Ej un dari (Grāmatas apskats)

Ej un dari (Grāmatas apskats)

Atrodi iemeslus, lai kaut ko darītu, nevis nedarītu. Vai šāds dzīves moto jums nešķiet lielisks? Ar šādu domu Ričards Brensons izdzīvo katru savu dzīves dienu, un to pašu iesaka darīt arī citiem. Šīs grāmatas saturs ir izklāstīts 9 nodaļās, kur katra no tām ir kāds posms autora dzīvē, kas kalpoja viņam par mācību visam mūžam. Šajās deviņās nodaļās ir iespēja palūkoties uz visiem izaicinājumiem, ar kuriem saskārās Ričards Brensons radot savu uzņēmumu impēriju. Katrā nodaļā tiek aprakstīts ceļš no vienkāršas, nevainīgas idejas, līdz veselam biznesam, kopā veidojot Virgin kompāniju, kas veiksmīgi darbojas vēl šobaltdien.

Autors ir pieminējis to, ka agrāk veidot uzņēmumus bija nedaudz vienkāršāk nekā šodien, tas tādēļ, ka šodien virzīties pretim saviem mērķiem ir kļuvis grūtāk: Dzīve pārtapusi par sīvu cīņu. Taču tam nav jābūt par iemeslu tagad atkāpties no savām iecerēm, jo galvenais ir:

Smagi strādāt un ticēt, ka vari panākt savu. Tomēr neaizmirsti pašu svarīgāko – gūt no tā prieku.

Ričards Brensons apgalvo, ka nekad nav darbojies biznesā, lai pelnītu naudu, taču viņš konstatēja, ka nauda nāk, ja nodarbe viņam sagādā prieku.

Visa grāmata rakstīta no autora personīgās pieredzes, un viņa rakstīšanas stils ir neformāls, kas padara lasāmvielu saistošu un viegli uztveramu. Ričards Brensons grāmatā dalās ar savu biznesa pieredzi, kā arī ar pieredzi, ko guvis dažādos dzīves izaicinājumos kā, piemēram, traucoties pa Atlantijas okeānu ar kuteri, vai lidojot ar gaisa balonu pāri Klusajam okeānam un apkārt zemeslodei. Autors ļāva ieskatīties arī savā bērnības dzīvē, kā viņš un viņa māsa tika audzināti, kā vecāki sniedza viņam atbalstu, kad tas bija īpaši nepieciešams un stāsta par to, kā viņš ir kļuvis par tādu cilvēku, kāds viņš ir šodien.

Ričarda Brensona dzīve ir bijusi piedzīvojumu pārpilna un katrā jaunajā piedzīvojumā viņš guva jaunas atziņas un mācības, kas ļoti palīdzēja viņa turpmākajā dzīvē. Viņa milzu panākumi slēpjas vienā vienīgā teikumā: Balvu par otro vietu nepiešķir!. Tāpēc visur un vienmēr viņš mēģina būt pirmais, kas, protams, ne vienmēr izdodas, taču tas nespēj novirzīt viņu no uzstādīto mērķu sasniegšanas, ko viņš novēl arī saviem lasītājiem.

Grāmatas paveiktais

Nav nekāds informācijas par grāmatas paveikto, taču pieņemu, ka šī grāmata ir guvusi visai lielu popularitāti, gan jauniešu, gan arī pieaugušo vidū. Tas varētu būt dažādu iemeslu dēļ, jo šo grāmatu sarakstījis pasaulslavens uzņēmējs, multimiljardieris Ričards Brensons, un, iespējams, arī tādēļ, ka šī grāmata tika veidota pieaugušo lasītprasmes veicināšanas World Book Day’s projekta ietvaros.

Par autoriem

Ričards Brensons ir uzņēmējs no Anglijas. Viņš pasaulē ir pazīstams ar savu zīmolu Virgin, kurā ietilpst aptuveni 360 uzņēmumi visā pasaulē, un kurā strādā aptuveni 40 000 darbinieku, kurus viņš uzskata par savu ģimeni. Pirmā reize, kad Ričards Brensons saskārās ar uzņēmējdarbību, bija 16 gadu vecumā izveidojot žurnālu Student. Vēlāk viņš turpināja ar ierakstu kompāniju, tad ierakstu lielveikaliem, aviokompāniju un cita veida uzņēmumiem.

Viņš ir sarakstījis arī savu Autobiogrāfiju, kas saucās Loosing my Virginity (Zaudējot savu nevainību).

Reizēm, kad pamostos no rītiem es jūtu, ka man bija pats neticamākais sapnis. Es tikko izsapņoju savu dzīvi.Ričards Brensons

Autors: Ričards Brensons
Nosaukums: Ej un dari
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2008
Tulkojums latviešu valodā: Irēna Birzvalka
Redaktors: Zane Seņkova
Lappušu skaits: 83
ISBN: 978-9984-40-926-9

 uzzini-cenu

Scroll To Top