100 paņēmieni, kā motivēt sevi aktīvai dzīvei (Grāmatas apskats)

100 paņēmieni, kā motivēt sevi aktīvai dzīvei (Grāmatas apskats)

Ikviens šodien saskaras ar problēmām rast motivāciju turpmākajām darbībām, jo nestabilitāte visās jomās ir laupījusi iespēju rast tajā visā jēgu. Taču atļaušos pateikt, ka viss ir tikai un vienīgi atkarīgs no mums pašiem. Neviens neatnāks un neiedos motivāciju kā tādu talismani vai svētību – tā jārada mums pašiem. Patiesībā, tā vienmēr ir bijusi mūsos pašos, tikai viņa ir iegrimusi dziļā jo dziļā miegā, no kura mums tā jāpamodina. Un vispareizākais ceļš, kā to paveikt – beidzot noskaidrot, ko es patiesi vēlos. Ko es vēlos sasniegt? Ko es vēlos mainīt? Un atbildēm uz šiem jautājumiem ir jābūt dziļi personiskām, tikai tādā veidā ir iespējams rast patiesu motivāciju šos mērķus sasniegt.

Šī ir otrā grāmata, kura man liek iedomāties sevi nāves gultā, iedomāties, ka dzīvei pienācis gals, lai patiesi paskatītos uz visu paveikto un nepaveikto savā dzīvē. Teikšu, ka sajūtas ir visai biedējošas, taču tas ir viens no retajiem veidiem, kā paskatīties patiesībai taisni acīs, un drosme to darīt nebūt nepiemīt visiem. Nav obligāti jāiedomājas sevi nāves gultā, taču jautājums jebkurā gadījumā paliek viens un tas pats – Ko tu patiesi vēlies savā dzīvē sasniegt? Varbūt kaut ko atstāt saviem pēcnācējiem? Mainīt kaut ko pastāvošajā kārtībā, kas tev nešķiet pieņemams? Nav nozīmes tam, ko tieši tu vēlies, galvenais, ka tu to apzināsies un tad jau motivāciju vairs nebūs tālu jāmeklē. Tu to atradīsi, tiklīdz būsi gatavs meklēt. Tā gaida tevi.

Viss, kas ar mums notiek, ir mūsu pašu domu un attieksmes atspulgs.

Pašmotivāciju visvairāk ietekmē tas, kā izvēlamies uztvert savas dzīves apstākļus. Tas ir tāpēc, ka nesaskatām notiekošo tādu, kāds tas ir patiesībā, bet redzam tādu, kādi esam mēs paši. Jebkurā situācijā varam meklēt kā zeltu, tā mēslus. Un atrodam to, ko meklējam.

Viss ir atkarīgs vienīgi no mūsu attieksmes un gatavības no šiem apstākļiem mācīties. Kad es no rīta atveru acis, mani sagaida nevis pasaule, bet gan miljons iespējamo pasauļu.

Tas, ko tev iesaka grāmatas autors ir, “nereaģē uz apstākļiem, bet gan radi tos, jo iztēle ir daudz svarīgāka par zināšanām. Katram ir jārada sava vīzija par to, par ko tu gribi kļūt, un tad jāmēģina šo bildi apdzīvot it kā tā jau būtu īstenība.” Kā spēcīgs palīgs vīzijas radīšanai talkā nāks rakstīšana.

Rakstot savus plānus un sapņus, mums jāatklāj visa sava sirds un dvēsele. Ja tu tiecies pēc zvaigznēm, tad atturībai nav vietas.

Un neņem vērā, ko par tavu fantāzijas lidojumu saka citi, jo taisni šajā brīdī tu radi savu pasauli un iztēlojoties to, kādā veidā skatīsim pasauli, mēs radām pasauli, ko skatām. Iedvesmojošais mērķis ir sapnis, kas dzen tevi uz priekšu. Cilvēki, kas radījuši sev šādus mērķus, dzīvo apzināti. Viņi zina, ko dzīvē grib sasniegt. Un kā ir ar tevi? Tu zini, ko dzīvē vēlies sasniegt? Ja vēl neesi par to drošs, tad iesaku šo grāmatu izlasīt, un varbūt kāds no šiem 100 paņēmieniem ir tieši tas, kuru tu visu laiku esi meklējis.

Dzīve kļūst laba tad, kad tiekam skaidrībā par to, ko vēlamies radīt.Roberts Frics

Par autoru

Stīvs Čāndlers ir 20 pasaulslavenu grāmatu autors, kuras tulkotas vairāk nekā 20 valodās. Pasaules vadošie uzņēmumu direktori, TOP profesionāļi, lielākās universitātes un vairāk nekā 30 Fortune500 kompānijas izmanto viņa personīgo panākumu treniņus, publiskās runas un biznesa konsultācijas. Viņš divas reizes ir ieguvis Nacionālo Audio gada balvu, ko piešķir King Feature Syndicate. Stīvs ir populārs viešņa dažādos TV un radio raidījumos. Nesen Stīvs Čāndlers tika nosaukts par Amerikas visspēcīgāko spīkeri šodien.

Autors: Stīvs Čāndlers
Nosaukums: 100 paņēmieni, kā motivēt sevi aktīvai dzīvei
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2009
Tulkojums latviešu valodā: Ingūna Beķere
Lappušu skaits: 224
ISBN: 978-9934-0-0743-9

 uzzini-cenu

Scroll To Top