Panākumu piramīda – metode kā noturēties uz panākumu ceļa

Panākumu piramīda – metode kā noturēties uz panākumu ceļa

Visiem tā kā būtu zināms, ka panākumu pamatā ir mērķtiecīgs un neatlaidīgs darbs, pat tad, kad panākumi šķiet vienas dienas veiksmes rezultāts, tomēr apakšā slēpj daudzu gadu gatavošanos kaut vai šai vienai tā saucamajai veiksmes dienai.

Vakar man bija tas gods uzklausīt uzņēmēja un multimiljonāra Markusa Dālgrēna (Marcus Dahlgren) pieeju panākumu kaldināšanā. Savā runā viņš padalījās ar metodi, kura var sniegt nepieciešamo devu disciplīnas sekot saviem sapņiem un nenovirzīties no uzņemtā kursa ceļā uz panākumiem.

Lai arī pati par sevi metode nav nekas unikāls, tomēr tā īpaši var noderēt vizuālistiem, jo uzskatāmi parāda, vai notiek progress un virzība pretim panākumiem un nospraustajiem mērķiem, vai, gluži pretēji – regress un virzīšanās pretim neveiksmei.

Metode

Sākumā izdomā trīs lietas, kuras tu apņemies ieviest savā dzīvē profesionālā vai personīgajā līmenī, kas, tavuprāt, ļautu tev kļūt veiksmīgākam, vai arī trīs jauni ieradumi, kurus tu gribētu sevī attīstīt, kas virzītu tevi pretim panākumiem. Ieraksti tos darba lapā. Tagad tavs vienīgais uzdevums ir sekot līdzi tam, ka tu katru dienu izpildi visas tīs šīs darbības. Metodes pamatā ir viena mēneša darba dienas, ar domu, ka brīvdienās mēs ļaujam sev atpūsties un atgūt spēkus progresa turpināšanai.

Turpmāk katru darba dienu izpildi visas paša izvēlētās darbības un par to dienas beigās ieliec sev “+”, ja attiecīgajā dienā neesi izpildījis kaut vienu no sarakstā norādītajām lietām, attiecīgajā dienā ieliec sev “-” pavirzot progresu par vienu rūtiņu zemāk, attiecībā pret iepriekšējo rezultātu. Ideālā gadījumā pie 100% apņemšanās katras dienas beigās pretim katrai dienai vajadzētu būt pa vienam “+”, taču mēs neviens neesam ideāls, tāpēc progresa piramīda realitātē izskatītos drīzāk šādi:

Panakumu-piramida-realŠajā piemērā uzskatāmi var redzēt, ka progress teju nekad nav lineārs, jo, lai tā būtu, ir nepieciešama izteikti liela motivācija, kas palīdzētu noturēt pašiem sev doto solījumu. Faktiski, raugoties no panākumu perspektīvas, tad iespējami lielākie panākumi ir sasniedzami tikai tad, kad mēs konsekventi sekojam savai apņemšanās. Tiklīdz mēs vienu dienu “palaižamies”, mēs uzreiz ierobežojam savu panākumu potenciālu – 100% panākumi vairs nav iespējami!

Protams, citi sacīs, ka, ja vienu dienu sanācis paslinkot, var jau atgūt progresu nākamajā dienā izdarot divreiz vairāk. Tā ir neveiksminieka domāšana, jo patiesībā ar šādu domu mēs sevi tikai mānām, jo agrāk vai vēlāk pienāks diena, kad slinkots būs tik daudz, ka visai apņemšanās tiks atmests ar roku.

Metodi padara īpaši vērtīgu arī fakts, ka tā var tikt pielietota ne tikai panākumu progresa mērīšanai, bet arī jaunu ieradumu attīstīšanas progresa atspoguļošanai, jo, kā zināms, jaunu ieradumu iespējams izveidot viena mēneša laikā.

Lejupielādēt Panākumu piramīdu

Scroll To Top