Džentlmeņa rokasgrāmata (Grāmatas apskats)

Džentlmeņa rokasgrāmata (Grāmatas apskats)

Ir skaidrs, ka cilvēki, kas apveltīti ar pieklājības manierēm, citiem iepatīkas labāk, nekā rupji un nevīžīgi ļautiņi, taču vai džentlmeniskums var piemist visiem? Izrādās, ka var gan, ja labi pacenšas, un zina kā apkārtējiem justies ērti, jo kā izrādās, būt džentlmenim nav jautājums par viņu pašu, bet gan par sabiedrību kopumā.

Patiesībā jau būt džentlmenim nav nekāda augstākā māksla. Tam ir nepieciešams mazliet loģikas, nedaudz apdomības un ļoti liela uzmanība pret apkārtējiem.

Šī grāmata var būt noderīga ikvienam, bez izņēmuma, tai skaitā arī sievietēm, jo šī grāmata sniegs nepieciešamās zināšanas arī viņām, lai objektīvi novērtētu džentlmenisku rīcību, un galu galā, katrai sievietei varētu būt apslēpta vēlēšanās atrasties patiesa džentlmeņa pavadībā, tāpēc ar šajā grāmatā sniegtajiem padomiem, ir iespējams par tādu padarīt tikpat kā jebkuru vīrieti.

Taču runājot vairāk par grāmatas saturu, jāatzīst, ka tā ir labi strukturēta, ar loģisku tematisko izklāstu un dažādu situāciju atainojumu, sākot no džentlmeņa ikdienas, līdz džentlmeņa rīkotajām viesībām un pat augsta ranga svinību apmeklēšanai. Lai gan jāsaka, ka atsevišķas tās daļas ir visai amerikāniskas un Latvijā šāda rīcība varētu tikt pārprasta, tomēr būt džentlmenim nenozīmē tikai zināt dažādās normas, bet vienlaikus būt arī dabiskam, taktiskam un pieklājīgam.

Vīrieti par džentlmeni padara viņa rīcība un būtība – tas ir džentlmeniskas uzvedības situācijas kopums visā dzīves laikā.

Turpinājumā daži padomi no grāmatas klāsta:

Pat ja džentlmenis dzīvo viens, viņš nekad nedzer pienu tieši no paciņas. Šis padoms lieliski ataino sabiedrībā valdošo domu, ka būt pieklājīgam nenozīmē tādam būt tikai saskarsmē ar citiem, bet arī vienatnē…

Vīriešiem ārkārtīgi reti piemītošā īpašība – Ja džentlmenis nomaldās, viņš to atzīst un labprāt lūdz norādījumus. lai gan šajā jomā var jau redzēt manāmus uzlabojumus…

Vai arī tik vienkāršas lietas, taču steigā daudziem piemirstas, kā Džentlmenis zina, ka “lūdzu” un “paldies” joprojām ir īsti burvju vārdiņi..

Jāsaka, ka zināt šos mūsdienīgos pieklājīgas uzvedības likumus ir viens, taču pavisam kas cits ir tos diendienā pielietot, līdz tie kļūst par īstenu cilvēka būtības sastāvdaļu. Jāatzīst, ka daļu no šajā grāmatā iekļautajiem ieteikumiem dzīvē pielietoju arī es pats, un esmu secinājis, ka tik tiešām tas atvieglo dzīvi gan man, gan cilvēkiem man apkārt.

Grāmatas paveiktais

Džentlmeņa rokasgrāmata ir kļuvusi par bestselleru un tiek atzīta par pašu populārāko moderna vīrieša etiķetes rokasgrāmatu. Šī grāmata ir tulkota vairāk nekā 15 valodās un 2008. gadā iznāca tās jaunākais tulkojums rumāņu valodā.

Par autoru

Džons Bridžiss ir dzimis Alabamā un ilgu laiku bija laikraksta Nashville Tennessean klasiskās mūzikas redaktors, kā arī godalgots feļetonists un redaktors laikrakstā Nashville Scene. Viņš guva plašu atpazīstamību, būdams redaktora palīgs žurnālā Nostalgia un rakstīdams slejas par etiķeti žurnālā Traditional Home.

Astoņus gadus Džons ieņēma Nešvilas pilsētas kultūras direktora amatu un ir bijis biežs tādu televīzijas raidījumu viešņa kā: Today show, CBS Sunday Morning un Discovery Channel. Raksti par viņu ir bijuši arī pasaulslavenajos žurnālos New York Times un People.

Viņš ir ne tikai bestsellera Džentlmeņa rokasgrāmata autors, bet ir sadarbojies ar Braienu Kērtisu, kur viņu kopdarba rezultātā tika sarakstītas astoņas grāmatas grāmatu sērijā Gentlemanners, kas tiek uzskatītas par fenomenu un ir pārdotas 1.25 miljonos kopiju visā pasaulē.

Autors: Džons Bridžiss
Nosaukums: Džentlmeņa rokasgrāmata
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2007
Tulkojums latviešu valodā: Antra Legzdiņa
Redaktors: Diāna Ratinika
Lappušu skaits: 160
ISBN: 978-9934-0-0696-8

 uzzini-cenu

Scroll To Top