.

Autors: Sūzana Hodžsone
Nosaukums: Lieliskas atbildes uz sarežģītiem darba intervijas jautājumiem
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2009
Tulkojums latviešu valodā: Sintija Zariņa
Redaktors: Daina Borovska
Lappušu skaits: 216
ISBN: 978-9984-0-0102-4

 uzzini-cenu

Scroll To Top