Spēle galā (Grāmatas apskats)

Spēle galā (Grāmatas apskats)

Inflācija, bezdarbs, ekonomikas lejupslīde – tas viss taisnā ceļā ved visu pasauli sagrautas ekonomikas virzienā. Resursu izsīkums attīstītajām valstīm liek ne pa jokam satraukties par savu neatkarību, savukārt, attīstības valstīm ērtību sasniegšanas un dzīves līmeņa celšana tā arī paliks kā nepiepildīts sapnis. Kari, nemieri, revolūcijas, vardarbība! Vai tiešām nākotne iekrāsosies tik drūmās nokrāsās? Jā, ja cilvēce nerīkosies!

Šajā grāmatā ekonomikas eksperts Stīvens Lībs ieskicē galvenos cēloņus šodienas ekonomiska rakstura problēmām. Kā galveno problēmu cēloni viņš min strauji izsīkstošos resursus, galvenokārt naftas krājumu un ieguves vietu straujā sarukšana. Kā mēs zinām, nafta ir resurss, no kura atkarīgas ir tikpat kā visas valstis to augstā vai pieaugošā dzīves līmeņa dēļ. Šī resursa izbeigšanās radīs kardinālas izmaiņas mūsdienu sabiedrības ieradumos un dzīves kvalitātē, ko visvairāk izjutīs tieši attīstītās valstis.

Šķiet, problēma būtu atrisināta, ja vien mēs pārietu uz naftai alternatīvu enerģiju, kas būtiski mazinātu mūsu atkarību no “melnā zelta”. Taču šeit parādās otra problēma, kuru autors sauc par resursu apburto loku, ko lielākā daļa alternatīvās enerģijas populistu nesaskata. Mēs esam uz resursu izsīkšanas robežas un izsludinot pasaules mēroga alternatīvās enerģijas ieviešanas programmu, mēs riskējam sasniegt citu resursu (tērauda, ogļu, ūdens …) deficītu un līdz ar to, to krasu sadārdzināšanos, kas atkal mūs novedīs ja ne gluži turpat, tad ļoti līdzīgā bezizejas stāvoklī.

Lai gan konkrētus scenārijus neminot, tomēr autors uzskata, ka pasaule neizbēgami mainīsies. Mūsu sabiedrība ir kļuvusi pārlieku komplicēta, un šī brīža ekonomiskā sistēma savu potenciālu ir izsmēlusi. Taču ko šādā situācijā darīt investoriem?

Līdz šim lasītajās grāmatās par finansēm, autori ļoti negribīgi min potenciālos investīciju objektus, lai pēc tam viņi netiktu nopelti par maldīga padoma sniegšanu, gadījumā, ja investīcijas neatmaksājas. Turpretim Stīvens Lībs ir gājis soli tālāk un atklāj uzņēmumus un korporācijas, kas pēc viņa domām šajos smagajos ekonomikas apstākļos būtu lieliskas investīcijas.

Šo apstākli varētu vērtēt divējādi. Vai nu viņš tiešām vēlas palīdzēt investoriem tikt skaidrībā ar šo haosu investīciju pasaulē, vai arī viņš, būdams Volstrītas investīciju tendenču eksperts, pats ir ieinteresētā persona, kas rada nelielas aizdomas par iespējamo interešu konfliktu. Lai nu kā, viņš tomēr ir viens no retajiem, kurš nosauc konkrētas investīcijas, savu izvēli pamatojot ar dabā pastāvošajām attīstības tendencēm.

Runājot par pašu grāmatu, tā sarakstīta visai brīvā stilā, kurā autors, iespēju robežās centās izvairīties no profesionālā žargona, lai grāmatā sniegtā informācija būtu skaidri saprotama ikvienam. Protams, tāda rakstura grāmatā neiztikt bez atsevišķiem terminiem, kuri neprofesionālim varētu šķist visai garlaicīgi, taču, neskatoties uz to, grāmata saturiskā ziņā ir ārkārtīgi vērtīga un sniedz lielisku priekšstatu par iespējamo nākotnes scenāriju.

Par autoru

Dr. Stīvens Lībs ir biļetenu izdevējs, kuru kopējais abonentu skaits ir 300 000, un biļetena The Complete Investor redaktors. Dr. Lībs ir pazīstama autoritāte akciju tirgus, enerģētikas attīstības tendenču un personisko finanšu jautājumos. Vairākus gadus ir bijis viens no vadošajiem finanšu, investīciju un Volstrīta tendenču ekspertiem ASV. Stīvens Lībs 1968. gadā Pensilvānijas Universitātes Vortonas Biznesa skolā ieguva bakalaura grādu, 1971. gadā Ilionoisas Universitātē viņš ieguva maģistra grādu matemātikā un aizstāvēja doktora grādu psiholoģijā, līdz ar to trīs gadu laikā iemantodams abus augstākos grādus – tas ir atzīstams akadēmiskais rekords. Dr. Lību bieži citē plašsaziņas līdzekļos, kā arī Investor’s Business Daily, USA Today, BusinessWeek, Wall Street Journal un New York Times. Turklāt Dr. Lībs ir biežs viesis Fox Business, CNN, Bloomberg, Wall Street Journal Radio un citos informatīvajos kanālos.

Autors: Stīvens Lībs
Nosaukums: Spēle galā
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2009 Tulkojums latviešu valodā: Zane Rozenberga
Redaktors: Guna Šustere
Lappušu skaits: 240
ISBN: 978-9934-0-0776-7

 uzzini-cenu

Scroll To Top