Manipulācija ar cilvēkiem. Pozitīvā pieeja (Grāmatas apskats)

Manipulācija ar cilvēkiem. Pozitīvā pieeja (Grāmatas apskats)

Valoda ir civilizācijas varenākais ierocis, turklāt, ja mēs spējam šo rīku prasmīgi pielietot, tad, kā to saka Prabals Frenks: Tie, kuriem piemīt labas komunikācijas prasmes, cilvēkiem patīk vairāk nekā tie, kuriem to nav, un tas, savukārt, ir kā atslēga no lielajām durvīm, kas ved tiešā ceļā uz savstarpējo sapratni.

Taču kāpēc apgūt komunikācijas prasmes būtu tik svarīgi? Galvenokārt jau tādēļ, lai cilvēki spētu savā starpā efektīvi komunicēt, kur viena no šāda veida komunikācijas blakus formām ir manipulācija ar citiem. Nenoliegšu, ka lielai daļai vārds manipulācija saistās ar kaut ko negatīvu, un šajā gadījumā arī es neesmu izņēmums, taču kā to cenšas paskaidrot grāmatas autors, tad vārds manipulācija ir neitrāls, un tā raksturs ir atkarīgs tikai un vienīgi no tā pielietošanas mērķa.

Tāpēc autors piedāvā šādu vārda “manipulācija” skaidrojumu: Manipulācija ir aktīvs process, turpretim vadīšana ir pasīva koncepcija.. Kas vārdam manipulācija piedod pavisam citādu nokrāsu, kas nebūt nesaistās vairs ar negatīvismu, jo manipulācija tā pati vadīšana vien ir, tikai veikta daudz prasmīgāk un nemanāmāk.

Vadīšanu var uzskatīt par regulēšanu, bet manipulācija ir prasmīgs un meistarīgs darbs. Īsi sakot – manipulācija ir profesionāla vadīšana.

Tā kā vadīšana un manipulēšana ir cieši saistīta ar starppersonu komunikāciju, lai to varētu veikt jo īpaši efektīvi, ir ārkārtīgi svarīgi izprast cilvēku būtību, kam grāmatā ir veltīta vesela nodaļa, ar mērķi parādīt patiesību par cilvēku dabu, kuru mēs paši bieži vien neapzināmies. Tiek uzskatīts, ka vairums ļaužu pieder pie reaģētāju kategorijas, kas nozīmē, ka ļaujat citiem sevi vadīt, tāpēc,

Uzzinājis patiesību par cilvēkiem, jūs iegūsiet papildus labumu – citiem cilvēkiem būs ļoti grūti manipulēt ar jums.

Grāmata ir sadalīta trijās daļās, kur pirmā daļa veltīta izpratnes veicināšanai par manipulāciju, otrā daļa – cilvēku dabas izprašanai, savukārt trešā – efektīvas komunikācijas prasmju apgūšanai. Bez šiem tīri profesionāla rakstura tematiem, ik pa laikam pavīd arī daudzajās pašpalīdzības grāmatās paustās idejas par panākumu gūšanu, mīlestību un pozitīvisma ideoloģiju, kas reizumis domās novērsa no grāmatas galvenā temata.

Lai gan cilvēkiem vēlme manipulēt ar citiem ir bijusi vienmēr, atklāti to atzīst tikai retais, taču jebkurā gadījumā šī māksla balstās uz cilvēku savstarpējo attiecību veidošanu un uzturēšanu, kas ir vitāla prasme, lai eksistētu mūsdienu sociālajā vidē.

Par autoru

Prabals Frenks ir starptautiski pazīstams menedžmenta un komunikācijas eksperts un ir institūta vadītājs Indijā, kurš ar savām lekcijām, grāmatām un uzstāšanos paša vadītajā televīzijas šovā joprojām iedvesmo miljoniem cilvēku visā pasaulē.

Prabals ir Meistarības akadēmijas dibinātājs un prezidents. Šī mācību iestāde piedāvā mācības emocionālās inteliģences, komunikācijas iemaņu un atsaucības attīstīšanas programmas. Akadēmija sadarbojas ar dažādām organizācijām, lai nodrošinātu tām viņu vajadzībām atbilstošas mācības, un arī ar universitātēm un koledžām, kurām piedāvā izstrādātas privātas programmas. Pats P. Frenks personiski ir apmācījis vairāk kā 45 000 dažādu profesiju cilvēku, arī daudzus akadēmiskās un korporatīvās jomas pārstāvjus.

Daži no Meistarības akadēmijas klientiem: Pepsi, Godrej, Birla, Dabur, Voltas, BHEL, LIC, NADEF, DDA, Pendžabas Nacionālā banka, Axis banka, Indijas Ārzemju banka, Max Healthcare, IP University, JIMS, karaskolas, DAV skolas, Salwan skolas.

Autors: Prabals Frenks
Nosaukums: Manipulācija ar cilvēkiem. Pozitīvā pieeja
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2011
Tulkojums latviešu valodā: Aija Amoliņa
Redaktors: Meldra Bērziņa
Lappušu skaits: 166
ISBN: 978-9934-0-1808-4

 uzzini-cenu

Scroll To Top