Tramps. Bizness kā māksla (Grāmatas apskats)

Tramps. Bizness kā māksla (Grāmatas apskats)

Cilvēkiem šā vai citādi ir jādomā. Tad kāpēc gan nedomāt vērienīgi? Vairums cilvēku domā šauri, jo baidās no panākumiem, lēmumu pieņemšanas un uzvaras. Un tas, citādi domājošiem, rada lielas priekšrocības.

Cilvēks, kurš vienmēr ir tiecies pēc panākumu augstienēm, dalās savā dzīves pieredzē ar visiem interesentiem, aicinot lasītājus atpakaļ laikā (1980. gadi), kad Ņujorkā valdīja krīze, un vairums citu uzņēmēju redzēja tikai problēmas – Donalds Tramps saskatīja savu iespēju. Slikti laiki bieži vien rada izdevību uzsākt labu darījumu.

Pašpārliecinātais vīrs, kurš rotā arī pašas grāmatas vāku, Donalds Tramps izskatās visai bravūrīgs, un, šķiet, ka ne bez iemesla, jo viņš tiek dēvēts par cilvēku, kurš izveda Ņujorku no krīzes. Teikšu visai kliedzošs uzraksts, taču, sākot grāmatu lasīt, saproti, ka šis vīrs zina, ko nozīmē darījumu vešana.

Ja vēlaties kaut ko nopirkt, pārlieciniet pārdevēju, ka tas, kas viņam pieder, nav neko daudz vērts.

Ja vajag noslēgt nozīmīgu darījumu, jāiet pie visaugstākās priekšniecības, jo katrs, kas kompānijā ieņem zemāku posteni nekā kompānijas vadītājs, ir tikai darba ņēmējs.

Vadošajiem darbiem bieži esmu izvēlējies sievietes, un viņas ir bijušas patiešām ļoti labas darbinieces. Taisnību sakot, sievietes nereti mēdz būt pat prasmīgākas un izdarīgākas nekā vīrieši.

Šīs un vēl daudzas citas ražīgā biznesa dzīvē gūtās atziņas lasītāju pavadīs gandrīz visas grāmatas garumā. D. Tramps lasītājam jau pašā grāmatas sākumā ļauj iejusties darījumu cilvēka ādā, kur viņš atklāj, ka lielāko dienas daļu pavada sarunās pa telefonu, norādot, ka viena viņa saruna nav ilgāka par 15 minūtēm (uz rezultātu orientētās sarunas viņam ilgst divas minūtes), pretējā gadījumā, dienas laikā viņš neko nepaspētu paveikt . Šķiet, ka šeit teiciens “Laiks ir nauda” būtu tieši vietā!

Runājot par naudu – Donalds Tramps saka, ka viņš strādā nevis naudas dēļ, bet gan tāpēc, ka vēlas kaut ko paveikt. Taču tas, ko viņš vēlas paveikt, ne vienmēr iepriecina citus, bet viņš arī necenšas cilvēkiem izpatikt.

Mana dzīves pieredze māca, ka cīnoties par kaut ko, kam tu tici – pat ja tāpēc gadās saraut attiecības ar kādu cilvēku – parasti atmaksājas. Risks ir tāds, ka cīnoties sliktu situāciju var padarīt vēl ļaunāku, tāpēc es pavisam noteikti neiesaku tā rīkoties jebkuram.

Grāmatas autors atgādina, ka bez sapņošanas cilvēks neko nepaveiks, taču ar sapņiem jābūt uzmanīgiem.

Jūs varat izsapņot lielus sapņus, tomēr ja nespēsiet savus sapņus īstenot par saprātīgu cenu, jums nekad neizdosies daudz sasniegt.

Un kārtējo reizi mēs nonākam pie secinājuma, ka cilvēks, kurš zina, ko vēlas, un mērķtiecīgi tai virzienā strādā, to arī veiksmīgi sasniedz. Tāpēc novēlu tev veiksmīgu ceļu uz jaunām augstienēm, kā tiešā, tā arī pārnestā nozīmē!

Par autoru

Donalds Džons Tramps seniors ir 1946. gada 14. jūnijā dzimis Amerikas biznesa magnāts, augstāko aprindu cilvēks, autors un televīzijas raidījumu personība. Viņš ir nekustamo īpašumu attīstītājas Trump Organization priekšsēdētājs un vadītājss. D. Tramps ir arī Trump Entertainment Resorts dibinātājs un līdzīpašnieks, kas nodarbojas ar kazino un viesnīcu biznesu visā pasaulē. Donalda Trampa ekstravagantais dzīves stils un izteikti atklātās manieres padarījušas viņu par slavenību uz mūžu. Šo statusu pastiprināja viņa paša veidotais un vadītais televīzijas raidījums The Apprentice. Tiek mēļots, ka Donalds Tramps varētu būt iespējamais kandidāts 2012. gada Amerikas Savienoto valstu prezidenta vēlēšanās.

Tonijs Švarcs ir vairāku bestselleru autors, spīkers un cilvēku sniegumu eksperts. Pēc veiksmīgās grāmatas “Tramps. Bizness kā māksla” sarakstīšanas, Tonijs Švarcs uzsāka pašizziņas procesu, kura laikā viņš mācījās no slaveniem psihologiem, dziedniekiem, mistiķiem, filozofiem, māksliniekiem un zinātniekiem. Šī “ceļojuma” noslēgumā viņš izveidoja mācību programmu, kura palīdz sasniegt maksimumu visās ar dzīvi saistītajās reālijās: fiziskais, emocionālais, garīgais un dvēseliskais. 2003. gadā nodibinājis Energy Project Tonijs Švarcs savas izstrādātās apmācības programmas īstenoja tādās kompānijās kā: Google, Sony, Ford, Barclays Capital, Pfizer, Ernst and Young kā arī Losandželosas policijas departamentā, Klīvlendas klīnikā un Nacionālās drošības aģentūrā.

Autors: Donalds Tramps un Tonijs Švarcs
Nosaukums: Tramps. Bizness kā māksla
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2010
Tulkojums latviešu valodā: Aija Vālodze
Redaktors: Daina Borovska
Lappušu skaits: 360
ISBN: 978-9934-0-1346-1

 uzzini-cenu

Scroll To Top