Uzvarēt nezaudējot (Grāmatas apskats)

Uzvarēt nezaudējot (Grāmatas apskats)

Šīs grāmatas autori met izaicinājumu vienam no senākajiem sabiedrībā valdošajiem uzskatiem par biznesu, ka panākumi uzņēmējdarbībā prasa upurēt savu privāto dzīvi. Viņi ir pārliecināti, ka vecā stratēģija, vienkārši ar smagu darbu pārspējot konkurentus, vairs nav vienīgais dzīvotspējīgais ceļš. Daloties savā pieredzē un smeļoties iedvesmu no citu uzņēmēju stāstiem, autori parāda, ka ir iespējams līdzsvars starp biznesu un privāto dzīvi.

Pastāv ļoti dažādi veidi, kā var panākt laimīgu un līdzsvarotu dzīvi, vienlaikus baudot panākumus privātajā biznesā, taču jāņem vērā, ka pārstrādāšanās noteikti nedarīs tevi laimīgu nedz tagad, nedz arī nākotnē. Neskaitāmas reizes ir pierādījies, ka šāda pieeja nereti noved pie smagas vilšanās, kas ir galvenokārt tā saucamās “Atliktās dzīves” rezultāts.

Neizvēlies “Atliktās dzīves” ceļu. Atlikta dzīve rada aizvainojumu. Varbūt ne šodien, varbūt ne rīt, bet galu galā tā būs.

Nebaidies dzīvot šodienai apzināti nododoties savām kaislībām. Tādā veidā ir daudz lielāka iespēja nodzīvot pilnvērtīgāku un emocijām piepildītāku dzīvi, jo autori norāda, ka bez veselības, atpūtas un daudzveidīgas pieredzes nav iespējams radošums. Turklāt arvien biežāk uzņēmēji salīdzinoši agrā jaunībā negaidīti aiziet viņsaulē, kam par pamatu visbiežāk ir tas, ka viņi nav spējuši izveidot līdzsvarotu dzīvi un pārāk daudz savas dzīves laika ir veltījuši saviem uzņēmumiem un raizēm par tiem.

Raizēšanās ir kā šūpuļkrēsls – tev ir kaut kāda nodarbe, bet tu netiec no vietas.Glens Tērners

Grāmatā ir apkopotas 66 stratēģijas, kuras dod padomus dažādos ar uzņēmējdarbības uzsākšanu un vadīšanu saistītos jautājumos, kā, piemēram, mūžīgajam jautājumam: dibināt uzņēmumu vienam, vai tomēr meklēt partneri? Cik detalizētam jābūt biznesa plānam? Kā zināt vai uzņemtais kurss jāturpina, vai tomēr jāatkāpjas un jāmeklē citas iespējas? Bet, protams, galvenais grāmatas mērķis ir iemācīt uzņēmējus veidot harmonisku dzīvi pašiem ar sevi un apkārtējiem, jo tādā gadījumā arī panākumi nekur neizpaliks un prieks par tiem būs daudz lielāks.

Grāmatas paveiktais

Grāmata “Uzvarēt nezaudējot” ir kļuvusi par starptautisku bestselleri un ir publicēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs un tulkota vairāk nekā 10 valodās. Tā tikusi pieminēta tādos medijos, kā WIRED, CNBC, Men’s Health, The Sunday Times, The Huffington Post un ir ieguvusi CMI vadības grāmatu gada balvu jaunā vadītāja kategorijā.

Par autoru

Martins Bjergegors ir dzimis 1976. gadā un ir viens no deviņiem “kompāniju fabrikas” Rainmaking līdzdibinātājiem, kas attīsta ar IT nozari saistītus uzņēmumus, lai tos vēlāk izdevīgi pārdotu. Līdz 23 gadu vecumam viņš bija uzsācis 5 dažādus uzņēmumus, no kuriem visi izrādījušies neveiksmīgi. Brīvajā laikā viņš vienmēr palīdzējis vadīt tēva biznesu, līdz beidzot 26 gadu vecumā viņš nonāca uzņēmumā McKinsey, nedaudz tur pastrādājis viņš atklāja, ka vēlas citādāku dzīvi, nevis gadu no gada strādāt arvien smagāk, tāpēc atkal pievērsās uzņēmējdarbībai.

Džordans Milns ir kanādiešu un britu pilsonis un savas dzīves laikā ir dzīvojis Kanādā, A.S.V., Francijā, Lielbritānijā un Dānijā. Viņš ir bijis Ņujorkā bāzēta finanšu žurnāla redaktors, kura vajadzībām ir interevējis pasaules lielāko pensiju un investīciju fondu vadītājus. Džordanam ir Kembridžas universitātes diploms uzņēmējdarbībā. Patlaban viņš ir līdzdibinātājs un biznesa attīstības viceprezidents uzņēmumā Zatista.

Autori: Martins Bjergegors un Džordans Milns
Nosaukums: Uzvarēt nezaudējot
Izdevniecība: Avots
Izdošanas gads: 2013
Tulkojums latviešu valodā: Māra Rūmniece
Redaktors: Ilze Čerņevska
Lappušu skaits: 275
ISBN: 978-9984-85-976-7

 uzzini-cenu

Scroll To Top