Dzīves stratēģija (Grāmatas apskats)

Dzīves stratēģija (Grāmatas apskats)

Pietiek čīkstēt par “sliktiem gēniem”, “neveiksmi” vai “nepiemērotu laika izvēli”. Šis ir tavs laiks un tava iespēja, lai beidzot pārveidotu savu dzīvi par tādu, kādu tu to vienmēr esi vēlējies. Dzīvotmāka ir kā zinātne. To nepārvaldīt šajā sarežģītajā laikmetā ir tas pats, kas būt analfabētam. Taču ir nepieciešams kas tāds, lai dzīvi dzīvotu meistarīgi, un tas nav nekas cits kā dzīves plāns jebšu stratēģija.

Ja tev nav plāna, tad tu neesi konkurētspējīgs. Uzvarētāji šajā dzīvē zina spēles noteikumus, un viņiem ir plāns, kā rezultātā viņu darbības efektivitāte strauji kāpj, salīdzinot ar cilvēkiem, kam tā visa trūkst. Nekāda lielā mistērija, tikai fakts.

Lai veiksmīgi piedalītos šajā spēlē, kas saucas tava dzīve, ir ārkārtīgi būtiski zināt spēles noteikumus.

Ja mēs runājam par panākumiem dzīves spēlē, problēma ir tā, ka neviens nekad tev nav mācījis spēles noteikumus, nemaz nerunājot par to, kā spēlēt.

Tāpēc dzīves spēles noteikumu neievērošana, tev var maksāt ārkārtīgi dārgi. Ar dzīves likumiem ir līdzīgi kā ar krimināllikumu, ja tu to pārkāp vai neievēro, seko sodi, un daži no tiem ir diezgan bargi. Un svarīga patiesība, ko tev vajadzētu atcerēties, ka tu nevari sastādīt pats savus noteikumus vai likumus: pasaulei jau ir savējie. Turklāt pasaule spēj tos uzspiest..

Saka, ka zināšanās ir spēks, taču zināt, kas tev jādara, un zināt, kā to darīt,– ir divas dažādas lietas. Šodien tu vari zināt simtreiz vairāk, nekā zināji pirms nedēļas, bet ja tu to neizmanto, tu neesi efektīvāks, kā biji pirms nedēļas. Tāpēc ārkārtīgi svarīgi apzināties, ka zināšanām, bez to pielietojuma, nav it nekādas vērtības.

Cilvēki ir pārlieku aizrāvušies utopijas meklējumos, sapņojot par dzīvi bez problēmām, taču grāmatas autors par to izsakās visnotaļ konkrēti: Savā dzīvē tu nekad neesi brīvs no problēmām un izaicinājumiem. Uzskatu, ka tas ir arī pareizi, jo cilvēks var augt tikai un vienīgi izaicinājumu un pārbaudījumu rezultātā. Pretējā gadījumā mēs ieslīgtu dziļā pašapmierinātībā, kas beigu beigās mūs pazudinātu. Tas, ko cilvēki šodien meklē, tā ir drīzāk izvairīšanās no atbildības, jo no problēmām izbēgt nav iespējams.

Mūsdienu sabiedrība mums māca, vieglāk sev iestāstīt, ka tā ir tavu vecāku vaina, tavu skolotāju vaina, neveiksmes rezultāts vai kas cits. Ir daudz vieglāk nebūt atbildīgam, jo ja kāds cits ir atbildīgs – tādējādi tev nav no sevis jāprasa nekas jauns, jo tu taču esi upuris.

Gribu, lai tu zini, ka gadījumā, ja tava dzīve kļūs labāka, tad tas būs tāpēc, ka tu pats to uzlabosi. Daudzi gaida uz kaut kādu ārkārtēju brīnumu, kura rezultātā viss sliktais viņu dzīvē pēkšņi mainīsies uz labu. Šajā sakarībā labs teiciens: Lūdz Dievu, bet airē uz krastu. Ja tu tiešām vēlies pārmaiņas, tad mazākais, ko tu vari darīt lietas labā, lai tava dzīve sāktu iet pareizajā virzienā, tev jāpaceļ galva un jāpārstāj iet nepareizajā virzienā. Izstrādā plānu un rīkojies pēc tā, jo ja tu vēlies pārmaiņas dzīvē, tu esi vienīgais, kam jārīkojas.

Šajā grāmatā autors lasītājam liek ieskatīties pašam savā būtībā un mēģināt noskaidrot iemeslus, kādēļ tu atsevišķās situācijās rīkojies tā vai citādi. Ar 10 mācību palīdzību, starptautiski slavena psihologa vadībā, tu beidzot iepazīsi sevi tik labi, cik labi sevi pazīst tikai retais uz šīs pasaules. Ar to autors grib tev atgādināt, ka tu esi cilvēks, ar kuru tu dienā pavadi kopā visvairāk laika, tāpēc sevis iepazīšana ir ārkārtīgi svarīgs nosacījums ceļā uz panākumiem. Viņš tev palīdzēs izveidot unikālu tavas dzīves panākumu formulu, kuru viņš jau ir palīdzējis izstrādāt tūkstošiem cilvēku visā pasaulē, tādējādi būtiski uzlabojot viņu dzīves kvalitāti un viņu apmierinātību ar to.

Par autoru

Filips C. Makgrovs ir dzimis 1950. gada 1. septembrī. Sekojot sava tēva Džo Makgrova pēdās, viņš pievērsās psiholoģijas studēšanai, pabeigdams Ziemeļteksasas universitāti ar doktora grādu psiholoģijā. Pēc studiju pabeigšanas viņš pievienojās darbā sava tēva privātpraksē.

1983. gadā Filips un viņa tēvs apvienojās komandā ar tajā laikā veiksmīgo Teksasas biznesa sievieti Telmu Boksu (Thelma Box), lai kopīgi izveidotu apmācību programmu cilvēkiem, kas vēlas dzīvē gūt panākumus. Izrādās, ka liela daļa domugraudu un ideju, ko Makgrovs izmanto savos šovos, grāmatās un piedaloties Opras Vinfrijas šovā, autors ir neviens cits kā nupat pieminētā Telma Boksa. Nevienā no grāmatām Filips tā arī nekad nav minējis Telmu Boksu vai norādījis par viņas ieguldījumu. Savas karjeras laikā viņš ir piedalījies arī Amerikas lielākajā prāvā, kā psiholoģijas konsultants, un strādājis tandēmā ar daudziem slaveniem advokātiem.

Kopš 2002. gada viņš vada pats savu televīzijas raidījumu Dr. Phil, kur viņš apskata dažādas tēmas un sniedz cilvēkiem padomus, kas tobrīd atrodas pie viņa studijā, kā studijas viesi, mēģinādams atrisināt viņu problēmas. Nevaru nepieminēt, ka viņš tiek ierindots Forbes pasaules slavenību sarakstā un viņa gada ienākumi 2009. gadā bijuši 80 miljoni dolāru.

Autors: Filips C. Makgrovs
Nosaukums: Dzīves stratēģija
Izdevniecība: Arka
Izdošanas gads: 2005
Tulkojums latviešu valodā: Agnese Širone
Redaktors: Antra Lezdiņa
Lappušu skaits: 245
ISBN: 9984-34-159-3

 uzzini-cenu

Scroll To Top