Pasaules dižākais tirgonis (Grāmatas apskats)

Pasaules dižākais tirgonis (Grāmatas apskats)

Ja meklē grāmatu par pārdošanu, kas beigās nemaz nav par pārdošanu, tad šeit savus meklējumus var pārtraukt. Grāmata “Pasaules dižākais tirgonis” māca kļūt par labāku “es” un gūt panākumus darot to, kas sagādā prieku. “Jo, kas gan ir panākumi, ja ne prāta stāvoklis?” – ir pārliecināts grāmatas autors Ogs Mandino.

Kuri divi no tūkstoš viediem vīriem aprakstīs panākumus vienos un tajos pašos vārdos? Toties neveiksme allaž tiek aprakstīta tikai vienā veidā. Neveiksme ir cilvēka nespēja sasniegt savus dzīves mērķus, lai kādi tie būtu.

Tāpēc ir svarīgi vispirms noteikt savu dzīves mērķi un pēc tam darīt visu, lai to sasniegtu, pie tam saglabājot savu unikalitāti, jo “neviens nespēj atdarināt manus otas vilcienus, neviens nespēj atstāt manas kalta zīmes, neviens nespēj atveidot manu rokrakstu, neviens nevar radīt manu bērnu, un, patiesi, nevienam nepiemīt spēja tirgoties tieši tāpat, kā tirgojos es. Kopš šī brīža es visnotaļ izmantošu šo atšķirību, jo tā ir vērtība, kura jāizkopj līdz pilnībai”.

Tas ir aicinājums neatdarināt citus, necensties salīdzināt sevi ar citiem, bet tā vietā lepoties ar savu vienreizīgumu, uzsverot savas atšķirības un slēpjot savas līdzības, jo mēs katrs esam vienreizējs dabas radījums – mēs esam retums, un, kā zināms, visiem retumiem piemīt vērtība. Gluži līdzīgi ir arī ar mūsu panākumiem.

Nav svarīgi pārspēt citu cilvēku veikumu; pats svarīgākais ir pārspēt savu paša veikumu.

Lai to izdarītu, mums šodien jākļūst labākiem nekā bijām vakar. Jo īpaši svarīgi ir attīstīt beznosacījuma mīlestību un labas manieres, jo kā zina sacīt pasaules dižākais tirgonis: “Katru smaidu var apmainīt pret zeltu un katrs laipns vārds, kas nācis no sirds, var uzbūtvēt pili.”. Tāpēc mainies, kļūsti labāks un dari to jau šodien!

Par autoru

Augustīns „Ogs” Mandino II (12.12.1923.-03.09.1996.) cietis postošus zaudējumus – šķiršanās, atlaišana no darba, finansiāla bezizeja, cīņa ar alkoholismu un viena soļa attālumā no pašnāvības, 35 gadu vecumā, viņš spēja atklāt dižāko panākumu noslēpumu, kas darbojas visās jomās un kļuva par Amerikas mīlētāko un uzticamāko autoru un mentoru.

Savā laikā viņš bija viens no pārdotākajiem iedvesmojošajiem autoriem. Viņa grāmatas ir pārdotas vairāk nekā 50 miljonos kopiju un tulkotas vairāk kā 25 valodās. Līdz 1976. gadam viņš bija žurnāla Success Unlimited prezidents. Viņa vārds ir atrodams Nacionālo Spīkeru Asociācijas goda zālē.

Autors: Ogs Mandino
Nosaukums: Pasaules dižākais tirgonis
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2012
Tulkojums latviešu valodā: Silvija Brice
Redaktors: Silvija Brice
Lappušu skaits: 112
ISBN: 978-9984-22-600-2

uzzini-cenu

Scroll To Top