5 padomi, kā taupīt naudu par pusdienām

5 padomi, kā taupīt naudu par pusdienām

Naudas taupīšana ir aktuāls jautājums teju ikvienam ekonomiski aktīvam cilvēkam. Nav svarīgi vai tas ir cilvēka pašmērķis vai arī vienkārši vēlēšanās izdarīt izdevīgākus pirkumus, tomēr uz atsevišķiem naudas tērēšanas paradumiem reizēm ir vērts paskatīties ar lupu, jo daudzas lietas mums paslīd garām nemanot. Izņēmums nav arī mūsu ēšanas paradumi, kuri sastāda visai ievērojamu mājsaimniecības izdevumu daļu. Šajā rakstā piedāvāju iepazīties ar dažiem, manuprāt, lieliskiem veidiem, kā ietaupīt naudu uz pusdienu rēķina.

1. Attīra ķermeni un garu, bet ne maku

Neēst pusdienas varbūt izklausās drastiski, taču pasaulē ir gana daudz cilvēku, kuri šāda veida naudas taupīšanu visnotaļ veiksmīgi pielieto, un jāatzīst, ka tas viņiem neslikti atmaksājas, tāpēc šāda naudas taupīšanas pieeja būtu apsvēršanas vērta. Bet man uzreiz jābrīdina, ka veselības apsvērumu dēļ to nevajadzētu darīt ilgāk par diviem gadiem, taču visādi citādi stratēģijai nav ne vainas.

2. Nekur negaršo tik labi kā mājās

Ņemt pusdienas no mājām ir viens no populārākajiem veidiem tieši aizņemtu cilvēku vidū. Sākumā pusdienu ņemšanai iespējams nebija gluži finansiāla rakstura mērķis, taču nevar noliegt, ka tas ir visai izdevīgi. Protams, iepriekš ir jāvelta laiks pusdienu pagatavošanai, taču šīs neērtības noteikti atsver finansiālais ieguvums, ko tas sniedz. Starp citu, daudzi cilvēki pat cenšas atrast darbavietu iespējami tuvu savai dzīvesvietai tieši šī iemesla dēļ, lai pusdienot varētu doties uz mājām.

3. Pus porcija arī ir porcija

Šī varētu likties visai dīvains ieteikums, bet no savas pieredzes varu droši apgalvot, ka lielākajā daļā ēstuvju, pus porcija ne ar ko daudz neatšķiras no pilnas porcijas, taču maksā tā salīdzinoši 20 līdz 30 procentus mazāk. Turpretim, ja tev šķiet, ka tu nevari paēst no pus porcijas, tad šajā brīdī būtu vietā uzdot sev jautājumu – vai tu dzīvo, lai ēstu, vai arī ēd, lai dzīvotu? Lai gan paņēmiens ir visai iedarbīgs, jāņem vērā fakts, ka ne visas ēstuves piedāvā iespēju iegādāties pus porcijas, taču kā jau visās lietās – kas meklē, tas atrod!

4. Biežāk iegriezies tur, kur maciņu nespiež

Protams, tas, kur mēs iepērkamies un ieturam maltīti visbiežāk ir sabiedriskā statusa jautājums. Ne vienu reizi vien esmu pārliecinājies par to, ka lielākā daļa cilvēku cenšas ierindot sevi augstākā statusā, nekā viņi patiesībā ir, kas nenovēršami noved pie liekiem tēriņiem, no kuriem būtībā varētu izvairīties. Tāpēc es iesaku nomest savas dižošanās maskas, un izvēlēties tādas ēstuves, kuras tev ir ne tikai pa kabatai, bet arī ļauj naudu ietaupīt.

5. Našķošanās sāta sajūtai nelīdz

Cilvēki jau pēc definīcijas ir kārumnieki. Vieni ir lielāki, citi atkal mazāki, taču tas nemaina faktu, ka ikvienam no mums patīk panašķēties. Problēma nebūtu liela, ja šī našķēšanās nepārtaptu par centieniem remdēt izsalkumu, kas, protams, pēc visām saprāta pazīmēm būtībā nav iespējams. Turklāt ir pierādīts, ka cilvēki, kuri regulāri uzkož kādu gardumu, lai mazinātu izsalkumu, dienas gaitā iztērē salīdzinoši vairāk, nekā tie, kuri kārumu vietā izvēlas ieturēt sātīgas pusdienas.

Ceru, ka šajā padomu klāstā atradi kādu sev noderīgu ieteikumu, kuru tu jau tūlīt pat varētu padarīt par neatņemamu savas ikdienas sastāvdaļu. Esmu pārliecināts, darot tā, tu drīz vien sajutīsi, ka makā naudas ir palicis vairāk. Izmēģini un pārliecinies par to pats! Un, protams, neaizmirsti par šiem padomiem pastāstīt arī citiem. 🙂

Scroll To Top