100 vērtīgi padomi veiksmīgiem cilvēkiem (Grāmatas apskats)

100 vērtīgi padomi veiksmīgiem cilvēkiem (Grāmatas apskats)

Katram cilvēkam ir savs panākumu gūšanas veids. Katram ir arī savi iemesli, kādēļ viņš vēlas tos gūt un katram ir atšķirīgi uzskati par to, kas ir patiesi panākumi priekš viņa. Un tikai tu pats vari pateikt, vai šī ir pasaule, kurā esi guvis panākumus. Lai arī starp panākumus guvušiem cilvēkiem ir pietiekami daudz atšķirību, tomēr pastāv kas tāds, kas viņiem visiem ir kopīgs, proti, viņiem ir salīdzinoši augsts pašvērtējums.

Vai tu zināji, ka vairumam cilvēku ceļā uz panākumiem nav tik liels sakars ar pašu veicamo darbu, cik ar viņu pašapziņas celšanu? Pašapziņa, līdzīgi kā motivācija, snauž mūsos pašos līdz brīdim, kad mēs to apzināmies un sākam beidzot to mērķtiecīgi likt lietā. Taču pašapziņai ir kāda negatīva iezīme, respektīvi, mūsu pašapziņa var stipri ciest un līdz art to strauji pazemināties gadījumā, ja ilgāku laiku ciešam neveiksmes. No neveiksmēm mēs diemžēl nevaram izbēgt, taču mēs varam mainīt savu attieksmi pret tām.

Mūsu attieksme noteiks mūsu lidojuma augstumu, līdz ar to pirmais, ko mēs lietas labā varam darīt – nedomāt par neveiksmēm. Jo galu galā, mēs lielākoties dabonam to, ko nevēlamies vai no kā baidāmies.

Domā par to, ko tu vari izdarīt, nevis par to, ko nevari – un tu būsi pārsteigts, cik daudz tu spēj izdarīt.

Caur visu grāmatas saturu caurvijas jautājums par cilvēka pašvērtējumu un to, cik būtiski ir to celt cilvēkos jau no agras bērnības. Taču nekad nevajadzētu ar pašvērtējuma celšanu pārlieku aizrauties. Taisnība jau ir – lai gūtu panākumus, tev ir jātic pašam sev. Taču pārspīlēta sajūsma par savām spējām galu galā nebūs noderīgāka par to noniecinājumu.

Interesanta doma man šķita jautājumā par mūsu elkiem vai cilvēkiem, kuriem vēlamies līdzināties.

Daudziem no mums ir paraugi, kam mēs gribam līdzināties. Tomēr, ja mūsu spējas un veikums ar tiem nav samērojams, viņi nevis mūs iedvesmo, bet gan kļūst par vilšanās un sakāves avotu.

Tas tādēļ, ka mūsu panākumu sajūta ir balstīta uz mūsu stāvokli attiecībā pret tiem, kuri sasnieguši mazāk, bet neveiksmes izjūta – attiecībā pret tiem, kuri sasnieguši vairāk. Tāpēc, pirms izvēlēties mērķi vai elku, mums kārtīgi jāiepazīst pašiem sevi, lai patiesi izprastu, kas mums ir svarīgs, kādas ir mūsu patiesās spējas un ko mēs šai pasaulei aiz sevis vēlamies atstāt.

Pastāv astoņas reizes lielāka iespēja, ka gandarījuma izjūtu sniegs apziņa, ka mūsu dzīvei ir jēga. Tādēļ nekad nebaidies nodoties saviem sapņiem. Pēc kā gan cita būtu vērts tiekties?

Par autoru

Filozofijas doktors Deivids Nīvens ir 100 Vērtīgu Padomu grāmatu sērijas autors. Deivida grāmatas sniedz vislabāko pieejamo informāciju par dažādiem veiktajiem zinātniskajiem pētījumiem, kurus viņš vēlāk sniedz sabiedrībai viegli saprotamu padomu veidā, un tūlīt pēc izlasīšanas, cilvēki var sākt tos pielietot savā ikdienas dzīvē. Ar vairāk kā miljons pārdoto eksemplāru tikai Amerikas Savienotajās Valstīs, un tulkojumiem 30 citās pasaules valodās, 100 Vērtīgu Padomu sērijas ir palīdzējušas neskaitāmu cilvēku dzīvēs ienest vienādā mērā kā zinātnes sasniegumus, tā nepieciešamo devu iedvesmas.

Autors: Deivids Nīvens
Nosaukums: 100 vērtīgi padomi veiksmīgiem cilvēkiem
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2009
Tulkojums latviešu valodā: Antra Legzdiņa
Lappušu skaits: 208
ISBN: 978-9934-40-941-2

 uzzini-cenu

Scroll To Top