Kurš pievācis manu sieru? (Grāmatas apskats)

Kurš pievācis manu sieru? (Grāmatas apskats)

Vai tevi arī ir skārušas pēdējā laika pārmaiņas? Tad šī grāmata ir domāta tieši tev. Tas ir kā līdzeklis, kas šo brīdi palīdzēs pārvarēt ar smaidu uz lūpām uztverot pārmaiņas kā kaut ko labu un daudzsološu.

Pārmaiņas nereti ir kā jaunas dzīves sākums. Ne vienmēr pārmaiņas mūs skar tieši tajā brīdī, kad mēs to vēlētos, taču kā autors teica: Pārmaiņas mūs nebūtu pārsteigušas, ja mēs būtu bijuši vērīgi, mēs būtu varējuši tām sagatavoties.

Grāmatas satura izklāsts ir tematisks, taču ar daiļliteratūras stila palīdzību autors sniedz ieskatu problēmu risināšanā no 4 dažādiem skatu punktiem. Izmantojot dažādus stāsta tēlus autors parāda to, cik mēs esam dažādi un kā mēs katrs uztveram pārmaiņas, kuras notiek ar mums.

Pamatdoma ir par to, ka mēs dzīvē pēc kaut kā nemitīgi tiecamies, un, kad beidzot esam to sasnieguši, mēs no tā vairs negribam šķirties. Taču pārmaiņas ir neizbēgamas un mums ir jāmainās notikumiem līdzi. Tas pēc kā mēs tiecamies stāstā ir nodēvēts par Sieru. Katram tas Siers ir kaut kas cits, taču katrā gadījumā tas ir kaut kas, ko mēs no visas sirds kārojam iegūt. Tās varētu būt materiālas vērtības, vai arī garīgas, tam nav lielas nozīmes, taču brīdī, kad ierastā lieta vairs nav, brīdī, kad nekas nav pa vecam, tai vietā, lai mainītu savu domāšanu, mēs meklējam vainīgos. Mums jāsaprot, ka: Kaut ko zaudējot, kaut ko tomēr var arī iegūt, jo kaut kur vienmēr ir Cits Siers, bet ir jāsaprot, ka: Veci uzskati pie Cita Siera nenovedīs. Tātad viss ir mūsu pašu spēkos, un viss ir atkarīgs tikai no tā, kā mēs uztveram notiekošās pārmaiņas.

Autors vērš lasītāja uzmanību uz tādām lietām kā:

Bailes Vienmēr ir bijis un mūžam paliks milzīgs kavēklis mūsu mērķu sasniegšanā.

Ja kaut kas jādara, lai glābtu situāciju, tad bailes var pamudināt uz rīcību. Slikti ir tad, ja bailes ir tik lielas, ka liedz rīkoties.

Vizualizācija Tas ir līdzeklis, kas palīdz saskatīt visos sīkumos to, ko vēlies iegūt. Un domas skaidrība par to, ko vēlies, nenoliedzami dod iespēju pie vēlamā arī tikt.

Pozitīva domāšana un izturēšanās Ne vienmēr problēma slēpjas citos. Ne vienmēr darbs ir slikts, ne vienmēr tavs dzīves partneris ir tas ļaunais. Mēs tā uzskatām galvenokārt tikai tādēļ, ka mums pret tām lietām laika gaitā ir izveidojusies negatīva attieksme, tāpēc – varbūt pamēģini pamainīt savu attieksmi?

Grāmatas pamatdomas tiek efektīvi uzsvērtas izmantojot ilustrācijas atsevišķās lapaspusēs, kur liela siera vidū uzrakstītas galvenās stāsta atziņas. Visā grāmatā kopā ir 12 šādas atziņas, kas lieliski palīdz uztvert kopējo domu un kuras grāmatā var vienkārši atrast gadījumos, ja kāda no tām piemirsusies.

Grāmata ir visnotaļ īsa (96.lpp.), tāpēc tā ir piemērota cilvēkiem, kuriem daudz darāmā un nav īpaši daudz laika ko veltīt lasīšanai. Šo grāmatu var izlasīt vienā pēcpusdienā un tās vienkāršā valoda ļauj stāstu uztvert bez grūtībām un iegūtās zināšanas var pielietot uzreiz pēc grāmatas izlasīšanas.

Grāmatas paveiktais

Grāmatas sākumā tiek piedāvāts saraksts ar uzņēmumiem, kuri, pielietojot grāmatā gūtās mācības, spējuši atrisināt problēmas, kas skārušas visus šos uzņēmumus pārmaiņu laikos. Daži no tiem: AAA, Amway, Citibank, Compaq, Dell Computers, General Motors, Hewlett-Packard, IBM, Mercedes Benz, Pepsi, US Army, Navy & Airforce, Whirlpool, Xerox u.c.

Par autoru

Doktors Spensers Džonsons ir starptautiski atzīts lektors un grāmatu autors, kura atziņas miljoniem cilvēku ir atklājušas vienkāršas patiesības par to, kā dzīvē gūt vairāk panākumu un izvairīties no pārliekas spriedzes.

Divi viņa slavenākie un visvairāk pirktie darbi ir “Kurš pievācis manu Sieru?” un “Efektīvas vadības noslēpumi”, ko viņš sarakstījis kopā ar leģendāro menedžmenta konsultantu filozofijas zinātņu doktoru Kenetu Blančāru.

Viņa grāmatas bieži tiek apspriestas un vērtētas dažādos medijos – CNN, The Today Show, Larija Kinga šovā, Time Magazine, Business Week, The New York Times u.c.

P.S. Interesanti, ka šī grāmata man pašam mājās bija jau sen, taču es nekad to nebiju lasījis. Iespējams, tā man tolaik likās par sarežģītu. Šo grāmatu es izlasīju tikai šajā vasarā, un tā man uzreiz iepatikās un nolēmu ar to iepazīstināt arī citus.

Autors: Dr. Spensers Džonsons
Nosaukums: Kurš pievācis manu sieru?
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2000
Tulkojums latviešu valodā: Maija Garkeviča
Redaktors: Antra Vagnere
Lappušu skaits: 96
ISBN: 9984-22-431-7

uzzini-cenu

Scroll To Top