Efektīvas vadības noslēpumi (Grāmatas apskats)

Efektīvas vadības noslēpumi (Grāmatas apskats)

Prasme vadīt cilvēkus visos laikos ir bijusi visa veida organizāciju stūrakmens. Vieniem šī prasme (vadīt cilvēkus) sanāk dabiski, savukārt citiem tas neizdodas pat ar zināmu piepūli. Kādēļ tā? Ikviens no mums savā dzīvē ir saskāries ar dažādiem vadītājiem – vadītājiem, kuru darba stils ir labvēlīgs uzņēmumam, bet ne vienmēr tā darbiniekiem, un otrādi, kad pirmajā vietā tiek izvirzīti cilvēki (darbinieki), kas atkal nereti met ēnu uz uzņēmuma finansēm. Kā viens, tā otrs nevar tikt saukts par efektīvu vadītāju. Bet kādam tad viņam ir jābūt?

Efektīvam vadītājam jābūt svarīgiem gan cilvēkiem, gan rezultātiem. Šī pieeja prasa sava veida “zelta vidusceļa” atrašanu, taču nesatraucies, tev šo vidusceļu vairs nebūs jāmeklē, to tev priekšā pateiks grāmata “Efektīvas vadības noslēpumi”, kas balstīta uz psiholoģiskiem pētījumiem, kuru rezultātā tika izstrādātas trīs praksē pielietojamas vadības metodes.

EFEKTĪVI MĒRĶI — EFEKTĪVAS UZSLAVAS — EFEKTĪVI AIZRĀDĪJUMI

Nupat pieminētās trīs vadības metodes grāmatā tiek atklātas īsā, viegli lasāmā stāstā, līdzīgi kā iepriekš jau publicētā grāmatā par pārmaiņām “Kurš pievācis manu sieru?”, kuras autors arī ir neviens cits, kā pats doktors Spensers Džonsons. Grāmatas “Efektīvas vadības noslēpumi” stāsta galvenais varonis ir kāds jauns puisis, kurš ir ceļojis pa visu pasauli efektīva vadītāja meklējumos. Pēc ilgiem meklējumiem viņš atgriežas mājās, un izrādās, ka tālu nemaz nebija jāmeklē, jo tuvējā pilsētā esot kāds vīrs, kurš atbilst šim nosaukumam “efektīvs vadītājs” un ar lielāko prieku ir gatavs dalīties savās vadības metodēs ar jauno puisi.

Nelielu līdzību satura ziņā varu saskatīt ar grāmatu “Cik pilns ir jūsu spainītis?”, kura par šo tēmu, šķiet, ir salīdzinoši veiksmīgāks darbs. Saku to tādēļ, ka grāmata “Efektīvas vadības noslēpumi” it kā tiek balstīta uz psiholoģiskiem pētījumiem, bet netiek norādītas atsauces kaut uz vienu no tiem. Taču neskatoties uz to, lai arī ko jūs vadītu – uzņēmumu, saimniecību vai ģimeni – šī grāmata jums noderēs!.

Grāmatas paveiktais

Šajā grāmatā izklāstītās vadības metodes ir tik vienkāršas un efektīvas, ka tieši šī iemesla dēļ “Efektīvas vadības noslēpumi” ir kļuvusi par vienu no Amerikā pirktākajām vadībzinību rokasgrāmatām un nacionālo sensāciju, kas aplūkota populārākajos preses izdevumos un televīzijas raidījumos.

Par autoriem

Kens (Kenets) Blančards ir starptautisku atzinību iemantojis grāmatu autors, pedagogs un konsultants, kā arī korporācijas Blanchard Training and Development Inc. valdes priekšsēdētājs. Viņš ir ieguvis bakalaura grādu politikā un filozofijā, maģistra grādu socioloģijā un jurisprudencē un doktora grādu vadībzinībās. Pašlaik viņš ir Masačūsetas Tehnoloģiskā institūta profesors, lasa lekcijas vadībzinībās par uzņēmuma darbību un cilvēkresursu izmantošanu. Kā vadībzinību konsultants K. Blančards apceļojis gandrīz visu Ameriku, vadot seminārus tādām organizācijām kā: Chevron, Lockheed, AT&T, Holiday Inns, Young Presidents’ Organization, ASV Bruņotajos spēkos un UNESCO.

Dr. Spensers Džonsons ir grāmatu autors, izdevējs, lektors un komunikāciju speciālists, kā arī Candle Communications Corporation valdes priekšsēdētājs. Viņš sarakstījis vairāk nekā duci grāmatu par medicīnu un psiholoģiju, kas izdotas vairāk nekā trīs miljonos eksemplāru. Viņš ir pabeidzis Dienvidkalifornijas Universitāti, kur ieguvis bakalaura grādu psiholoģijā, kam sekoja maģistra grāds Īrijas Karaliskajā ķirurgu koledžā un prakse Hārvardas medicīnas skolā un Maijo klīnikā.

Spensers Džonsons ir bijis elektrokardiostimulatoru ražotāja Medtronic komunikāciju direktors, strādājis Starpnozaru pētījumu institūtā un piedalījies Mineapolisas medicīnas un socioloģijas zinātnieku pētījumos. Viņš bijis arī komunikāciju konsultants Kalifornijas Universitātes Medicīnas skolas tālākizglītības nodaļas Individuālās izpētes centrā.

Autori: Kenets Blančards un Spensers Džonsons
Nosaukums: Efektīvas vadības noslēpumi
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2008
Tulkojums latviešu valodā: Linda Deičmane
Redaktors: Anita Baumane
Lappušu skaits: 120
ISBN: 978-9934-0-0039-3

 uzzini-cenu

Scroll To Top