Vienkāršības māksla (Grāmatas apskats)

Vienkāršības māksla (Grāmatas apskats)

Kāds pazīstams fotogrāfs veica aptauju visā pasaulē un nāca klajā ar visai pārsteidzošu faktu: Vienam Mongolijas iedzīvotājam pieder vidēji 300 priekšmetu, bet vienam japānim – vidēji 6000 priekšmetu. Un Jums? Cik liels īsti ir nepieciešamo lietu minimums?.

Grāmata vēsta: Mēs visi varam izvēlēties būt bagāti, atsakoties no liekajām mantām. Pārstājiet būt īpašnieki pārmērīgi daudzām lietām, un jums būs vairāk laika, ko veltīt pašiem sev, savam ķermenim. Kad savā ķermenī jutīsieties labi, tad arī varēsiet aizmirst par problēmām un izkopt savu garīgo pasauli, kas sniegs jums jēgpilnu eksistenci. Jūs būsiet daudz laimīgāki!

Autore stāsta par iespēju dzīvot vienkāršā un sakārtotā vidē, kur

Vienkāršība nozīmē apvienot to, kas ir skaists, ar to, kas ir praktisks.

Nenoliedzami ik dienas mēs atrodamies vides, cilvēku un priekšmetu ietekmē, taču, kad mūsu uzmanību vairs nenovērš apkārtējā vide, mēs varam pievērsties tam, kas mēs esam un par ko vēlamies kļūt. Mūs garīgi līdzsvaro tas, ja sīkas lietas ir nevainojamā kārtībā. Tās ļauj mums pāriet pie vērienīgākiem projektiem.

Rūpējieties par sevi, lai jums pieder maz, bet lai tas ir pats labākais – tā jūs parūpēsieties arī par apkārtējo vidi!

Ne jau dārgi un nepārdomāti pirkumi mūs izputina, bet gan visi tie sīkumi, par kuriem mēs pēc mirkļa jau esam aizmirsuši.

Kaut gan grāmata ir vairāk domāta sieviešu auditorijai, tajā padomu atradīs katrs, kurš kvantitātes vietā labāk izvēlas kvalitāti, un tas nebūt nenozīmē lielus naudas tēriņus – daži, bet īsti draugi, lasīšana, dabas vērošana, vienlaikus atsakoties no pārmērīgi daudzām lietām. Viena lieta mazāk, viena putekļu slaucīšanas reize mazāk, tādējādi mums atrodas laiks rūpēties nevis par lietām, bet par sevi un nokļūt tuvāk mūsu patiesajai būtībai.

Dzīvot šeit un tagad, nekam nepieķeroties, bet izbaudot katru mirkli, ir tas uz ko aicina autore.

Mēs pārāk bieži sev uzdodam jautājumus par dzīves jēgu un vēlāk saprotam, ka atbilde nav vārdos, bet gan tajos brīžos, kad mēs par šo jautājumu esam aizmirsuši.

Par autoru

Domenika Loro ir franču rakstniece, kura Japānā mīt vairāk nekā 26 gadus. Viņa jau ir izdevusi vairākas grāmatas franču valodā. Viņa vada seminārus cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot vienkāršāk un labāk.

Autors: Domenika Loro
Nosaukums: Vienkāršības māksla
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Izdošanas gads: 2011
Tulkojums latviešu valodā: Anda Pelēka Martin
Redaktors: Sarmīte Lomovceva
Lappušu skaits: 264
ISBN: 978-9934-0-1463-5

 uzzini-cenu

Scroll To Top