Ne-Parastais prāts (Grāmatas apskats)

Ne-Parastais prāts (Grāmatas apskats)

Vai esi gatavs pašizziņas, pašpalīdzības un motivējošas devas kokteilim? Jo tas ir tieši tas, ko savā grāmatā “Ne-Parastais prāts” psiholoģijas doktors Mels Gils piedāvā saviem lasītājiem. Tā ir grāmata, kura liek ieskatīties dziļāk ne tik daudz savā dzīvē, cik savā būtībā.

Nedaudz atkāpjoties no tradicionālā grāmatu satura pasniegšanas stila, kas notiek tad, kad autors iekļauj grāmatā pašizziņas testus (lai gan jāatzīst visai banālus to visai “trūcīgo” un paredzamo atšifrējumu dēļ), pievieno esejas par dažādajiem dzīves aspektiem, kurus papildina daudzu domātāju citāti, sastāda dažādas padomu “listes”, un grāmatas nobeigumā piemetina citu populāru autoru darbu izrāvumus? Sanāk Mela Gila neparastā panākumu mikstūra!

Lai gan grāmatas saturs ieturēts idejiski vienojošā stilā, tomēr šīs acīmredzami atšķirīgās grāmatu daļas no kopīgā konteksta nedaudz “lec ārā”. Bet neskatoties uz to, tā ir gana vērtīga lasāmviela, lai kārtējo reizi pārliecinātos par panākumu nemainīgo alķīmijas formulu – katram tā ir sava, un jārod tikai un vienīgi pašu spēkiem.

“Ja gribam veidot neparastu dzīvi, tad mums ir vajadzīga neparasta pieredze un neparasta mācība.”

Arvien no jauna tiek uzsvērts tas, ka lielākoties mēs paši esam visu problēmu cēlonis, kā arī tiek atgādināts par to, ka lielākos šķēršļus ceļā uz panākumiem mēs arī mēdzam tomēr likt sev paši, ko nedaudz komiskā, bet joprojām patiesā izteikumā atspoguļo kanādiešu izcelsmes psihoterapeits Nataniels Brandens:

Mēs esam vienīgās dzīvās būtnes, kas spēj izvērtēt, kāda rīcība būtu labākā mums pašiem, un tad darām tieši pretējo.

Jāatzīst, ka šī bija pirmā grāmata, kura man sniegusi, manuprāt, vienu no labākajām definīcijām par mūžīgo jautājumu par dzīves jēgu, protams, šeit es to negrasos tagad atklāt, citādi tev vairs nebūtu iemesla atbildi uz šo jautājumu meklēt pašam, taču jāsaka, ka tas nav vienīgais, kādēļ būtu vērts šo grāmatu izlasīt.

Ja tu gribēsi kaut ko paveikt, tad atradīsi iespēju to izdarīt. Ja tu negribēsi kaut ko darīt, tad atradīsi sev aizbildinājumu. Tavā dzīvē ir vai nu rezultāti, vai arī iemesli, kuru dēļ nav rezultātu.Dr. Mels Gils

Par autoru

Dr. Mels Gils ir psihoterapeits, pasaules bestsellera grāmatas “Meta noslēpums” un tāda paša nosaukuma filmas scenārija autors, režisors un producents. Viņš ir viens no pasaules vadošajiem personiskās attīstības ekspertiem un konsultants biznesa jautājumos. Dr. Mels Gils pazīstams arī kā Fortune 500 Companies vadītāju konsultants un padomdevējs. Business Times viņu ir nosaucis par labāko motivējošo lektoru Āzijā.

Autors: Dr. Mels Gils
Nosaukums: Ne-Parastais prāts
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2011
Tulkojums latviešu valodā: Andžela Šuvajeva
Redaktors: Zane Seņkova
Lappušu skaits: 416
ISBN: 978-9934-0-2016-2

 uzzini-cenu

Scroll To Top