Vai mazam uzņēmumam nepieciešams birojs?

Vai mazam uzņēmumam nepieciešams birojs?

Neatkarīgi vai tu ar uzņēmējdarbību nodarbojies jau ilgāku laiku, vai arī tikai nesen esi ielecis šajā “baseinā” un saņēmis pirmās aukstā ūdens šaltis, īrēt vai neīrēt atsevišķu biroju ir jautājums, kas jāizvērtē ļoti rūpīgi, jo nepareiza izvēle var negatīvi ietekmēt tava uzņēmuma turpmāko attīstības gaitu.

Lai arī šodien ir neskaitāmas biznesa nišas, kuras īsti neprasa fiziskas telpas klātbūtni, tomēr ir vairāki faktori, kas var ietekmēt to, kā tu organizē savu ikdienu, un nereti liek aizdomāties par nepieciešamību īrēt vai iegādāties biroja telpas. Raksta turpinājumā palūkosimies uz izplatītākajiem simptomiem, kuri skaidri norāda uz to, ka efektīvam darbam tev noteikti nepieciešams birojs.

Simptomi, kas liecina, ka tev nepieciešams birojs

Tavu darbu nemitīgi pārtrauc sadzīviskas lietas
Televizors, ledusskapis, zvans pie durvīm, zvans uz mājas telefonu, troksnis mājas pagalmā, uzmanību pieprasošs mājdzīvnieks vai arī radi, draugi un paziņas, kuri zina, ka esi mājās – tie visi ir tava laika zagļi, kuri novērš tavu uzmanību no veicamā darba. Pēc katra šāda nevēlama pārtraukuma atgriešanās pie produktīva darba paliek arvien grūtāka.

Socializēšanās trūkums
Ja dienas gaitā tu satiec tikvien kā divus cilvēkus, no kuriem viens ir tavas iecienītākās kafejnīcas pārdevējs, tad, no biznesa aspekta raugoties, tev ir nopietnas socializēšanās problēmas, kas negatīvi var ietekmēt tava uzņēmuma vai darba attīstību. Negaidītas tikšanās paver plašākas biznesa iespējas, savukārt darba jautājumu apspriešana ar kolēģiem vai potenciālajiem biznesa partneriem ļauj ģenerēt jaunas idejas un risinājumus.

Neproduktīvu ieradumu attīstīšanās
Ja tu sāc pieķert sevi tērējam savu grūtā darbā nopelnīto naudu līdzi ņemamās kafijas iegādei, vai arī jūti, ka sāk veidoties bezjēdzīgi ieradumi, kuri tikai rada lieku iemeslu, lai nedarītu savu darbu, tad saproti, ka esi iekritis neproduktīvu ieradumu slazdā. Mums visiem tādi ir, taču, kad runa ir par pašmotivāciju, nez kāpēc tos apspiest sagādā grūtības.

Nespēja nošķirt darbu no privātās dzīves
Laikam, ko mēs ik dienu pavadām ceļā uz darbavietu un no tās, tomēr ir sava jēga – tas ļauj prātam “pārslēgties”. Skaidrs, ja birojs atrodas mājās, pārslēgšanās no vienas lomas citā ir problemātiska. Ir cilvēki, kuri spēj, vai pareizāk izliekas, ka spēj to izdarīt, taču lielākajai daļai cilvēku tas nebūs pa spēkam. Tieši šī iemesla dēļ sāk ciest vai nu darbs, vai ģimenes dzīve, jo vakariņu laikā gribēsies ieskriet mājas birojā, lai vēl pēdējo reizi ieskatītos e-pastā.

Regulāra darījumu zaudēšana
Īrējot biroju, tu vari iegūt jaunus klientus kaut vai no tā, ka stāvu plānojumā ir norādīts tava uzņēmuma nosaukums. Ja vien pie tavas mājas nav izlikta izkārtne, par tavu eksistenci uzzinās tikai tik daudz, cik tu pats plašajai pasaulei par sevi paziņosi. Turklāt, ar nosacījumu, ja tu neesi izteikts pedants, neplānota klientu pieņemšana mājas birojā būs, ja ne gluži neiespējama, tad zināmā mērā neveikla gan, jo īpaši, ja tu viņus sagaidīsi pidžamā. Pētījumi liecina, ka sveši cilvēki vairāk sliecas uzticēties un vēlas sadarboties ar tiem uzņēmumiem, kuriem ir savas atsevišķas darba telpas.

Stimula trūkums
Skaidrs, ka personīgā biznesa vadīšana prasa zināmu devu pašmotivācijas, un iesākumā ar to kādam laikam arī pietiks, bet ko darīt brīdī, kad motivācija pamazām noplok? Ir nepieciešams ārējs stimuls. Strādājot no mājām, mēs it kā ietaupām naudu, ko citkārt būtu jāizdod par biroja īri, taču no otras puses, tieši fakts, ka jāapmaksā biroja rēķini, varētu kalpot par pietiekamu stimulu palielināt savas uzņēmējdarbības apgriezienus.

Visbeidzot lēmuma pieņemšana par biroja īri vai darbu no mājām ir nozīmīgs solis, kuru noteikti nevajadzētu pieņemt pārsteidzīgi. Apsverot visus “par” un “pret” noteikti jāņem vērā konkrētās biznesa nozares specifika, vēlmes un vajadzības, kā arī savas personīgās iezīmes. Atbildot uz jautājumu – kā un ar ko man patīk veikt savu darbu? Noteikti viesīs lielāku skaidrību, nekā akla paļaušanās uz izjūtu vien.

Daudzu jauno uzņēmēju paviršā kļūda ir nesaimnieciska attieksme pret plānojamiem firmas izdevumiem, cerot uz drīzu paplašināšanos viņi iegādājas lielākas telpas, nekā viņiem ir nepieciešamas, lai gan uz paplašināšanos būs ilgi jāgaida. Šlomo Borohovs

Scroll To Top