Neraizējies, pelni naudu! (Grāmatas apskats)

Neraizējies, pelni naudu! (Grāmatas apskats)

Vai tavs ikdienas garastāvoklis labvēlīgi ietekmē tavu virzību uz panākumiem? Vai esi radījis atbilstošus apstākļus, lai vienmēr un visā tevi pavadītu veiksme un izdošanās? Psihologs Ričards Karlsons ir atklājis likumsakarību starp naudu un laimi, tikai apgrieztā secībā. Respektīvi, viņš uzskata, ka darot lietas, kas liek justies laimīgam, sniedz daudz lielākus finansiālus panākumus nekā varētu šķist.

Attieksme pret notiekošo cilvēkiem nereti aizēno patieso skatu uz dzīvi. Viņi uzskata, ja reiz kaut kas nenotiek tā, kā tas bija paredzēts, tad viņiem manāmi neveicas. Grāmatas autors vērš lasītāja uzmanību uz to, ka notikumi, kad lietas nenotiek kā vēlējāmies, patiesībā, rada mums jaunas iespējas. Šie notikumi it kā norāda mums pareizo virzienu, kurā doties un ieguldīt savus spēkus.

Viens no galvenajiem tematiem, ko apskata autors ir tas, ka vairāk ir jāpievērš uzmanība attieksmei pret apkārtējo vidi. Ne viss notiek tā, kā mēs to gribam, taču katrā šādā notikumā jāmeklē kaut kas labs. Dzīvei nereti piemīt sava veida pašaizsardzības funkcija, kuru viņa pilda par spīti mūsu pašu izvirzītajiem sapņiem un mērķiem. Taču tas, kas šos panākumus mums liedz, lielākā mērā ir bailes.

Bailēm ir daudz un dažādi izpausmes veidi un stiprums, taču katram mums jāsadzīvo ar kaut kādām iekšējām nepatīkamām izjūtām. Vieni cilvēki ar tām tiek galā, savukārt citiem tās pamatīgi sabojā dzīvi. Otrs lielākais kavēklis ceļā uz labklājību ir stress, kas mūsdienu pasaulē ir visai izplatīta parādība. Gandrīz ikviens pasaules iedzīvotājs izjūt stresu, taču katra paša ziņā paliek tas, vai viņš ar to tiek galā, vai nē.

Grāmatas galvenā ideja ir sniegt padomus attiecībā uz naudas pelnīšanu. Kā, samazinot stresu, var pelnīt vairāk. Kā, atbrīvojoties no bailēm, var būtiski uzlabot savu finansiālo stāvokli. Šie padomi ir sarakstīti līdzīgi kā Ričarda Karlsona grāmatā “Neuztraucies par nebūtiskām lietām” 100 dažādās pamācībās, kuras var sākt lasīt ar jebkuru grāmatas atvērumu. Šie padomi ir ļoti oriģināli un cilvēkiem diezgan aktuāli. Tie palīdzēs kļūt pašpārliecinātākam darījumu vidē, kā arī sniegs praktiskus padomus personīgo finanšu pārvaldīšanā. Šīs pamācības ir tik lieliski aprakstītas, ka tās var sākt pielietot uzreiz pēc to izlasīšanas. Šajā grāmatā sniegtie psihologa padomi palīdzēs veiksmīgi palielināt savus ienākumus, labāk ieguldīt brīvos naudas līdzekļus, iemantot darījumu partneru cieņu un uzticību, kā arī daudz ko citu.

Šajā grāmatā autors lieliski parāda cilvēku visbiežāk pieļauto kļūdu, ka ar prātu mēs paši uzliekam sev šķēršļus ceļā uz laimi, kurus pārvarēt daudziem tā arī neizdodas, taču viss, kas principā būtu jāpaveic – jāmaina sava domāšana.

Par autoru

Filozofijas zinātņu doktors Ričards Karlsons (1961-2006) tiek uzskatīts par vienu no stresa mazināšanas ekspertiem Amerikas Savienotajās Valstīs un visā pasaulē. Par šo tematu viņš sarakstījis 30 grāmatu, viņa darbi izdoti 26 miljonos eksemplāru un publicēti 35 valodās.

P.S. Šī ir viena no lieliskākajām grāmatām, kuras esmu lasījis šajā jomā. Šie praktiskie padomi man ir lieti noderējuši un lielu daļu no tiem joprojām izmantoju personīgi, lai veiksmīgi pārvaldītu savas finanses.

Autors: Ričards Karlsons
Nosaukums: Neraizējies, pelni naudu!
Izdevniecība: Jumava
Izdošanas gads: 1999
Tulkojums latviešu valodā: Ilze Eglīte
Lappušu skaits: 216
ISBN: 9984-05-210-9

uzzini-cenu

Scroll To Top