Komersanta ABC (Grāmatas apskats)

Komersanta ABC (Grāmatas apskats)

Grāmata „Komersanta ABC” nudien ir kā sava veida ABC, kuru nav paredzēts lasīt no vāka līdz vākam, bet gan cītīgi studējama soli pa solim, meklējot atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem sākot ar uzņēmuma reģistrēšanu, grāmatvedību, darba tiesiskajām attiecībām, līdz pat dažām lietvedības niansēm, kas laika gaitā mēdz piemirsties.

Esmu pārliecināts, ka šāda veida grāmatas ir salīdzinoši grūti uzrakstāmas, jo, pirmkārt, ir visnotaļ specifiskas un, otrkārt, tās prasa pamatīgu iedziļināšanos, lai potenciālajam lasītājam sniegtu tieši to svarīgāko. Vai tas izdevies šai konkrētajai grāmatai, grūti spriest, galvenokārt tādēļ, ka nedaudz māc bažas par grāmatas dzīvotspēju, ņemot vērā tik ļoti mainīgo Latvijas likumdošanu, jo būtībā grāmata lielā mērā balstās uz atsevišķu likumu atreferēšanu.

Taču kas man šķiet ļoti vērtīgs šajā grāmata, ir fakts, ka tā salīdzinoši uzskatāmi parāda, cik tomēr uzņēmējdarbība ir sarežģīta padarīšana, cik daudz uzņēmējam ir jāzina, ja lietas grib darīt pareizi. Jo tāds arī ir šīs grāmatas sākotnējais mērķis – nevis mācīt kā veidot biznesu, bet kā to vadīt atbilstoši Latvijas likumdošanai.

Kas attiecas uz grāmatas valodu, tad jāsaka, ka tā ir nedzīva, jo runa lielākoties ir par likumiem, taču ir brīži, kad parādās autores personiskais skatījums attiecībā uz konkrēto jautājumu, protams, tādējādi padarot valodu lasītājam jau krietni pievilcīgāku, bet tas ir salīdzinoši reti.

Manuprāt, lielākie grāmatas ieguvēji varētu būt pašnodarbinātie, jo īpaši tie, kuri plāno paplašināt savu darbību, tāpēc šīs grāmatas gudrības jau laikus palīdzēs labāk sagatavoties nepieciešamajām pārmaiņām likumdošanas kontekstā. Vēl noderīga tā varētu būt nodokļu konsultantiem, kuri iespējams nav specializējušies šajā jomā, tomēr varēs sniegt salīdzinoši kvalitatīvu padomu, vai vismaz ieteikt kādu citu speciālistu. Taču jebkurā gadījumā šī grāmata ir vērtīga ikvienam, kurš apsver iespēju iesaistīties uzņēmējdarbībā, lai iegūtu visaptverošu informāciju par to, ko tas nozīmē būt komersantam.

Par autoru

Jadviga Neilande ir sertificēta nodokļu konsultante, lektore, auditore, grāmatvede un juriste. Izveidojusi SIA „T & D ADVANCE”, kas specializējas biznesa konsultāciju, nodokļu administrēšanas un grāmatvedības pakalpojumu jomā, un ir tās valdes priekšsēdētāja. Viņas padomi un ieteikumi, kas balstās ne tikai uz plašām teorētiskām zināšanām, bet arī uz praktisku pieredzi, regulāri tiek publicēti vadošajos Latvijas preses izdevumos.

Autors: Jadviga Neilande
Nosaukums: Komersanta ABC
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2013
Redaktors: Zane Seņkova
Lappušu skaits: 270
ISBN: 978-9934-0-3267-7

 uzzini-cenu

Scroll To Top