Panākumi dzīvē un biznesā (Grāmatas apskats)

Panākumi dzīvē un biznesā (Grāmatas apskats)

Parasti, kad runa ir par biznesa gudrībām, tad lielākoties to smelšanās avots Latvijā ir ārzemju literatūra, kurās sniegtie padomi ne vienmēr uzrunā, jo situācija attiecīgajā valstī nereti ir atšķirīga. Ar šo grāmatu ir citādāk – tajā ir apkopoti uzņēmēju un vadītāju vērtīgākie padomi, kuri savu uzņēmējdarbību īstneno tieši Latvijā, līdz ar to lasītājam veidojas skaidrāks priekšstats par Latvijas uzņēmējdarbības vidi no cita tautieša perspektīvas.

“Tur, kur tevi kaut kas tracina, šķiet neparocīgs vai nav ērts, ir vieta biznesam.” /Lauris Liberts (Draugiem Group)/

Grāmata sniedz nenovērtējamu un savā ziņā unikālu pieredzi ikvienam lasītājam, jo ļauj iepazīt 100 uzņēmējus, viņu pārstāvētās nozares un pieeju darbam. Tā pārsteidz ar nozaru spektru, liekot saprast, ka Latvijā ir vieta teju ikvienai uzņēmējdarbības formai, kāda vien pasaulē ir izgudrota. Tomēr, nevajadzētu pieņemt, ka viss ir tik vienkārši, kā izklausās, jo grāmatā uzņēmēji un vadītāji dalās ne vien savos panākumos, bet arī izaicinājumos un neveiksmēs, tādējādi cerot, ka grāmatas lasītāji ieklausīsies viņu sniegtajos padomos un nepieļaus viņu reiz izdarītās kļūdas.

“Kļūdu pieļaušana nav pašmērķis, bet tādas būs, un labāk, lai tās parādās ātri! /Mikus Opelts (SKATSKAT un Giraffe360)/”

“Jebkuru kļūdu vajag atzīt uzreiz un izlabot, nemeklējot attaisnojumu vai iemeslu. Kļūda, kura ir izlabota, vairs nav kļūda, atkārtota kļūda jau ir nolaidība” /Juris Binde (Latvijas Mobilais Telefons)/

Atsevišķos gadījumos grāmatas “varoņi” stāsta par to, kādēļ pievērsušies uzņēmējdarbībai un kā viņiem veicies uzsākot savu biznesu, savukārt, citi – sniedz vienu, balstoties uz savu pieredzi, viņuprāt vērtīgāko padomu, tādējādi lasāmviela veidojas gana interesanta, jo viscaur nesaglabā vienveidīgu satura pasniegšanas formu. Neskatoties uz to, grāmatas kopējais mērķis tomēr paliek nemainīgs – sniegt jaunajiem Latvijas uzņēmējiem nepieciešamo ideju, iedvesmas, motivācijas un iedrošinājuma kokteili, kas gatavos no tepat Latvijā “audzētām sastāvdaļām”.

“Senču zināšanas apvienojumā ar profesionālām prasmēm padara mūs, latviešus, par pārsteidzoši efektīviem kritiskajā domāšanā.” /Egita Aizsilniece-Ibema (LIAA pārstāvniecības Nīderlandē vadītāja)/

Patīkami, ka grāmatā ir apkopoti ne vien lielu korporāciju vadītāju, bet arī nelielu uzņēmumu, mājražotāju un sabiedrisko organizāciju vadītāju dzīves pieredze, jo ne visi mēs grasāmies kļūt par nākamajiem biznesa gigantiem, taču tas nenozīmē, ka mūsu padomi varētu būt mazāk vērtīgi, kas arī bija grāmatas autora pārliecība, jo kaut kas liels vienmēr sākas no kaut kā maza.

“Ja nodomi attiecībā uz biznesa ideju ir godīgi un patiesi, ja gribi šajā pasaulē radīt kaut ko labu, nevis tikai pirkt, pārdot un nopelnīt, tad ap uzņēmumu un produktu veidojas pozitīva aura. To nevar notēlot, un cilvēki to uzreiz pamana.” /Egija Martinsone (Lat Eko Food)/

Visbeidzot par grāmatu man ir īpašs gandarījums, jo man personīgi tā bija iespēja kļūt par vienu no šā padomdevēju simtnieka, tāpēc, ja kādu dienu sanāk turēt šo grāmatu savās rokās, manu padomu meklē 126. lpp. Paldies grāmatas idejas autoram Kārlim Ozolam (Sīmanim) par šo unikālo pieredzi un vērtīgo mantojumu nākamajām Latvijas uzņēmēju paaudzēm.

Par autoru

Kārlis Ozols (Sīmanis) profesionālo karjeru uzsāka Latvijas lielākajā grāmatu apgādā Zvaigzne ABC, kur piedālījās vairāk nekā 200 grāmatu izdošanā. Kārlis ir arī grāmatas “Kā gūt panākumus Latvijā” autors un sniedz konsultācijas grāmatu izdošanā un pārdošanā. Studentu korporācijas Fraternitas Vanenica filistrs. Kārlis par dzīves vērtīgāko sasniegumu uzskatas savu harmonisko ģimeni – sievu Evu un dēlus Viesturu un Jēkabu.

Autors: Kārlis Ozols (Sīmanis)
Nosaukums: Panākumi dzīvē un biznesā. Latvijas uzņēmēju un vadītāju vērtīgākie padomi
Izdevniecība: Apgāds Mansards
Izdošanas gads: 2016
Redaktors: Jānis Oga
Lappušu skaits: 256
ISBN: 978-9934-12-136-4

 uzzini-cenu

Scroll To Top