Bagātā tēva padomi, kā iegūt finansiālu brīvību (Grāmatas apskats)

Bagātā tēva padomi, kā iegūt finansiālu brīvību (Grāmatas apskats)

Vai tu zināji, ka ikvienam ir vienlīdz lielas iespējas kļūt bagātam? Neuzskati to par kārtējo optimisma devu, kuru tev kāds cenšas iesmērēt. To, ka ikviens var kļūt bagāts, ja vien pieliks pie tā zināmas pūles un laika, autors lieliski ilustrē par piemēru ņemot paša radīto shēmu, kas saucas CASHFLOW QUADRANT.

Šajā shēmā ir attēloti 4 naudas gūšanas veidi. E – darba ņēmējs (angliski: Empoyee), S – pašnodarbināta persona (Self-employed), B – Uzņēmuma īpašnieks (Business Owner) un I – Investors (Investor). Autors vairākkārtīgi uzsvēra, ka nav tā, ka kāds no viņiem ir labāks par otru. Svarīgākais jautājums neslēpjas tajā, ar ko tu nodarbojies, bet gan no kā tu gūsti ienākumus.

Jūs varat būt gan bagāts, gan nabags jebkurā kvadrantā. Piederība pie viena vai otra kvadranta vēl negarantē finansiālus panākumus.

Taču ja ne kvadrants, tad kas nodrošina finansiālus panākumus? Ne par velti šajā grāmatā tiek akcentēta finansiālas izglītības nozīme. Autors ar nožēlu lūkojas uz mūsdienu izglītības sistēmu, jo tā joprojām sagatavo studentus tikai naudas plūsmas shēmas kreisajai pusei (darba ņēmējs, pašnodarbinātais). Cilvēki pēc diploma iegūšanas tiecas atrast stabilu darbu. Ja arī tādu atrodi, tas vēl nenozīmē, ka tas būs stabils mūžīgi. Par to, domāju, mēs varam pārliecināties ik uz stūra.

Modelis „esmu labi izglītots, lai dabūtu labu darbu” der īsam laika sprīdim, nevis visam mūžam.

Tas, ko piedāvā Roberts Kijosaki ir šo kvadrantu miksēšanu, taču, lai to izdarītu, tev būs jāapgūst katram kvadrantam raksturīgās īpašības, spējas un intereses. Labākais ir tas, ka to visu tik tiešām var arī apgūt un ar tādām zināšanām, ikviens var veiksmīgi operēt jebkurā no norādītajiem kvadrantiem. Taču pats svarīgākais, ko autors norāda, cilvēkam ir jāmēģina nokļūt no naudas plūsmas kreisās puses E un S uz naudas plūsmas labo pusi B un I. Galvenā atšķirība starp šīm pusēm ir tā, ka kreisajā pusē naudas pelnīšanai ir nepieciešama mūsu pašu aktīva līdzdalība, taču labajā pusē nauda strādā pati no sevis.

Grāmatas pēdējās nodaļās Roberts Kijosaki pievēršas vairāk psiholoģiska rakstura jautājumiem. Norādot uz to, ka cilvēks paliek cilvēks jebkurā no kvadrantiem. Riska priekšā gan pārstāvji no naudas plūsmas kreisās puses, gan arī pārstāvji no naudas plūsmas labās puses izjūt bailes, taču bagātie, ir iemācījušies šo risku aprēķināt.

Skaitļi ļauj jums ieraudzīt to, ko neredz vairums cilvēku. Prasme lasīt skaitļus un finanšu pārskatus varētu tikt nodēvēta par finanšu redzi. Tā mazina risku, taču finanšu aklums risku palielina.

Autors grāmatā norādīja arī uz atšķirīgo bagāto un parasto darbaļaužu domāšanu. Bagātie ar naudu rīkojas saprātīgi, taču parastie ļaudis lielākoties emociju vadīti. Tāpēc lielu daļu „bagātniekus”, kas sevi par tādiem uzskata, patiesībā no bankrota šķir nieka trīs līdz četri mēneši. Tie ir cilvēki, kas sūri, grūti strādā n-tās stundas dienā gadu no gada aizvien vairāk, pērk aizvien dārgākas mantas, jaunākas mašīnas un lielākas mājas, kurās paši dzīvo, taču tas viss tiek iegādāts ar kredītu palīdzību un rezultātā viņiem pašiem patiesībā nekas nepieder. Patiesais turības mērs nav mērāms mantās, tas ir mērāms dienās –

Jūsu pārticība ir tik liela, cik dienu jūs varat izdzīvot, fiziski nestrādājot un joprojām saglabājot augstu dzīves līmeni. Finansiālās inteliģences līmeni norāda nevis tas, cik daudz naudas jūs nopelnāt, bet gan tas, cik daudz naudas jums paliek pāri, kā šī summa strādā jūsu labā un cik paaudzēm tās pietiks.

Grāmata ir bagāta dažādām ārkārtīgi vērtīgām atziņām. Tā var kalpot kā lielisks ceļvedis ikvienam, kas nolēmis iegūt finansiālu neatkarību vai arī vienkārši ir nolēmis savest savas finanses beidzot kārtībā, izprast naudas darbības principus, kā arī iepazīt pašam sevi un noteikt savus naudas tērēšanas un krāšanas paradumus.

Par autoru

Roberts T. Kijosaki ir pasaules mēroga bestsellera „Bagātais tētis nabagais tētis” autors. Paralēli šai grāmatai Roberts Kijosaki radīja galda spēli CASHFLOW, ar kuras palīdzību iespējams viegli un ātri apgūt naudas plūsmas ceļus mūsdienu finansiālajā pasaulē.

Roberts pāris gadus nostrādāja korporācijā Xerox, bet 1977. gadā nodibināja savu pirmo komercuzņēmumu – neilona kabatas portfeļu Velcro ražotni. Šis produkts kļuva par visā pasaulē pazīstamu preci un pāris gados ienesa miljoniem dolāru lielu peļņu. 1985. gadā viņš nodibināja starptautisku izglītības kompāniju, kurā komerczinības un investēšanas iemaņas apguva daudzi tūkstoši studentu no visas pasaules.1994. gadā Roberts savu uzņēmumu pārdeva un 47 gadu vecumā aizgāja pensijā, lai pilnībā nodotos investēšanai.

Autori: Roberts T. Kijosaki un Šārona L. Lektere
Nosaukums: Bagātā tēva padomi, kā iegūt finansiālu brīvību
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2008
Tulkojums latviešu valodā: Jānis Markots
Redaktors: Elīna Vanaga
Lappušu skaits: 272
ISBN: 978-9984-40-625-1

 uzzini-cenu

Scroll To Top