Uzkrājumu veidošana jeb salikto procentu maģija

Uzkrājumu veidošana jeb salikto procentu maģija

Lai arī uzkrāšana ir pats pārliecinošākais ceļš uz bagātības vairošanu, tomēr, lai to darītu pēc iespējas veiksmīgāk, ir nepieciešama neatlaidība, lai noturētu sevi strikti uz naudas krāšanas ceļa. Viennozīmīgi būs nepieciešams saprāts, lai saprastu kaut vai pats priekš sevis, kāpēc tu dari. Kā arī būs nepieciešamas zināšanas, lai izprastu matemātiskās tabulas, par ko tās vēstī, un ļautu arī noteikt ieguldījumu potenciālo ieguvumu, ja tu mērķtiecīgi sekosi uzkrāšanas ceļam. Visbeidzot, tev būs nepieciešams laiks, lai ļautu uzkrāšanas sistēmai sākt darboties tavā labā, jo atceries, uzkrāšana dod augļus tikai pateicoties laikam. Tāpēc negaidi ātru ieguvumu, bet apbruņojies ar pacietību, un panākumi neizpaliks!

Taču uzreiz vēlos brīdināt par “lamatām”, kurās daudzi “iekrīt” un rezultātā pārtrauc uzkrājumu veidošanu. Uzkrājumu veidošana ir garlaicīga, pat ļooooti garlaicīga nodarbe, protams, līdz brīdim (pēc kādiem gadiem septiņiem vai astoņiem), kad tā sāk nest ilgi kārotos augļus. Šis ir brīdis, kad uzkrājumu veidošana paliek ļoti aizraujoša, patiesībā tā kļūst par ārkārtīgi valdzinošu nodarbi.

Lai uzsvērtu laika nozīmi uzkrājumu veidošanā, es pievienoju šo neparasto mācību. Tajā mēs pieņemam, ka Mārtiņš atver uzkrājumu kontu vai 3. pensiju līmeni jau 19 gadu vecumā. Septiņus gadus pēc kārtas, viņš ik gadu kontā iegulda 2000, un tā ienesīgums ir 10% gadā (7% plus pieaugums). Pēc septiņiem gadiem viņš vairs neiegulda ne centa – viņš ir beidzis.

Savukārt Maija neveido uzkrājumus līdz pat 26 gadu vecumam (aptuveni šajā laikā Mārtiņš pārtrauca ieguldīšanu). Maija nolemj ik gadu cītīgi ieguldīt 2000 līdz pat 65 gadu vecumam (veidcot ieguldījumus teorētiski tādā pašā 10% uzkrāšanas kontā).

Turpinājumā rezultāti, kuri tevi noteikti pārsteigs. Abiem mūsu varoņiem sasniedzot pensijas vecumu (65), Mārtiņam, kas uzsāka uzkrāšanu agrāk un kurš veica tikai septiņus ieguldījumus, rezultātā saņem VAIRĀK naudas nekā Maija, kura veica 40 ieguldījumus, taču sāka vēlāk. Mārtiņam bija par septiņiem gadiem ilgāks uzkrāšanas periods nekā Maijai, kas arī radīja šo būtisko atšķirību. Šie septiņi gadi bija daudz vērtīgāki nekā Maijas 33 papildus ikgadējās iemaksas kopā ņemot.

Saliktie procenti ir astotais pasaules brīnums, turklāt visiedarbīgākais, ar kādu jebkad esmu sastapies.Alberts Einšteins

Scroll To Top