Tavs zemapziņas spēks (Grāmatas apskats)

Tavs zemapziņas spēks (Grāmatas apskats)

Šodien daudzi ir dzirdējuši apgalvojumus par to, ka mūsu domas vada, vai drīzāk būtu jāsaka, rada mūsu dzīves redzamo un taustāmo daļu. Nav tādas ķermeniskas parādības, kas iepriekš nebūtu bijis garīgs priekšstats. Taču kā tas nākas, ka daudzu cilvēku realitāte tik krasi atšķiras no tā, ko patiesībā viņi vēlas? Tas tādēļ, ka,

Lai sasniegtu vēlamo jūsu dzīves nosacījumu attīstību, jums jākļūst par savu domu absolūtu valdnieku. Jūsu apzinātās domas un priekšstati izraisa pēc būtības identisku jūsu zemapziņas reakciju.

Cilvēks ir tas, par ko viņš visu laiku domā.
– Ralfs Valdo Emersons

Jūsu zemapziņu var salīdzināt ar banku – visu vēlmju finansētāju. Tas, ko jūs iemaksājat tās kontā domu un vēlmju veidā –, dos jums procentus un procentu procentus gan attiecībā uz labo, gan uz slikto. Tāpēc izvēlieties labklājību un pārpilnību!

Dīvaini, ka šo noslēpumaino spēku masveidā sāk apzināties tikai šodien, lai gan šīs patiesības bijušas ar mums jau no Bībeles pirmsākumiem un varbūt pat agrāk. To es minu tādēļ, ka šajā grāmatā gandrīz ikviena zemapziņas spēka izpausme ir norādīta ar atsauci uz kādu rindu vai frāzi Bībelē, kas pierāda to atbilstību pasaulīgajai uzbūvei un lietu likumsakarībām.

Tieši domas ir tās, kas cilvēka dzīvi veido laimīgu vai nelaimīgu.
– Marks Aurēlijs

Bet jāsaka, ka šim domu spēkam ir arī otra puse. Ne visi cilvēki ir spējīgi kontrolēt domas, kas pēc būtības, to lielā skaita dēļ, ir arī neiespējami, līdz ar to cilvēki palaiž savas domas pašplūsmā un ikvienu to izpausmi pieņem kā neapgāžamu patiesību – tas attiecas arī uz bailēm, jo bailes arī ir tikai doma.

Bailes ir tikai jūsu domu saturs un sekas – jūs baidāties paši no savām domām!

Tas, no kā es visvairāk baidījos, ir ar mani noticis.
– Ījabs

Vai nav familiāra sajūta ar iepriekš izteikto citātu? Mēs bieži redzam izpaužamies realitātē tieši mums nevēlamās lietas, kas galvenokārt notiek tikai un vienīgi tādēļ, ka mēs par tām nemitīgi domājam.

Jūsu zemapziņa nepārbauda, vai jūsu domas ir labas vai sliktas, pareizas vai maldīgas, tā tikai reaģē atbilstoši jūsu domām un priekšstatiem.

Nobeigumā kāds neliels interesanta dialoga atstāstījums…

Kāda dāma reiz Tomasam Edisonam, elektrības atklājējam, jautājusi: Edisona kungs, kas ir elektrība?. Uz ko viņš atbildēja: Cienītā kundze, elektrība “ir” – izmantojiet to!.

Šis dialogs lieliski atspoguļo to, ka mums nav jāzina viss par visu, lai to veiksmīgi izmantotu. Dzīve arī “ir” – un mēs esam piedzimuši, lai darītu to skaistāku un brīnišķīgāku. Un kas gan var būt brīnišķīgāks, kā savas zemapziņas izmantošana savu sapņu īstenošanai!

Par autoru

Džozefs Mērfijs ir 1898. gadā Īrijā dzimis teoloģijas zinātņu ministrs un autors. Viņš bija puišu privātskolas direktora dēls, kurš tika audzināts par Romāņu Katoli. Viņš mācījās, lai kļūtu par garīdznieku un pievienojās Jezuītiem. Savu divdesmit gadu vecumā, pateicoties savām lūgšanām, viņš piedzīvoja izdziedināšanos, kas pamudināja viņu pamest Jezuītus un pārcelties uz dzīvi Amerikā. Tur viņš Ņujorkā kļuva par farmaceitu, iegūstot attiecīgi arī grādu ķīmijas zinātnēs.

Četrdesmito gadu vidū viņš pārcēlās uz Losandželosu, kur viņš sastapa Reliģisko zinātņu dibinātāju Ernestu Holmsu un viņa vadībā 1946. gadā tika iesvētīts garīdznieka kārtā, pēc kā viņš sāka pasniegt nodarbības Reliģisko zinātņu institūtā. Tikšanās ar Teoloģijas zinātņu asociācijas prezidentu Ervinu Gregu deva viņam iespēju tapt iesvētītam Teoloģijas zinātnēs, kā rezultātā 1949. gadā viņš kļuva par Losandželosas Teoloģijas zinātņu baznīcas ministru, kur viņam izdevās izveidot vienu no lielākajām Jaunās Domāšanas* draudzēm valstī.

Nākošās dekādes laikā Džozefs Mērfijs apprecējās, Dienvidkalifornijas universitātē ieguva psiholoģijas doktora grādu un uzsāka aktīvu grāmatu rakstīšanu. Savas dzīves laikā viņš paguva sarakstīt vairāk kā 10 grāmatas. Pēc tam, kad viņa sieva mira, viņš apprecēja Teoloģijas zinātņu biedreni, kas jau ilgu laiku pildīja viņa sekretāres vietas pienākumus. Džozefs Mērfijs mira 1981. gadā 83 gadu vecumā.

*Jaunās Domāšanas draudze ir kustība, kura izveidojās 19. gadsimta beigās, un tā akcentē ticību metafiziskajiem procesiem, sludinot pozitīvās domāšanas, pievilkšanās spēka, izdziedināšanās, radošās vizualizācijas un personīgā spēka ietekmi uz pasaules norisēm un dažādiem procesiem pašā cilvēkā.

Autors: Džozefs Mērfijs
Nosaukums: Tavs zemapziņas spēks
Izdevniecība: Jumava
Izdošanas gads: 2000
Tulkojums latviešu valodā: Sarmīte Liniņa
Lappušu skaits: 256
ISBN: 9984-05-305-9

 uzzini-cenu

Scroll To Top