Kā gūt panākumus Latvijā (Grāmatas apskats)

Kā gūt panākumus Latvijā (Grāmatas apskats)

Ir lasītas daudzas un dažādas grāmatas par panākumu gūšanu vai par to, kā iegūt turību, visbiežāk ASV, bet pēc to izlasīšanas bieži vien piemeklēja sajūta – eh, bet tā jau laikam var notikt tikai tur… tai zemē aiz trejdeviņām jūrām un trejdeviņiem kalniem. Beidzot grāmata, kuras izdošanu jau sen biju gaidījis – kā gūt panākumus tepat Latvijā.

Grāmatas pasniegšanas stils ieturēts nelielu interviju formā, kādas esam raduši lasīt dzīvesstilu žurnālos, un tajā apkopoti pavisam 20 panākumus guvušu cilvēku dzīvesstāsti. Lai arī grāmatā nav skaidri pamatota konkrēto cilvēku izvēle, tomēr dažas vadlīnijas, kurām sekot, pats autors ir noteicis – šie cilvēki savu darbību sākuši brīvā tirgus apstākļos, kā arī savas darbības laikā spējuši saglabāt izcilu reputāciju, kas ir svarīgs aspekts īpaši tiem, kuru pārliecība ir tāda, ka Latvijā panākumus var gūt tikai ar krāpšanos un šmugulēšanu.

Nenoliedzami grāmatas vērtība un potenciāls ir krietni lielāks par izdevēja uzstādījumu, kā galveno lasītāju nosakot skolēnu vai neseno augstskolas absolventu. Protams, ar šiem stāstiem iedvesmot viņus nedoties svešumā pelnīt iztiku, bet palikt dzimtajā Latvijā, ir visnotaļ cēls mērķis, taču grāmatas formāts ir pārāk formāls, lai veiksmīgi uzrunāt konkrēto mērķa grupu, tāpēc jācer, ka grāmatas pārdošanas panākumi no tā necietīs. Grāmata kopumā šķiet pārāk faktoloģiska, un tās 20 varoņu dzīvesstāstos pietrūkst emocionālā fona, kāds vērojams citās līdzīga rakstura ārzemju grāmatās.

Ļoti patika un šķiet vērtīga autora ideja aplūkot dažādu nozaru pārstāvjus, kas uzskatāmi parāda, ka ne jau tikai IT uzņēmumi, kas radījuši nākamo tehnoloģiju brīnumu var gūt ievērojamus panākumus kā Latvijas tā arī starptautiskā mērogā, bet to spēj arī juristi, ārsti, lauksaimnieki un neskaitāmu citu nozaru pārstāvi. Grāmata arī parāda būtisko robežšķirtni starp algoto darbinieku un attiecīgās nozares uzņēmēju. Šajā sakarībā ļoti patika ārsta Fēliksa Lūkina dzīvesstāsts, kad viņš saprata, ka strādājot slimnīcā viņš noteikti nespēs īstenot savu potenciālu pilnā apmērā, tāpēc izšķīrās par privātās klīnikas atvēršanu, kas principā nozīmēja kļūt par ārstu-uzņēmēju.

Manuprāt, ir svarīgi saprast, ka visbiežāk tieši izšķirošas izvēles profesionālā jomā veido mūsu uzņēmēju kodolu Latvijā.

Kopumā grāmata mani neatstāja vienaldzīgu un ļāva nopriecāties cik daudzpusīgi mēs varam attīstīties, lai kļūtu par savu nozaru speciālistiem un rezultātā nereti arī par spēcīgiem šo jomu uzņēmējiem ne tikai Latvijas mērogā vien. Visa pamatā ir spēja pārvarēt bailes un uzdrīkstēšanās, par spīti apkārtējo cilvēku kūtrumam un neticībai, kā arī, protams, neatlaidība un mērķtiecīgs darbs.

Par autoru

Kārlis Sīmanis ir grāmatas ieceres autors un projekta vadītājs. Iepriekš vairāk nekā piecus gadus strādājis Latvijas lielākajā izdevniecībā – Apgādā Zvaigzne ABC, kur pārsvarā nodarbojies ar ārzemju grāmatu izvēlēšanos un izdošanu latviski, no kurām liela daļa veltītas tieši biznesam un panākumu gūšanai.

Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu vēsturē, kā arī studējis MBA Rīgas Biznesa skolā. Pēdējos divus gadus strādājis ziņu aģentūrā BNS pie mediju monitoringa nodaļas attīstības un pakalpojumu pārdošanas. Šobrīd vada kursus un sniedz konsultācijas par grāmatu rakstīšanu, izdošanu un pārdošanu jaunajiem grāmatu autoriem.

P.S. Dīvaini, ka uz grāmatas vāka nekur neparādās grāmatas ieceres autora un projekta vadītāja Kārļa Sīmaņa vārds. Ceru, ka tā ir kāda kļūda, nevis mūsu tautas nacionālā iezīme. 🙂

Autors: Kārlis Sīmanis
Nosaukums: Kā gūt panākumus Latvijā
Izdevniecība: White Book
Izdošanas gads: 2015
Redaktors: Ilze Antēna
Lappušu skaits: 248
ISBN: 978-9934-516-30-6

 uzzini-cenu

Scroll To Top