Miljonāra prāts (Grāmatas apskats)

Miljonāra prāts (Grāmatas apskats)

Ja mēs raudzītos uz miljonāru kā statusu, tad daudzi noteikti domātu, ka runa ir par zināmu naudas daudzumu bankas kontā, taču patiesībā runa ir drīzāk par domāšanas veidu. Ir atklāts, ka bagātie cilvēki domā ļoti līdzīgi, bet, kas ir pārsteidzoši, viņi domā un rīkojas pavisam citādāk, nekā, mūsuprāt, bagātie varētu darīt.

Miljonāru dzīvesveida pētnieks Tomass Dž. Stenlijs savā grāmatā “Miljonāra prāts” apgāž ļoti daudzus sabiedrībā valdošos stereotipus par bagātniekiem un to paradumiem, par to, ka viņiem noteikti nav jāskaita katrs cents, viņi var pirkt jaunu automašīnu kaut vai katru gadu un ka viņiem pieder vairākas mājas, kurās tie mēdz dzīvot, no kurām teju visas ir būvētas pēc īpaša pasūtījuma, izmantojot dārgākos izejmateriālus. Izrādās nav nekā tālāk no patiesības, ja runa ir par miljonāriem uzņēmējiem, kuri šo statusu ieguvuši pašu spēkiem vienas paaudzes laikā.

Daži fakti no grāmatas:

  1. Miljonāri savu brīvo laiku parasti nepavada kruīzos vai slēpojot Alpos, bet vairākums no viņiem brīvajā laikā apmeklē nodokļu eksperta konsultācijas, dodas uz muzejiem un iesaistās sabiedriskos (bieži vien labdarības) pasākumos.
  2. Tikai katrs ceturtais miljonārs un katrs trešais dekamiljonārs savā mūžā ir cēlis māju. Viņi neiegādājas jaunās un modernās mājas par vairākiem miljoniem, bet gan iegādājas senas mājas labos rajonos un dzīvo tajās 20 un vairāk gadus.
  3. Lai arī miljonāri šķietami varētu neuztraukties par ikdienišķiem tēriņiem, tomēr arī viņi veikalos iepērkas ar atlaižu kuponiem un ietaupīto naudu iegulda, tādējādi turpinot vairot savu bagātību.
  4. Miljonāri ir taupīgi, taču viņiem nepiemīt “dari pats” mentalitāte, jo viņi saprot, ka daudz izdevīgāk gūt ienākumus ar savu nodarbošanos un izmantot algota profesionāla krāsotāja, galdnieka, santehniķa vai cita speciālista pakalpojumus.

Galvenā atšķirība starp miljonāriem un cilvēkiem ar vidējiem ienākumiem ir tajā, pēc kādiem principiem viņu darbs tiek atalgots. Miljonāriem parasti maksā par darba izpildīšanu un rezultātu, bet pārējiem – par nostrādātajām stundām, izpildīto normu vai citiem specifiskiem laika un darba aspektiem.

Vēlos pabeigt ar domu, kura pēdējā laikā sabiedrībā ļoti aktualizējusies, bet kas pēc būtības jau pašā pamatā ir aplama – runa ir par celšanos agri pašiem īsti nezinot kāpēc. Līdz ar to arī pats autors savā pētījumā secinājis, ka starp laiku, cikos no rīta pieceļas un bagātības lielumu nepastāv statistiski nozīmīga sakarība.

Ja par miljonāriem kļūtu tie, kuri ceļas agrāk par citiem, tad skolas autobusu vadītāji un piena izvadātāji būtu bagāti.Tomass Dž. Stenlijs

Starp citu, runājot par skolas autobusu vadītājiem, tas nemaz nav nereāli, jo grāmatā ir aprakstīts gadījums, kad skolas autobusu šoferis kļūst par miljonāru, taču tam nebija nekāda sakara ar celšanos agri, bet gan ar mērķtiecīgu laika izlietojumu.

Par autoru

Tomass Dž. Stenlijs (1944.-2015.) pazīstams kā grāmatu autors, universitātes docents un zinātnieks, kurš kopš 1973. gada ir pētījis Amerikas bagāto cilvēku dzīvi. Viņš ir sarakstījis vairākas ļoti populāras grāmatas, piemēram, The Millionaire Next Door (Miljonārs tepat kaimiņos) un Matketing to the Affluent (Mārketings bagātajiem), kuru Best of Business Quarterly redaktori uzskata par vienu no desmit izcilākajiem pētījumiem par uzņēmējdarbību Amerikā. Tomasam Stenlijam ir doktora grāds biznesa administrācijā, ko viņš ieguvis Džordžijas Universitātē Atēnās, un bija mārketinga profesors Džordžijas Universitātē, kas viņam piešķīra goda nosaukumu – Omicorn Delta Kappa Outstanding Professor.

Autors: Tomass Dž. Stenlijs
Nosaukums: Miljonāra prāts
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2000
Tulkojums latviešu valodā: Sandra Kalniņa
Redaktors: Māra Banga
Lappušu skaits: 405
ISBN: 9984-22-441-4

uzzini-cenu

Scroll To Top