Vissvarīgākais jautājums (Grāmatas apskats)

Vissvarīgākais jautājums (Grāmatas apskats)

Kad tiek runāts par motivējošām grāmatām, parasti, runa ir par amerikāņu autoriem. Taču šajā jomā savus spēkus izmēģināja mūsu pašu kaimiņvalsts Igaunijas censonis Pēps Vains. Kā tad viņam izdevās debija šajā žanrā, par to tālāk šajā publikācijā.

Par tēmu sevis motivēšana ir sarakstītas neskaitāmi daudz grāmatu, un varētu pat šķist, ka šī tēma savu potenciālu jau izsmēlusi, līdz ar to kļūstot par visai nepateicīgu tematu jaunajiem censoņiem, taču tā nebūt nav. Jo kā tad nākas, ka šajā jomā ik gadu tiek iespiestas arvien jaunas grāmatas?

Tas galvenokārt ir tāpēc, ka nevis tīri teorētiskais izklāsts ir tas, kas piesaista lasītājus šīm grāmatām, bet gan to rakstītāju piedzīvotais jebšu viņu dzīvesstāsts, ar ko šajā grāmatā dalās arī Pēps Vains. Lasītāji alkst aizvien jaunu pierādījumu tam, ka viņi var būt tikpat veiksmīgi kā citi, tādēļ šie dažādie dzīvesstāsti ir šo grāmatu patiesās vērtības nesēji, jo cilvēkiem ir nepieciešami paraugi, no kā gūt iedvesmu jauniem aizsākumiem.

Galvenais temats, kuram pievēršas autors ir par mērķiem un to nospraušanu laikā un telpā. Galamērķis ir detalizēts un datēts vēlamā rezultāta apraksts. Viņš norāda, ka

97 procenti cilvēku par saviem mērķiem nedomā sistemātiski, un tikai trīs procenti cilvēku savus personiskos mērķus uzraksta uz papīra.

Taču šai statistikai ir savs izskaidrojums.

Eksistē ļoti pamatoti iemesli, kāpēc izvairāmies no mērķu izvirzīšanas. Viens no izplatītākajiem ir tāds, ka mērķu izvirzīšana var likt vilties, ja mērķis netiktu sasniegts.

Lai sevi nesāpinātu, cilvēki biežāk izvēlas sev mērķus neizvirzīt. Bet ja mēs paraugāmies uz to no citas puses, tad bezmērķīga eksistēšana arī nevar sniegt nedz prieka, nedz arī gandarījuma izjūtu. Tāpēc autors vēlas iedvesmot ikvienu viņa grāmatas lasītāju ar viņaprāt vislabāko atziņu saistībā ar mērķiem.

Realizējot augstu mērķi, neizbēgami notiek personiskā izaugsme. Pat ja mērķi neizdodas sasniegt, nekādā ziņā nebūsiet zaudētājs. Tas ir šī procesa skaistums.

Šajā grāmatā ir vēl kāds būtisks aspekts, kurš arī man lika aizdomāties par tā nozīmīgumu ceļā uz panākumiem. Autors savas dzīves laikā ir novērojis, ka neviltots prieks par sasniegumiem un īsta svinēšana nav tik plaši izplatīta lieta. Manuprāt, izplatītākais iemesls ne pārāk lielajam priekam par labajiem rezultātiem ir tas, ka sasniegto panākumu svinēšanu mēs neuzskatām par pārāk svarīgu. Taču ir pierādīts, ka tieši šāda veida svinēšana un panākumu atzīmēšana būtiski ceļ cilvēka pašapziņu, kas ir neatņemama sastāvdaļa, ja esi nolēmis tiekties pēc augstiem mērķiem.

Būdams sporta treneris, savas karjeras laikā Pēps Vains ir atklājis, ka ticība saviem spēkiem ir ļoti svarīga arī sportā. Ja sacensībās piedalās fiziski un tehniski vienlīdz spēcīgi dalībnieki, bieži vien izšķirošais faktors cīņā par uzvaru ir pašpārliecinātība. Tāpēc aicinu ikvienu atmest latviešiem piemītošo biklumu un ķerties klāt pie jaunu virsotņu iekarošanas. To es novēlu jums visiem šajā jaunajā gadā!

Izstrādāt rīcības plānu pavisam noteikti ir daudz labāk nekā vienkārši sēdēt un cerēt uz lielisku nākamo gadu.Pēps Vains

Par autoru

Pēps Vains Baltijas valstīs ir pazīstams kā profesionālās pilnveides un motivācijas veidošanas treneris. Pēc dienesta padomju armijā viņš devās uz ASV, kur studēja Bentlija koledžā Bostonā, vienlaikus vasarās strādāja par grāmatu izplatītāju.

Pēc atgriešanās Igaunijā, Pēps Vains sāka strādāt par pārdošanas menedžeri pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmumā Jungent. Taču viņu arvien interesēja iespēja kļūt par veiksmīgu runas meistaru, un tā, sabiedrībā labi pazīstamu motivācijas speciālistu iedvesmots, Vains Igaunijā izveidoja veiksmīgu apmācību uzņēmumu. Šī konsultāciju centra birojs atrodas arī Latvijā. Šodien Pēps Vains vada seminārus par līdera un vadītāja prasmēm, par to, kā uzlabot personisko efektivitāti un kā pilnveidot savu dzīvi. Viņš ir aizrautīgs runas mākslas meistars un iedvesmojošs semināru vadītājs.

Autors: Pēps Vains
Nosaukums: Vissvarīgākais jautājums
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2010
Tulkojums latviešu valodā: Signe Skujiniece
Redaktors: Gunita Šustere
Lappušu skaits: 224
ISBN: 978-9934-0-1080-4

 uzzini-cenu

Scroll To Top