Fobijas (Grāmatas apskats)

Fobijas (Grāmatas apskats)

Aizvien vairāk cilvēkus visā pasaulē interesē un nereti pat biedē šī noslēpumainā parādība, kas tiek dēvēta par fobiju. Ir zināmas daudzas un dažādas fobijas, taču visizplatītākās ir agorafobija, sociālā fobija un specifiskās fobijas. Zinātnieki ir saskārušies arī ar diezgan muļķīgām fobijām kā, piemēram, bailes no vates. Šādos gadījumos nereti tiek uzskatīts, ka daļa no fobijām tiek izdomātas, līdz ar to padara sarežģītāku to pētīšanu. Taču nenoliedzami, fobijai ir samērā sena vēsture. Jau 2400 gadu senā pagātnē ar to sāka nodarboties viena no savdabīgākajām personām medicīnas vēsturē Hipokrāts. Viņš bija pirmais, kas centās skaidrot izplatītāko fobiju cēloņus.

Grāmatas izklāsts ir samērā sarežģīts, taču piesātināts ar dažādām teorijām kā arī viss grāmatas saturs balstās uz reāli veiktiem pētījumiem, kurus veikuši kvalificēti zinātnieki un psihologi. Šajā darbā uzskatāmi tiek parādīta fobiju teoriju attīstības gaita. Kad viena teorija tiek papildināta ar kādu citu vai arī tā tiek apgāzta, klajā nākot ar jauniem atklājumiem. Šī grāmata var tikt izmantota kā laba teorijas bāze līdzīgu tematu pētīšanā, jo tajā ir izklāstīti principā visi ar fobijām saistītie aspekti.

Par autoru

Helēna Saula ir neatkarīga žurnāliste, kas darbojas zinātnes un medicīnas jomā. Viņa pastāvīgi sniedz savu ieguldījumu žurnālā New Scientist un ir ziņu redaktore žurnālam European Journal of Cancer. Savā karjerā viņa ir strādājusi gan televīzijā, gan radio, gan avīzēs un žurnālos. Interese par fobijām sākās 1993. gada rudenī, kad viņai bija jātiekas ar kādu cilvēku, kurš cieta no agorafobijas. Pašai fobiju nekad nav bijušas.

Autors: Helēna Saula
Nosaukums: Fobijas
Izdevniecība: Jumava
Izdošanas gads: 2003
Tulkojums latviešu valodā: Inga Danilāne
Lappušu skaits: 325
ISBN: 9984-05-578-7

Scroll To Top