Domā un kļūsti bagāts! (Grāmatas apskats)

Domā un kļūsti bagāts! (Grāmatas apskats)

Ja vēlies, lai tavā prātā iemājo vairāk nekā 500 ietekmīgu vīru domāšanas veids kā izsapņot, iegūt un saglabāt lielas bagātības, tad esi nonācis īstajā vietā jeb nonācis pie īstās grāmatas, kura tev to atklās lappusi pēc lappuses. Un, pretēji daudzu cilvēku skepsei, autors ir pārliecināts, ka

Viena saprātīga ideja ir viss, kas cilvēkam nepieciešams, lai gūtu panākumus.

Protams, viena pati ideja nav ne graša vērta, ja tā necaurstrāvo tavu degsmi, nerimstošas alkas un ticību, ka panākumi ir iespējami, jo “sapņi nedzimst vienaldzībā, slinkumā vai ambīciju trūkumā.” Tāpēc pirms ķerties pie darbiem fiziskajā pasaulē, ir jāsakārto sava iekšējā pasaule – jāpalīdz “sadraudzēties” cilvēka ikdienu vadošai apziņai ar vairumā gadījumā snaudošo zemapziņu. Jo nelaime slēpjas tajā, ka mēs itin labi protam rīkoties ar savu apziņu (kas lielākoties ir ierobežojoša, jo cenšas mūs pasargāt), taču kā sava mērķa sasniegšanai efektīvi izmantot zemapziņu zina tikai retais.

Atcerieties – lai dzīvē sasniegtu augstus mērķus, lai pieprasītu pārpilnību un bagātību, nav nepieciešamas lielākas pūles, nekā, lai pieņemtu nelaimi un nabadzību.

To visu nosaka mūsu dominējošās domas un galvenokārt TICĪBA tām. “Miljoniem cilvēku TIC, ka ir “nolemti” nabadzībai un neveiksmei, kaut kāda savāda spēka dēļ, pār kuru viņiem – tā viņi TIC – nav nekādas varas. Viņi paši rada savas neveiksmes ar šo negatīvo TICĪBU, kuru zemapziņa uztver un pārvērš tās fiziskajā ekvivalentā.” Tāpēc šeit ir svarīgi iejaukties mūsu apziņai, jo tā spēj noteikt, kādas domas domājam konkrētā brīdī. Protams, sākumā būs jūtama apziņas pretestība un neticība, taču laiks visu dziedē, arī aplamas domas.

Jāsaka, ka daudz kas šajā grāmatā aprakstītais jau ir lasīts vai dzirdēts citur, taču ir kāda īpaša nodaļa, kas raisīja manī pārdomas par laiku, kad vispār pievērsos sevis izzināšanai un nostājos uz finansiālās neatkarības ceļa. Lai arī sākumā nodaļa par seksuālās dziņas transformēšanu šķita ja ne gluži nesaprotama, tad ļoti dīvaina gan, līdz beidzot atskārtu, ka tā, man pašam neapzinoties, manā dzīvē ir daudz ko mainījusi. Pamatdoma tam ir tāda, ka seksuālā dziņa ir viens no visspēcīgākajiem cilvēka gribas virzītājiem – un, ja cilvēks iemācās šo spēku izlietot nevis seksuālo vajadzību apmierināšanai, bet panākumu gūšanai, tad pēc autora domām, cilvēks kļūst par to, ko mēdz dēvēt par ģēniju. Novēlu visiem kaut reizi dzīvē šo stāvokli sasniegt!

Viena no brieduma svētībām – tā atnes cilvēkam lielāku drosmi būt patiesam neatkarīgi no tā, ko neizpratnes pilnie citi varētu domāt vai teikt.Olivers Napoleons Hills

Par autoru

Olivers Napoleons Hills (1883-1970) ir populārā personisko panākumu gūšanas literatūras žanra dibinātājs, sarakstījis vairāk nekā 30 grāmatas un mācību materiālus, bijis arī ASV prezidentu Vudro Vilsona un Franklina D. Rūzvelta padomnieks. Ierosmi savai panākumu filozofijai guvis no tā laika pasaules bagātākā cilvēka Endrū Kārnegija, kas devis mājienu par kādu maģisku cilvēka prāta likumu. 20 gadus pētījis šo psiholoģisko fenomenu, Napoleons Hills izstrādāja mācību par panākumu gūšanu un aprakstīja to grāmatā “Domā un kļūstu bagāts!”.

Autors: Olivers Napoleons Hills
Nosaukums: Domā un kļūsti bagāts!
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2017
Tulkojums latviešu valodā: Paula Prauliņa
Redaktors: Zane Seņkova
Lappušu skaits: 448
ISBN: 978-9934-0-6688-7

uzzini-cenu

Scroll To Top