Skaties uz vērtību, nevis uz tirgu

Skaties uz vērtību, nevis uz tirgu

Lai investīciju pasaulē varētu veiksmīgi virzīties uz priekšu, ir svarīgi iemācīties nezaudēt naudu, vai vismaz nezaudēt lielas naudas summas. Taču realitāte ir tāda, ka lielākā daļa cilvēku zaudē naudu nepārdomātās investīcijās, azartspēlēs, vājos biznesa darījumos, un bieži vien tas notiek alkatības un slikta laika izvēles dēļ. Šīs ir pazīmes, pēc kurām uzreiz iespējams atpazīt veiksmes meklētājus no bagātajiem investoriem.

Šajā “spēlē”, kas saucas investīcijas, bagātajam investoram ir viena ļoti nozīmīga priekšrocība attiecībā pret vieglas naudas tīkotāju vai jauno un nepieredzējušo investoru. Tā priekšorcība, kuru bauda bagātais investors ir tāda, ka viņam nav nepieciešams tirgus, lai vairotu savu bagātību un virzītos uz priekšu. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – viņam jau ir visi ienākumi, kas viņam ir vajadzīgi viņa dzīves līmeņa nodrošināšanai. Respektīvi, viņš neiegulda naudu, lai pelnītu sev iztiku vai nodrošinātu sev dzīvi, bet gan tāpēc, lai vairotu savu bagātību. Tieši tāpēc bagātais investors nekad neizjūt spiedienu “taisīt naudu” tirgus apstākļos.

Bagātajiem investoriem ir tieksme būt par vērtību ekspertiem. Kad obligācijas ir lētas un peļņa ir neatvairāmi augsta, viņš pērk obligācijas. Kad akciju iegāde ir izdevīga un akciju ienākumi ir pievilcīgi, viņš pērk akcijas. Kad nekustamais īpašums ir liela vērtība, viņš pērk nekustamo īpašumu. Kad lielisks mākslas darbs, vai smalka rotaslieta vai zelts ir uz izpārdošanu, viņš iegādājas mākslas darbus, dimantus vai zeltu. Īsāk sakot, bagātais investors iegulda naudu tur, kur lietām ir liela vērtība. Un viņš to dara tāpēc, ka to var atļauties.

Turklāt gadījumā, ja ievērojamas vērtības tajā brīdī nav pieejamas, bagātais investors var atļauties gaidīt. Viņam joprojām katru dienu, nedēļu vai mēnesi ienāk nauda no obligācijām, atvieglojumiem, naudas tirgus fondiem, akcijām un nekustamajiem īpašumiem. Bagātais investors zina, ko viņš meklē, un viņš neiebilst pagaidīt mēnesi vai pat vairākus gadus, lai beidzot atrastu meklēto investīciju – to sauc par pacietību.

Lai jau no paša sākuma pievienotos investīciju izcilniekiem: nekad netērē vairāk, nekā tu spēj nopelnīt, visus savus ietaupījumus uzkrāj prātīgos, ienākumus nodrošinošos noguldījumos, tad pēc zināma laika tev nauda nāks katru dienu, katru, nedēļu, katru mēnesi, gluži kā bagātajiem cilvēkiem. Savukārt vienīgais brīdis, kad vidēja līmeņa investoram pieļaujams iziet ārpus uzkrāšanas taktikas, ir gadījumos, kad pieejama izcila vērtība. Vērtīgu investīciju mēdz vērtēt pēc šādiem parametriem: Tai jābūt (a) drošai; (b) ar pievilcīgu peļņu; un (c) ar labām izredzēm celties cenā. Visos pārējos gadījumos uzkrāšanas ceļš ir drošāks un, noteikti, daudz ienesīgāks, vismaz ilgtermiņā.

Izdevības nenāk bieži. Taču, kad līst zelta lietus, izliec spaini, nevis uzpirksteni.Vorens Bafets

Scroll To Top