Neuztraucies par nebūtiskām lietām (Grāmatas apskats)

Neuztraucies par nebūtiskām lietām (Grāmatas apskats)

Pazeminās darba ražīgums, garastāvoklis vispār nav nekāds, attiecības ar citiem cilvēkiem ir vienkārši traģiskas, lai ko tu darītu, viss, liekas, notiek greizi. Šodien nepārprotami mūsu ikdienas līdzgaitnieks ir stress. Katram tas izpaužas savādāk, un noteikti katram ir savs stresa daudzums, ar kuru var tikt galā. Taču stresam pieaugot, tas var padarīt dzīvi vienkārši nepanesamu. Tādā gadījumā palīgā nāk Ričards Karlsons, kas veltījis sava mūža lielāko daļu tieši stresa menedžmenta pētniecībai, kā arī palīdzējis mazināt stresu ikdienas dzīvē neskaitāmiem cilvēkiem visā pasaulē.

Šī grāmata ir veltījums viņa apburošajām meitām Džesijai un Kenai, kuras ik dienu viņam atgādināja, cik svarīgi ir neuztraukties par sīkumiem.

Grāmata radās pateicoties autora dzīves atgadījumam, kas kalpoja kā pamats jauna dzīves stila piekopšanai pašam autoram. Kā arī izrādījās lieliska tēma jaunai grāmatai „Neuztraucies par nebūtiskām lietām”. Tās saturs tiek izklāstīts 100 īsās pamācībās, kas nav garākas par divām lapaspusēm katra. Galvenā doma ir iegūt un saglabāt pēc iespējas mierpilnāku dzīvi, lai kas arī neatgadītos.

Protams, autors nesaka, ka pēc grāmatas izlasīšanas dzīve kļūs ideāla, taču tu iemācīsies ar mazāku pretestību pieņemt to, ko tā piedāvā. Visas grāmatas pamatdomu varētu definēt ar senu Dzenbudisma filozofiju: „Maini to, ko vari mainīt, samierinies ar to, ko nevari, un, lai tev piemīt gudrība, atšķirt vienu gadījumu no otra.” Autors grāmatā māca kā samierināties ar lietām, kuras mainīt nav mūsu spēkos, kā arī nemitīgi uzsver to, ka nav vērts no savām problēmām mukt. Vienkāršāk ir tās pieņemt, un dzīvot dzīvi tālāk.

Ja bieži esat dusmīgs un vīlies, vai nepārtraukti vēlaties, lai viss būtu citādi, tad tāds arī būsiet, vienalga, kurp dotos.

Viena no domām, kas izteikta grāmatā bija par mūsu nemitīgu centību kaut ko sasniegt, un sasniedzot vienu mērķi, atkal ķerties pie nākamā. Šādā veidā ir ļoti viegli pazaudēt patiesu skatījumu uz dzīvi. Mēs aizņemtības dēļ aizvien biežāk nepamanām notiekošās pārmaiņas, līdz galam neizbaudām katru savu dzīves mirkli, ko tā mums sniedz, kā arī nereti aizmirstam par sev tuviem un mīļiem cilvēkiem. Mēs visi tiecamies uz laimi, taču mēs aizmirstam būt laimīgi šeit un tagad:

Nepastāv ceļš uz Laimi. Laime ir šis ceļš!

Zinot arī to, ka mūsu dzīve ir pārāk īsa, autors piedāvā nenodarboties ar citu problēmām jeb nerisināt citu cilvēku problēmas tiklīdz viņi par tām tev pastāsta. Šādi mēs novirzāmies paši no savu mērķu sasniegšanas, ko noteikti neviens no mums nevēlas.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pievēršam uzmanību citu trūkumiem vai problēmām, ir vēlme izvairīties paskatīties pašam uz sevi.

Grāmata sniedz 100 dažādus risinājumus stresa mazināšanai, pievēršot lasītāja uzmanību tam, ka viss, kas ar mums notiek var mums kaut ko iemācīt, un uz nevēlamām pārmaiņām jāskatās kā uz kārtējo pārbaudījumu, kuru pārvarēt ir katram pa spēkam. Notiekošais nav tik būtisks, būtiski ir tas, kā mēs šos notikumus uztveram.

Grāmatas paveiktais

Šis darbs iedvesmojis miljoniem cilvēku visā pasaulē, kā arī palīdzējis uzlabot darba vidi daudzos uzņēmumos. Dažas nedēļas pēc iznākšanas 2004.gada novembrī ierindojās ASV vispieprasītāko un atzinīgāk novērtēto biznesa un psiholoģijas grāmatu vidū, un 2005. gadā kļuva par New York Times un BusinessWeek grāmatu – bestselleru Nr.1.

Grāmatas paveiktais

Pateicoties šai grāmatai Ričards Karlsons iemantoja pasaules slavu. 1997. gadā, kad tā tika izdota pirmo reizi, tā kļuva par visu laiku ātrāk pārdotāko grāmatu, kā arī iekļuva vēsturē ar to, ka divus gadus pēc kārtas noturējās kā USA Todays pārdotākā grāmata. Tā pavadīja 100 dienas New York Times bestselleru sarakstā un tika publicēta 135 valstīs.

Par autoru

Filozofijas zinātņu doktors Ričards Karlsons (1961-2006) tiek uzskatīts par vienu no stresa mazināšanas ekspertiem Amerikas Savienotajās Valstīs un visā pasaulē. Par šo tematu viņš sarakstījis 30 grāmatu, viņa darbi izdoti 26 miljonos eksemplāru un publicēti 35 valodās.

Autors: Ričards Karlsons
Nosaukums: Neraizējies par nebūtiskām lietām
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2007
Tulkojums latviešu valodā: Maija Treilona
Redaktors: Anita Baumane
Lappušu skaits: 184
ISBN: 978-9984-40-444-8

Scroll To Top