Noslēpums. Domu spēks jauniešiem (Grāmatas apskats)

Noslēpums. Domu spēks jauniešiem (Grāmatas apskats)

Pirmo reizi paņemot rokās šo grāmatu, var just to pašu kvalitāti grāmatas vizuālajā noformējumā, kāds piemita arī šīs grāmatas priekšgājējai Noslēpums. The Secret. Lai gan ar nākošajām lapām, grāmatu lapaspusēm izmantotā materiāla kvalitāte mazinās, to nekādā ziņā nevarētu sacīt par pašas grāmatas saturu. Skaidrojums tam meklējams tajā, ka šī grāmata tapa ciešā sadarbībā ar 2007. gadā izdotās Noslēpums. The Secret oriģinālversijas autori Rondu Bērnu.

Runājot kaut vai par pašu vizuālo noformējumu, pie tā ir krietni piestrādāts, līdzīgi kā tas bija Noslēpums. The Secret pirmajā grāmatā. Taču ir kas tāds, ko nevar jau grāmatas pirmajās rindās nevar nemanīt – pasniegšanas stils gan ir mainījies. Šī taču ir grāmata jauniešiem! Attiecīgi tika piemeklētas valodu īpatnības, lai padarītu grāmatu jauniešiem krietni vien saistošāku, pielietojot arī dažādus jauniešu leksikai raksturīgus izteicienus. Iesākumā šķita nedaudz dīvaini lasīt tāda stila grāmatu, bet rezultātā man jāsaka, ka jauniešu auditorijai grāmata Noslēpums The Secret Domu spēks jauniešiem varētu iet pie sirds.

Par piemēru paņemsim kaut vai to, kā tiek skaidrots pievilkšanās likums. Kā mēs zinām, šodien jaunietis ir viens no lielākajiem moderno tehnoloģiju patērētājiem, tāpēc arī šajā grāmatā piedāvātais Visuma likuma skaidrojums ir visai oriģināls. Visums strādā gluži tāpat kā meklētājprogrammas Google, Yahoo, iTunes u.c. Tās koncentrējas uz atslēgvārdiem, tāpēc tev jābūt īpaši uzmanīgam, ko tu šajā meklētājā ievadi. Pieņemsim, tu vēlies aplūkot jaunāko automašīnu modeļus, tāpēc Google attēlu meklētājā tu ieraksti apmēram tā Jaunākās automašīnas, bet tu nevēlies skatīt Ferrari markas automašīnas, tāpēc tu savam ierakstam vēl pievieno frāzi tikai ne Ferrari. Tātad tavs meklējuma pieprasījums izskatītos aptuveni šādi – Jaunākās automašīnas, tikai ne Ferrari. Kā tev šķiet, kādus rezultātus Google attēlu meklētājs tev uzrādīs? Tu atklāsi, ka meklētājprogramma pilnībā ignorēs „ne” un pievērsīsies atslēgvārdiem Ferrari, tādējādi dodot tev tieši to, ko tu nevēlējies. Mēs reti kad zinām to, ko patiesi vēlamies, taču mēs visi zinām to, ko nevēlamies. Tāpēc nebrīnieties, ka mēs saņemam taisni to, ko neesam gribējuši, jo likums saka – Tu dabūsi atslēgvārdu un neko vairāk.

Runājot par likumu, interesanti, ka liela daļa cilvēku cenšas likumus apiet, lai gūtu savu labumu. Taču visuma pievilkšanās likums nedodas interpretācijām un to ar līkumu apiet nav iespējams. Gluži kā gravitācijas likums, tas vienmēr darbosies, lai arī kur uz šīs zemes tu atrastos, un ko nedarītu, un pievilkšanās likums darbojas nekļūdīgi. Varbūt tev reizēm šķiet, ka šo kārtējo nedienu tu nu gan neesi piesaistījis, taču tev jāsaprot, ka

Likums nekad nepieviļ, tas jau ir atbildējis. Ja tev nav tā, ko vēlies, tavas domas būs bijušas koncentrētas uz kārotās lietas vai norises trūkumu. Tu ievēroji, ka tev tas nav, un radīji vēl vienu piesaisti… pievelkot kārotā neiegūšanu.

Grāmata atkal atgādina par mūsu zemapziņas lielo spēku, kas var padarīt mūsu dzīves kā nožēlojamas, tā arī iedzīvināt mūsu kvēlākos sapņus.

Izvēle ir jūsu rokās, un, lai kādām domām ļausieties, tās kļūs par jūsu dzīves pieredzi. Ar savām domām jūs radāt ne vien pats savu dzīvi, jūsu domu spēks piedalās visas pasaules radīšanā.

Ja reiz tā tas ir, tad kādēļ gan nepievērsties tādām domām, kas tuvina tevi tai dzīvei, par kādu tu sapņo? Un atceries, ka tava lielākā vērtība ir prāts, sevišķi, ja runa ir par tik lielas bagātības piesaistīšanu, cik tev nepieciešams savai sapņu dzīvei, lai tu varētu darīt to, kas tev patīk, un lai tev patiktu tas, ko dari!

Par autoru

Pols Heringtons bija filmas The Secret producents, kā rezultātā viņš iemācījās tajā atklātos principus no pašas Rondas Bērnas. Uzrakstīt grāmatu Noslpēums. Domu spēks jauniešiem Polu pamudināja viņa pusaugu meita, kas iedvesmoja viņu paņemt šīs zināšanas un pielāgot tās pusaudžu auditorijai.

Autors: Pols Heringtons
Nosaukums: Noslēpums. Domu spēks jauniešiem
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2010
Tulkojums latviešu valodā: Inta Strautniece
Lappušu skaits: 178
ISBN: 978-9934-0-1106-1

 uzzini-cenu

Scroll To Top